Startupy

Podívejte se na příběhy vybraných  úspěšných českých startupů

V posledních několika letech zažívá České republika startupovou renesanci.  My jsme pro vás vybrali několik úspěšných společností, které slaví úspěchy u českých i zahraničních zákazníků. Níže se můžete podívat na success stories několika z nich.

logo-avast

AVAST

Historie společnosti Avast sahá do 80. let minulého století, kdy její zakladatelé – Pavel Baudiš a Eduard Kučera – začali vyvíjet první antivirový software. Od té doby se společnost vypracovala na hráče světového formátu a v současné době nabízí své služby více než 435 milionům uživatelů a řadí se na 1. místo nejpoužívanějších antivirových programů na světě. To vše i díky převzetí konkurenční, původem české firmy AVG Technologies za 1,3 miliardy dolarů. Pod vedením výkonného ředitele Vince Stecklera vstoupil Avast v roce 2018 na londýnskou burzu.

Tagy: #czechstartups #successstories #IT #AVAST #AVG #ITsecurity

Twisto-logo

Twisto

Twisto je platební aplikace pomocí které pohodlně, rychle a bezpečně zaplatíte své nákupy na internetu i v kamenných prodejnách. Službu již využilo přes půl milionu zákazníků. Twisto se v období 2016/2017 umístilo na žebříčku Financial IT v top 50 nejslibnějších fintech startupech světa. Rok 2018 byl zatím pro Twisto rokem nejúspěšnějším, kdy se mu podařilo zprostředkovat platby za 1 miliardu korun. V roce 2019 plánuje Twisto tento objem ztrojnásobit, zejména díky spuštění řady produktových novinek a rozvoji v Polsku.

Tagy: #fintech #czechstartups #successstories #Twisto #app #application

Liftago

Liftago

Liftago je český startup, který se u zákazníků prosadil i vedle miliardové zahraniční konkurence. V současné době má přes 1 500 licencovaných řidičů a přes 500 000 zákazníků. Byť byznysový úspěch je zatím česko-slovenský, jedná se o nejlépe hodnocenou taxi aplikaci na světě dle hodnocení na Google Play i App Store. Aplikace propojuje licencované řidiče taxislužeb s pasažéry, kterým umožňuje vybrat si z nabídek řidičů na základě jejich hodnocení, času příjezdu, typu vozu a odhadu ceny. Licencované řidiče nově vytěžuje i kurýrními a zbožovými zásilkami a naplňuje tak svoji vizi udržitelné mobility. Aplikaci nyní mohou využívat zákazníci v 8 českých městech a v hlavním městě našich východních sousedů a nadále roste. V roce 2018 Liftago meziročně zvýšilo svůj obrat o více než třetinu na 300 milionů korun. Společnost vznikla v roce 2012, jejími zakladateli jsou Martin Hausenblas, Juraj Atlas a současný CEO Ondřej Krátký. Liftago má za cíl maximálně vytížit přepravní prostředky, které ve městech již jsou a nezahlcovat je zbytečně dalšími.

Tagy: #doprava #app #Liftago #successstories

strv

STRV

STRV je přední česká technologická společnost se zaměřením na design a vývoj softwarových produktů. Společnost vznikla v roce 2009 a věnuje se primárně dvěma činnostem. První je tvorba aplikací na míru v úzké spolupráci se svými klienty, mezi něž se řadí technologičtí giganti Microsoft a Itochu, rychle rostoucí společnosti jako například Tinder, ClassDojo nebo LegalZoom a startupové projekty Boosted Boards, Opkix nebo Pura Scents. Druhou oblastí zájmu je budování vlastních produktů s využitím nejmodernějších technologií v rámci STRV Labs. Od svého založení uvedla společnost na trh stovky aplikací a řešení. V roce 2018 zařadili Deloitte a noviny Financial Times společnost STRV již podruhé mezi nejrychleji rostoucí evropské firmy, přičemž její tržby v roze 2018 dosáhly 16,1 milionu dolarů.

Tagy: #technology #strv #successstories #siliconvalley

warhose

Warhorse Studios

Warhorse Studios je české nezávislé vývojářské studio zabývající se tvorbou počítačových her. Zakladateli studia jsou Dan Vávra, který proslul světoznámými hrami Mafia a Mafia 2 a Martin Klíma sklízel úspěch se svým Dračím doupětem. V roce 2018 se studio proslavilo s počítačovou hrou odehrávající se ve středověku Kingdom Come: Deliverance se kterou slavila úspěch po celém světě. Během jednoho týdne se prodal více než milion kusů, během minulého roku 2018 se prodalo více jak dva miliony kusů a tržby se odhadují na jednu miliardu korun.

Tagy: #software # development #czechstartups #Warhosestudios #successstories #gaming

Socialbakers_Logo_RGB_FullColor

Socialbakers

Česká firma Socialbakers, marketingová platforma pro sociální média využívající strojové učení přináší marketing sociálních médií tisícovkám firem a malých a středních podniků včetně více jak stovky firem z Fortune Global 500.Jako důvěryhodný marketingový partner pomáhá společnost Socialbakers zajistit obchodním značkám, aby jejich investice do sociálních médií přinášeli měřitelné obchodní výsledky. Kanceláře společnosti Socialbakers se nacházejí v New Yorku, Londýně, Paříži, Mnichově, Praze a Singapuru a v současné době zaměstnává přes 400 lidí po celém světě. Firmu Socialbakers koupila v září 2020 americká společnost Astute.

Tags: #brandmarketing #SocialBakers #czechstartups #successstories #SaaS #media

Avocode-logo

Avocode

Avocode je softwarový nástroj, který zjednodušuje práci designérů a vývojářů po celém světě. Avocode umožňuje exportovat jednotlivé prvky z grafických souborů bez pomocí grafického editoru. Jednoduše řečeno, Avocode překládá design do kódu pro webové stránky a mobilní aplikace. Mezi zákazníky Avocode dnes patří např. Intel, Accenture, Salesforce nebo Panasonic. Velkým úspěchem pro Avocode bylo také přijetí do prestižního akcelerátoru 500 Startups.

Tagy: #czechstartups #successstories #avocode #software

BrandEmbassy Logo-full-red-rgb

Brand Embassy

Brand Embassy je omnichannel cloud-based platforma zákaznických služeb poskytující firmám nástroj pro efektivní komunikaci se zákazníky na internetu. Zákazníkem Brand Embassy je např. T-Mobile, Vodafone, Puma, Lenovo a Air Bank. Od roku 2015 dosahuje platforma 95% spokojenosti zákazníků na prestižním webu TrustRadius. V roce 2018 společnost oznámila vznik nových obchodních zastoupení v Argentině a Mexiku. Společnost byla založena v roce 2011 Vítem Horkým a Damianem Brhelem. Brand Embassy sídlí v Praze a má pobočky San Diegu, Bostonu, Londýně a Dubaji. Českou firmu Brand Embassy koupila v květnu 2019 izraelská společnost NICE.

Tagy: #omnichannel #czechstartups #BrandEmbassy #successstories #app #platform

logo-big (2)

ProductBoard

Český productboard je platforma, která pomáhá produktovým manažerům při řízení vývoje produktu sběrem a konsolidací zpětné vazby od zákazníků. Na základě této zpětné vazby pak umožňuje produktovým manažerům dělat lepší rozhodnutí ohledně budoucí podoby jejich produktů. Celkově je productboard v současnosti zainvestován v hodnotě 19,7 milionů dolarů od skupiny investorů v čele s venture kapitálovým fondem Kleiner Perkins ze Silicon Valley. productboard už používá více než 2000 zákazníků a patří mezi ně např. Avast, Fox News, UiPath nebo DellEMC. V roce 2021 získal productboard další investici v hodně 72 milionu dolarů. Financování vedl fond Tiger Global Management.

Tagy: #investice #SiliconValley #ProductBoard #sucessstories #platform

Kiwi com logo

Kiwi.com

Společnost byla založena Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v roce 2012. Díky svému unikátnímu algoritmu umožňuje kombinaci přepravy více než 750 dopravců (virtuální propojování/virtual interlining), včetně těch, které spolu standardně nespolupracují a kterou současně chrání Kiwi.com Guarantee. Dnes na Kiwi.com probíhá více než 100 milionů vyhledávání denně a pracuje zde celosvětově přes 2800 lidí. V žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEA se společnost umístila na sedmém místě a stala se tak nejvýše hodnocenou českou společností vůbec. O rok později se ve stejné soutěži umístila na místě pátém. V listopadu 2019 společnost oznámila vizi stát se prvním virtuálním globálním superpřepravcem a vyhrála Cenu publika na konferenci Phocuswright v Miami. Ve stejný měsíc vyhrál Oliver Dlouhý ocenění Křišťálová Lupa 2019 v kategorii Osobnost roku.

Tagy: #flytickets #search #successstories #kiwicom