Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Události a akce v anglickém jazyce najdete v našem anglickém kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

< 2021 >
Březen
«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
 • webinář Patentovat a chránit
  08:30 -10:00
  02/03/2021

  Tento webinář pořádá ICUK. Dozvíte se, proč je potřebné chránit Vaše inovace. Dozvíte se o aktuálních možnostech dotací na provedení služby IP scan, ve které je analyzováno duševní vlastnictví firmy a jsou vydána doporučení pro jeho optimální správu. Dále zazní informace o tom, že jsou k dispozici štědré dotace na registraci ochranných známek, průmyslových vzorů a patentů pro malé a střední podniky.

  Závěr semináře detailněji představí jednotlivé právní instituty průmyslověprávní ochrany.

  Více informací a registrace ZDE.

 • Experimenty a práce s rizikem – Lean Startup
  16:00 -18:00
  02/03/2021

  Tento workshop pořádá InQbay a lektorem je Jan Veselý.

  Experimenty a vykazování inovací jsou podstatou Lean Startupu. Vývoj nového produktu či služby je totiž jeden experiment za druhým, ovšem obvykle velmi slabě naplánovaný. Posun k disciplinovanému přístupu není však v reálu tak snadný, jak se může po přečtení pár článků o Lean Startupu zdát.

  Více informací (a pokyny pro přípravu) ZDE.

  Registrace přes e-mail petra.marova@cvut.cz.

3
4
 • WEBINÁŘ: OBCHODNÍ PROCES
  15:00 -17:00
  04/03/2021

  Fungující obchod je pro řadu firem nezbytný a jeho zastavení znamená ohrožení jejich existence. Řada majitelů firem, obchodních ředitelů či samotných obchodníků se nyní potýká s otázkou: „Co s obchodem?“

  Agenda:

  • Základní kroky obchodního procesu
  • Zákazníkovy priority z pohledu nákupního procesu
  • Jak mít pod kontrolou jednotlivé kroky obchodního procesu
  • Pipeline management (podklad pro CRM)

  Více informací a registrace ZDE.

 • Internationalization of Startups
  17:00 -19:00
  04/03/2021

  Akce Podnikatelského inovační klubu BoostUp ZČU  pod vedením zkušeného lektora Rodriga de Alvarengy  na téma internacionalizace startupů. Rodrigo má mnohaleté zkušenosti v oblasti podpory startupů po celém světě, ne jen v rámci EU, ale i dalších oblastí, jako je Asie a oblast LATAM. Cílem workshopu je praktická ukázka toho, jak to chodí ve světě, jaké jsou možnosti vstupu na cizí trh a poskytnout účastníkům ne jen přehled o trendech, ale i cenné rady od zkušeného odborníka.

  Akce je především pro studenty, ale účastnit se mohou jak podnikatelé, zástupci startupů, tak další zájemci o tuto problematiku.

  Odkaz na webové stránky lektora ZDE.

  Registrujte se ZDE.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
 • Startupové programy ze Santiaga de Chile 2021
  Celý den
  16/03/2021

  Akce pořádaná Oddělením Amerik MPO, Velvyslanectvím Chile v České republice a Start-Up Chile se uskuteční v úterý 16. března od 15 hodin středoevropského času. Z webináře si od Juana Diega Acuni, manažera náboru talentů Start-Up Chile, odnesete představu o financování Start-Up Chile, které startupům umožňuje dosáhnout na podporu ve výši 13K – 100K USD (v závislosti na zvoleném programu) Juan Diego Acuña představí exkluzivně pro české publikum nejnovější programy Start-Up Chile (BUILD, IGNITE, GROWTH) určené startupům v různých fázích vývoje.

  Co se dozvíte?

  • proč si pro expanzi vybrat Chile
  • podmínky výběrových řízení
  • jak uspět
  • jak vypadala loňská zkušenost startupu ze Švýcarska

  Registrujte se ZDE.

 • Přínos pro společnost – Results Chain
  16:00 -18:00
  16/03/2021

  Tento workshop pořádá InQbay a lektorem je Jan Veselý.

  Přemýšlíte nad dopadem svých aktivit? Je cílem vaší sociální inovace vyřešit nějaký společenský problém? Nebo se svým komerčním produktem řešíte svoje dopady na okolí? Nebo se snažíte o kombinaci obou přístupů?

  Teorie změny a její aplikace může být obrovskou oporou nejen pro vaše vize, ale i jako nástroj na sladění se v týmu a komunikaci směrem k zákazníkům. Na tomto workshopu vám bude předvedeno její zjednodušené použití pomocí řetězce dopadu (results chain).

  Více informací (a pokyny pro přípravu) ZDE.

  Registrace přes e-mail petra.marova@cvut.cz.

17
 • webinář #student: Malá škola marketingu
  17:00 -18:30
  17/03/2021

  Jihomoravské inovační centrum (JIC) si pro vás připravila další #student webinář. Tentokrát získáte tipy, jak připravit marketingovou strategii, jaké nástroje a proč použít, s čím vám pomůže „customer journey“, proč má mít vaše značka jasně definované hodnoty a proč je zákazník na prvním místě.

  Webinářem vás povede Martin Gillár, JIC PR a tiskový mluvčí.

  Více informací a registrace ZDE.

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Creative Business Cup 2021
  15:00 -17:00
  30/03/2021

  Po čtyřech úspěšných ročnících se mohly české inovativní společnosti z oblasti kreativních průmyslů opět hlásit do soutěže Creative Business Cup! V rámci národního kola, které se uskuteční online 30. března 2021 od 15:00 hod., se představí 10 nejkreativnějších nápadů z celého Česka.

  Mezi podporované oblasti patří software, design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, rozhlas, televize, ale i počítačové hry nebo 3D tiskárny.

  Pokud se zajímáte o inovace v kreativních průmyslech, nesmíte si nechat ujít tuto akci. A co víc?! Třeba budete tím, kdo rozhodne o miláčkovi publika!

  Výherce národního kola postoupí do mezinárodního finále v Kodani. Tam bude mít možnost představit svůj nápad odborné veřejnosti a investorům z celého světa.

  Facebook událost ZDE.

31
Duben
Duben
Duben
Duben

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR