Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Události a akce v anglickém jazyce najdete v našem anglickém kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

< 2021 >
Září
«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Srpen
Srpen
1
 • Webinář: Podnikatelské finance pro začátečníky
  16:00 -18:00
  01/09/2021

  Druhý ze série bezplatných webinářů, které doplňují soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ.

  Jaká témata vás čekají?

  • Pohled na začátky podnikání přes finanční stránku – co si hlídat, co sledovat a co plánovat?
  • Jak zjistit, jestli bude podnikatelský záměr finančně udržitelný?
  • Jak správně nacenit svůj produkt

  Co si odnesete?

  • Základní slovníček finančních pojmů, které by měl každý podnikatel znát
  • Návod na to, jak s řízením financí prakticky pracovat
  • Tipy, triky a nástroje z podnikatelské praxe
2
3
4
5
6
7
8
9
10
 • INTRASTAT 1: základní pravidla
  10:00 -12:00
  10/09/2021

  Série 10 podzimních vzdělávacích online akcí od BIC Plzeň je zaměřena na zahraniční obchod. Díky webinářům si ujasníte, co zahraniční obchod obnáší z hlediska sledování pohybu zboží v rámci EU, jaká pravidla se v oblasti e-commerce nově uplatňují, jak dodací doložky INCOTERMS ovlivňují uplatňování DPH a celních předpisů a zejména porozumíte problematice DPH v zahraničních obchodních operacích (obchod se zbožím a službami v EU a mimo EU). Získáte základní přehled nebo si prohloubíte dosavadní znalosti v dané problematice. Na každou online akci je nutné se předem registrovat. Při registraci můžete položit své dotazy k uvedené problematice. Takto obdržené dotazy budou přednostně na webináři zodpovězeny. Přednášet bude Marek Reinoha, poradce a specialista v oblasti cel, unijního obchodu a DPH.

  • Definice vnitrounijního ochodu se zbožím a základní pravidla jeho provádění.
  • Předpisy upravující vykazování statistiky pohybu zboží v rámci EU – INTRASTAT a pravidla vykazování.
  • Vykazování při provádění různých obchodních operací se zbožím (nákup, prodej, zušlechťovací operace,
   vícestranné obchody apod.).
  • Diskuse a odpovědi na dotazy účastníků.

  DEADLINE PŘIHLÁŠEK: 8. září

  Více informací ZDE

  Přihlaste se ZDE

11
12
13
 • INTRASTAT 2: vyplňování výkazů
  15:30 -18:30
  13/09/2021

  Série 10 podzimních vzdělávacích online akcí od BIC Plzeň je zaměřena na zahraniční obchod. Díky webinářům si ujasníte, co zahraniční obchod obnáší z hlediska sledování pohybu zboží v rámci EU, jaká pravidla se v oblasti e-commerce nově uplatňují, jak dodací doložky INCOTERMS ovlivňují uplatňování DPH a celních předpisů a zejména porozumíte problematice DPH v zahraničních obchodních operacích (obchod se zbožím a službami v EU a mimo EU). Získáte základní přehled nebo si prohloubíte dosavadní znalosti v dané problematice. Na každou online akci je nutné se předem registrovat. Při registraci můžete položit své dotazy k uvedené problematice. Takto obdržené dotazy budou přednostně na webináři zodpovězeny. Přednášet bude Marek Reinoha, poradce a specialista v oblasti cel, unijního obchodu a DPH.

  • Postupy při vykazování zvláštních druhů a zvláštních pohybů zboží, následné opravy ve výkazech, zboží
   vyňaté z povinnosti ve výkazu pro INTRASTAT.
  • Možnosti využití vnitrofiremních informačních systémů pro sběr údajů nutných pro vykazování.
  • Příklady vykazování vybraných obchodních operací, provázanost s uplatňováním DPH, změny v roce 2021.
  • Diskuse a odpovědi na dotazy účastníků.

  DEADLINE PŘIHLÁŠEK: 11. září

  Více informací ZDE

  Přihlaste se ZDE

14
 • Coding4Good
  18:00 -21:00
  14/09/2021
  Jungmannova 3, Hodolany, 779 00 Olomouc

  Vývoj technologií a software mění posledních několik desetiletí výrazně náš svět. Současně ale lidstvo čelí velkému množství výzev: od globálního oteplování, přes vymírání druhů až po zákeřné pandemie. Jak můžeme těmto výzvám čelit s pomocí vývojářských dovedností se snaží na několika případových studiích ukázat odborná konference Coding4Good.

  Dozvíte se na ní, jak funguje mezinárodní filantropický projekt ze Silicon Valley postavený na mobilní aplikaci, jak lze online pomáhat v darování krve, proč umělá inteligence dokáže předpovědět závažné nemoci, proč je tak málo žen v IT a co se s tím dá dělat, případně, kde studovat, abyste mohli přispět k trvale udržitelnému rozvoji.

  První ročník konference Coding4Good zve vývojáře, pracovníky z technologické sféry, studenty, startupy, korporáty i všechny nadšence do IT, aby se připojili k zajímavému programu o tom, jak mohou vývojáři a technologie přispět ke zlepšení světa.

  Konference startuje v úterý 14. září 2021 v 18:00. Streamovat se bude online, ale můžete dorazit i osobně do olomouckého coworkingového centra Telegraph.

  Všechny podrobnosti i to jak v rámci akce můžete soutěžit o iPhone 12 se dozvíte na stránkách konference www.coding4good.cz.

15
 • #student: Jak najít svůj nápad už při studiu
  17:00 -18:30
  15/09/2021
  Purkyňova 649/127, 612 00 Brno, Czech Republic

  Láká vás podnikatelský svět, ale nemáte zatím vlastní nápad? Nebo si snad kladete otázku, zda je pro vás podnikatelská cesta ta pravá a jak práci na vlastním projektu kombinovat se studiem? Na začátek školního roku jsme připravili další přednášku pro studenty středních a vysokých škol. Tentokrát se budeme bavit o nápadech a příležitostech, které nás obklopují. Dozvíte se, co je to podnikatelská příležitost a jak se svým nápadem dál pracovat.

  Co se dozvíte?
  • Kde hledat nápady a příležitosti?
  • Stačí jen dobrý nápad nebo je potřeba víc?
  • Osobní příběh a doporučení lektora, který začal podnikat už během školy
  • O čem jsou první kroky v práci na nápadu

  Více informací a registrace ZDE.

16
17
18
19
20
21
 • WebExpo 2021
  Celý den
  21/09/2021-23/09/2021
  Vodičkova 704/36, 110 00 Nové Město

  Před 30 lety v CERNu nezkoumali jen vznik vesmíru. Když tu 6. srpna 1991 spustil Tim-Berners Lee první webové stránky, zažil zde svůj velký třesk i web. A své třicáté narozeniny oslaví na WebExpu – největší technologické konferenci ve střední Evropě. Ta dnes představila oficiální program svého 13. ročníku, který se bude konat v pražské Lucerně od 21. do 23. září. WebExpo tentokrát přivítá 70 českých i světových technologických celebrit. Poprvé se v Praze představí opensourcový guru Daniel Sternberg, zakladatel nástroje cURL, který každodenně využíváme všichni. Vystoupí i domácí legenda Jan Gruntorád, který připojil Česko k internetu. Na nostalgii ovšem nebude moc prostoru, WebExpo se zaměří na budoucnost – dalších 30 let webu.

  Více informací a registrace ZDE.

 • Startup Chile – nové výzvy 2021
  15:00 -17:00
  21/09/2021

  Webinář je pořádán ve spolupráci s Velvyslanectvím Chilské republiky v Praze a chilskou agenturou Startup Chile a naváže na předchozí akce s daným tématem. V rámci akce Sergio Montero, manažer náboru talentů Startup Chile, představí českému publiku chilské programy na podporu startupů: Build, Ignite a Grow z hlediska nové výzvy, která se otevře 12. října 2021.

  Programy jsou určeny startupům v různé fázi vývoje. V průběhu webináře se dozvíte proč pro svou expanzi zvolit právě Chile, jaké jsou podmínky nové výzvy a jak v ní uspět.

  Webinář proběhne v anglickém jazyce.

  Účast je zdarma, pouze pro registrované. Přihlásit se můžete zde do 20. září 2021.

  >>> Registrujte se ZDE <<<

 • Workshop: Guest from Izrael – Michael Mizrahi
  18:00 -19:30
  21/09/2021
  nám. Winstona Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3-Žižkov

  Přijďte si poslechnout příběh o tom, jak se Izrael stal zemí startupů. Michael vám na příkladu samotného Jeruzaléma ukáže, jak vybudovat komunitu a startup ekosystém úplně od začátku. Dozvíte se, jak Izrael přistupuje k inovacím a podnikání anebo to, čím se ve startupovém prostředí liší Jeruzalém od Tel Avivu.  V neposlední řadě si budete moct vytvořit svůj vlastní mini startup ekosystém. Celá přednáška bude probíhat v anglickém jazyce.

  Workshop proběhne v úterý 21. září od 18:00 do 19:30 na Vysoké škole ekonomické v Praze (učebna RB 206).

  Registrujte se ZDE.

22
23
24
25
 • Pražský Barcamp 2021
  Celý den
  25/09/2021
  Konopišťská 739/16, 100 00, Praha 10, Vršovice.

  Připojte se ke konferenci Pražský Barcamp a pomozte mladým lidem vaší inspirací a změňte jim život.  Předejte vaše zkušenosti formou přednášky a dejte jim ten správný impulz. Registrace je zdarma

  Na konferenci se hlasuje o přednáškách, takže bude vždy zajištěn ten nejlepší program pro publikum. Vedlejší program bude plný workshopů, setkání, stánků s partnery a dojde i na rozhovory s hosty.

  Pražský Barcamp s tématem vzdělání a praxe proběhne 25. září 2021, off-line i on-line.

  Z minulých ročníků, zde naleznete záznamy jednotlivých

  – přednášek: https://bit.ly/jaro21_barcamp

  – podcastů: https://bit.ly/profese_podcasty

  – rozhovorů https://bit.ly/pbc_rozhovory

   

  Hlasování o přednáškách se spouští 1. 9. 2021  a pro všechny vypsané přednášky v okruhu vzdělání a praxe připravujeme podporu s propagací, takže nezapomeňte Registrace i vstup je zdarma!

26
27
28
29
 • E-commerce
  15:30 -18:00
  29/09/2021

  Série 10 podzimních vzdělávacích online akcí od BIC Plzeň je zaměřena na zahraniční obchod. Díky webinářům si ujasníte, co zahraniční obchod obnáší z hlediska sledování pohybu zboží v rámci EU, jaká pravidla se v oblasti e-commerce nově uplatňují, jak dodací doložky INCOTERMS ovlivňují uplatňování DPH a celních předpisů a zejména porozumíte problematice DPH v zahraničních obchodních operacích (obchod se zbožím a službami v EU a mimo EU). Získáte základní přehled nebo si prohloubíte dosavadní znalosti v dané problematice. Na každou online akci je nutné se předem registrovat. Při registraci můžete položit své dotazy k uvedené problematice. Takto obdržené dotazy budou přednostně na webináři zodpovězeny. Přednášet bude Marek Reinoha, poradce a specialista v oblasti cel, unijního obchodu a DPH.

  • Nová pravidla platná od 1. července 2021, přeshraniční elektronické obchodování mezi podniky (B2B)
   a spotřebitelem (B2C) a uplatňování pravidel DPH.
  • Zvláštní režim jednoho správního místa na prodej zboží v rámci EU i na určitá domácí dodání zboží (e-shop,
   platformy, tržiště).
  • Dovoz malých zásilek do 22 EUR, zvláštní dovozní režim pro zásilky nepřevyšující 150 EUR.
  • Diskuse a odpovědi na dotazy účastníků.

  DEADLINE PŘIHLÁŠEK: 27. září

  Více informací ZDE

  Přihlaste se ZDE

 • Co je to UX design – workshop s Honzou Soukupem
  18:00 -20:00
  29/09/2021
  Jeseniova 2769/208, Praha 3

  O ČEM TO BUDE? 

  Pokud nevíte, co to UX je, tak rozhodně dorazte, protože dobré UX vám pomůže zvýšit sales a získat v další investičním kole více peněz na rozšíření týmu.

  Honza vám ukáže, jak s UX vůbec začít. Dozvíte se, proč má smysl to řešit a jak se UX podepisuje na úspěchu firmy. Workshop proběhne v prostorách xPORTu.

   

  Registrace ZDE

 • Fintech 2021
  18:30 -22:00
  29/09/2021

  Všichni jsou srdečně zváni na další konferenci Startup Disrupt! V září vás čeká akce Fintech 2021, která se bude týkat trendů v oblasti kryptoměn, fintech, inovací a dalších zajímavých témat. Můžete se těšit na 2 panelové diskuse a vystoupí na nich řečníci, kteří jsou lídry zítřka v těchto oblastech.

  📡 Akce bude probíhat v českém i anglickém jazyce.

  Tuto akci vám Startup Disrupt přináší s laskavou podporou CzechInvestu, LXVI, HubHubu, Tyinternety, Grow with Google, idGuard, Seed Starter České spořitelny a dalších.

  Více informací ZDE.

30
 • Inovujeme Plzeň
  Celý den
  30/09/2021-01/10/2021
  Cukrovarská 20, 301 00 Plzeň 3

  SIT Port pořádá největší regionální setkání inovátorů v západočeské metropoli! Na výlet do světa technologií vás vezmou desítky inovativních tuzemských i mezinárodních firem! Letošní novinkou je sekce podporovaných startupů, kteří představí své projekty.

  Na místě nebudou chybět zajímavé projekty Správy Informačních Technologií města Plzně jako je např. studentský vesmírný satelit Pilsen Cube II, oblíbení roboti NAOPEPPER, aktivity Centra Robotiky  a další atraktivní program, který vám budeme postupně představovat.

  Více informací a registrace ZDE.

 • Webová analytika pro začátečníky
  15:00 -19:00
  30/09/2021
  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  Na bezplatném semináři se detailněji seznámíte s měřícím systémem Google Analytics. Zorientujete se v uživatelském rozhraní systému a množství reportů, které Google Analytics nabízí. Detailněji si pak rozebereme nejdůležitější reporty a data, která obsahují. Ukážeme si jak pomocí Google Analytics vyhodnocovat marketingové kampaně, odhalovat slabá místa vašeho webu a jak si systém přizpůsobit. Podíváme se také na novinky v Google Analytics a webové analytice obecně. Seminář je vhodný pro začátečníky.

  Přednášející: Ing. Tomáš Baxa, CSc

  Tomáš pracuje jako Senior Consultant v Marketing BI. Svoji cestu k webové analytice začal jako web developer, postupně se ale věnoval také SEO a správě PPC kampaní. Kromě implementace měření a práce s webovými daty se zajímá také o marketingovou strategii. Je držitelem certifikátu Google Analytics Individual Qualification. Ve volném čase se věnuje propagaci komunitního snímku „Miluj mě, když to dokážeš“ a svému působení v České asociaci hráčů koňského póla. 

  Více informací a registrace ZDE.

 • BBA meets startup – cenné kontakty do budoucnosti
  18:00 -20:00
  30/09/2021

  Propojení firem, učení se od nejlepších a výměna zkušeností a tím posílení ekonomiky v regionu tří zemí – to je společný cíl Best Business Association a Evropského regionu Dunaj-Vltava.

   30. září od 18:00 hodin Vám budou představeny nejzajímavější a nejinovativnější startupy z našeho regionu.  Pro vzájemný prospěch. Neboť společný region žije z inovativních myšlenek a bez podpory a přístupu k trhu nebudou fungovat ani ty nejlepší.

  V případě dotazů se obraťte na Ing. Jaroslavu Pongratz, manažerku kontaktních sítí Bavorsko – Čechy (+49 170 8118194), která Vám ráda dotazy zodpoví.

  Více informací také ZDE.

Říjen
Říjen
Říjen

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR