Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Události a akce v anglickém jazyce najdete v našem anglickém kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Květen
1
 • #chcipodnikat: Letní série podnikatelských seminářů
  Celý den
  01/06/2021-09/06/2021

  JIC pořádá sérii celkem šesti podnikatelských seminářů, která startuje již v úterý 1. června.

  • 1. den (1. 6.): Vize, key message
  • 2. den (2. 6.): Zákazník v kontextu, primární průzkum trhu
  • 3. den (3. 6.): Dotazníkové šetření, sekundární průzkum trhu, problém, potřeby a hodnota pro zákazníka
  • 4. den (7. 6.): Řešení – co je můj produktnákladová stránka financí
  • 5. den (8. 6.): Příjmová stránka financí, strategie a akční plán
  • 6. den (9. 6.): Big picture vašeho podnikání, lean metodika

  Více informací a registrace ZDE.

2
 • Webinář: Schůzky s klienty – příprava, realizace a zvládání námitek
  15:00 -17:00
  02/06/2021

  Technologické centrum Hradec Králové pořádá webinář na téma schůzek s klienty. Schůzka může být skutečně mocným nástrojem obchodníka v jeho obchodním snažení a během workshopu se položí a zodpoví zásadní otázky jako:

  o    Jak se připravit na schůzku?

  o    Jak efektivně získávat potřebné informace?

  o    Jak navrhovat vhodná řešení?

  o    Co by měly obsahovat dohodnuté závazky?

  Více informací a registrace ZDE.

   

 • Workshop: Firma a budování lovebrandu
  15:00 -17:00
  02/06/2021

  Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělá značku lovebrandem? SIT Port pořádá workshop, kde promluví Petr z REMEMBERSHIP_ , odborník na strategie a design. Pomocí design thinkingových metod se umí se svým týmem ponořit do každé firmy, prozkoumat jejich procesy a společně nadesignovat cestu za lepší značkou. Během 2-3 hodinového workshopu vás provede jejich procesy a ukáže metodiku „Customer Activity Cycle“, což je cvičení, které pomáhá stavět ekosystém interakcí a produktů kolem značek, které mají na to se stát lovebrandy. Součástí online workshopu budou i interaktivní části (v rámci tzv. breakout rooms), které se budou střídat s teoretickými bloky.

  Více informací a registraci najdete ZDE.

3
 • Women Tech Talks: Ženy ve startupovém prostředí
  15:00 -16:00
  03/06/2021

  Technologické startupy hýbou světem a ženy v jejich čele dnes už nikoho nepřekvapí, ba co víc – spousta z nich slaví se svými projekty úspěch mezinárodních rozměrů a tak je na pořadu dne se ptát, jaký je jejich recept na úspěch. Jak se podniká v českém startupovém prostředí? Co rozhoduje o tom, že se dokážete prosadit i v zahraničí? Mají ženy v technologiích stejnou startovní čáru jako muži? A jak se mohou inspirovat ostatní, pokud sní o tom, že jednou svůj startup prodají třeba „jednorožci“ ze Silicon Valley?

  Připojte se ke streamu s ženami, které uspěly: Květa Vostrá (Ytica), Andrea Basilová (Sensoneo) a Jana Marlé Žižková (She Loves Data) prozradí, jak to chodí v tech světě.

  Více informací a registrace ZDE.

4
 • Start-up Woche Düsseldorf
  Celý den
  04/06/2021-11/06/2021

  Letošní ročník Start-up Woche Düsseldorf proběhne v termínu 4. 6. – 11. 6. 2021 digitální, analogovou i hybridní formou. Během týdne se účastníci mohou zúčastnit 120 seminářů, workshopů a prezentací na jakékoliv téma pojící se s podnikáním start-upů nebo používáním nových technologií. Oproti loňskému ročníku došlo ke změně a u některých seminářů se platí účastnické poplatky od částky EUR 3,–. Celá řada akcí ovšem zůstala zdarma.

  Můžete si vyslechnout typy, jak používat Instagram pro marketing, připravit strategii pro hledání zákazníků v B2B marketingu, jak v době Covidu nejlépe najít spolupracovníky nebo další informace týkající se založení firmy a podnikání v Německu, zejména pak ve spolkové zemi Severní Porýní Westfálsko.

  Partnery akce jsou město Düsseldorf, poradenské společnosti McKinsey, PwC, celá řada menších specializovaných poradců a technologických firem.

  Více informací a registrace ZDE.

5
6
7
8
 • Jak nastartovat digitalizaci ve firmách?
  09:00 -11:00
  08/06/2021

  Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) přichází s novou službou na podporu rozvoje malých a středních podniků působících v Ústeckém kraji, s tzv. DIH – centrem pro digitální inovace. Ústředním tématem centra je podpora rozvoje digitálních dovedností, šíření povědomí o tzv. key enabling technologiích a o možnostech jejich využití právě v malých a středních podnicích, za účelem zvýšení konkurenceschopnosti na tuzemském, ale i zahraničním trhu.

  A právě na této akci se o centru pro digitální inovace dozvíte více. Kromě toho ICUK pozvali několik lokálních firem, které se digitalizací zabývají. Máte se na co těšit.

  Více informací a registrace ZDE.

9
10
 • #V4:VentureDrill Prague
  Celý den
  10/06/2021

  Přijďte se 10. června představit investorům ze středoevropského regionu na akci V4VentureDrill!

  Těšit se můžete nejen na setkání s investory, ale i na mnoho mentorů a odborníků! Jedním z nich je Pavlína Louženská, vedoucí mentorka v Google for Startups pro Evropu a Afriku.

  Cílem akcí V4Drill v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a v Česku je vytvořit cross-border platformu, která bude:

  – propojovat startupy s investory a odborníky ze všech zemí V4.
  – zviditelňovat váš fundraising – nejlepší startupy budou přímo propojeny s andělskými skupinami a rizikovými fondy.
  – umožňovat sdílení zkušeností s fundraisingem a budováním startupů

  Pokud nyní nebo v budoucnu plánujete fundraising, pošlete e-mail na adresu valentina@suincubator.ai.

  Více informací a registrace ZDE.

 • Setting up a Business in Düsseldorf
  15:00 -17:00
  10/06/2021

  Tento seminář pořádaný Úřadem pro hospodářský rozvoj Düsseldorf poskytuje všechny informace, které zahraniční podnikatelé potřebují k založení podniku v regionu Düsseldorf. Koná se ve čtvrtek 10. června od 15.00 do 17.00 hodin.

  Další informace naleznete ZDE.

 • Central European Success Stories in Silicon Valley
  18:00 -19:00
  10/06/2021

  Připojte se k Polish Investment & Trade Agency, agentuře CzechInvest a Vice Consulate of Hungary in San Francisco na online debatu na téma “Central European Success Stories in Silicon Valley”, která se uskuteční ve čtvrtek 10. června od 18:00 do 19:00 hodin (středoevropského času) prostřednictvím Zoomu.

  Visegrádská skupina neboli V4 je kulturní a politická aliance čtyř středoevropských zemí (České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska), které jsou členy EU a NATO, s cílem rozvíjet vzájemnou spolupráci ve vojenských, kulturních, hospodářských a energetických otázkách a prohlubovat jejich integraci do EU. Země V4 byly vždy součástí jednotné civilizace sdílející kulturní a intelektuální hodnoty a společné kořeny v různých náboženských tradicích, které chtějí zachovat a dále posilovat.

  Více informací a registrace ZDE.

11
 • Sales & Matchmaking Hackathon
  09:30 -17:30
  11/06/2021

  Tento hackathon pořádá CGI Unicorn Academy v pátek 11. června 2021 od 9.30 do 17.30 hodin. Nabídne mezinárodním startupům, připraveným vstoupit na německý trh, relevantní školení o úspěšném podnikání s německými malými a středními podniky a korporacemi. Hackathon bude probíhat v angličtině, pokud se do něj zapojí mezinárodní startupy. Bude probíhat digitálně. Účastníci tedy nebudou muset cestovat do Düsseldorfu. (Symbolický) poplatek činí pouhé 3 €. Je však nutné se přihlásit.

  Další informace naleznete ZDE.

12
13
14
15
 • Planet Budapest 2021 DEADLINE
  Celý den
  15/06/2021

  EN

  The event, which is expected to attract tens of thousands of domestic and foreign visitors, will be attended by heads of state and government, government officials, and key players from academia, business and finance. The organizers of the event implemented three successful Budapest World Water Summits in 2013, 2016 and 2019. On the latter occasion, the 58 exhibitors held more than 700 business meetings during the three days of the event. A survey of exhibitors showed that the business benefits by far outweighed the cost of the exhibition. Planet Budapest 2021 Sustainability Expo and World Summit exceed the Water World Summits many times in terms of the size and the sectors covered.

  The deadline for submitting the questionnaire is 15 June, 2021 23:59 (CET). Please note that participation as an exhibitor at the Expo is subject to previous approval. Applications will be evaluated by the organisers, and the results will be announced until 30 June, 2021.

  More information and registration HERE.

  CZ

  Akce, která by měla přilákat desítky tisíc domácích i zahraničních návštěvníků, se zúčastní hlavy států a vlád, vládní úředníci a klíčoví hráči z akademické, obchodní a finanční sféry. Organizátoři akce realizovali tři úspěšné Budapest World Water Summits v letech 2013, 2016 a 2019. Při posledně jmenované příležitosti uskutečnilo 58 vystavovatelů během tří dnů konání akce více než 700 obchodních jednání. Průzkum mezi vystavovateli ukázal, že obchodní přínosy zdaleka převýšily náklady na výstavu. Výstava a světový summit o udržitelném rozvoji Planet Budapest 2021 mnohonásobně překonávají Budapest World Water Summits, pokud jde o velikost a pokrytá odvětví.

  Dotazník je možné vyplnit do 15. června 2021 do 23:59 hodin středoevropského času. Upozorňujeme, že účast jako vystavovatel na veletrhu Expo podléhá předchozímu schválení. Přihlášky budou vyhodnoceny organizátory a výsledky budou oznámeny do 30. června 2021.

  Více informací a registrace ZDE.

16
 • webinář #student: Jak nastartovat kreativitu u sebe i ostatních
  17:00 -17:30
  16/06/2021

  JIC pořádá další webinář určený primárně studentům středních a vysokých škol, kteří potřebují pomoci s jejich kreativitou. Dozvíte se například:

  • Co je to kreativita a proč je důležitou součástí našeho života
  • Jak využívat vlastních zdrojů mysli pro kreativní myšlení
  • Jaké zvyky a techniky mohou nastartovat kreativní motor a jak jej udržovat v běhu
  • Jak se kreativita propisuje do práce s nápadem a podnikání
  • Kde čerpat inspiraci, aby vaše kreativita nevyhasla

  Více informací a registraci najdete ZDE.

17
 • Microsoft Digital Business Challenge
  09:30 -18:00
  17/06/2021

  HubHub a Microsoft vám přinášejí soutěž Digital Business Challenge! Zapojte se do výzvy a užijte si celý den plný workshopů vedených špičkovými technickými a obchodními mentory a odborníky. Seznamte se s nejlepšími mentory Microsoftu a učte se od nich! Registrujte se prostřednictvím bit.ly/MSDigitalChallenge

  Zaměření výzvy:
  ◼️ Zrychlete správu vydávání v rámci DevOps
  ◼️ Škálování aplikací pomocí containers
  ◼️ Integrovat a automatizovat aplikace bez zbytečné infrastruktury
  ◼️ Prozkoumejte trendy ve svých datových skladech
  ◼️ Zrychlete své databáze
  ◼️ Přidejte do své aplikace umělou inteligenci

  Program výzvy:
  9:00 – 9:30 Zahájení a představení řečníků
  9:30 – 12:00 Mentoring / Hacking
  12:00 – 13:00 Oběd
  13:00 – 16:00 Mentoring / Hacking
  16:00 – 18:00 Prezentace, zpětná vazba

  Více informací ZDE.

 • Startup ByCzePS FRG
  14:00 -18:00
  17/06/2021

  Evropský region Dunaj-Vltava, přeshraniční inkubátor ve Freyungu a regionální management okresu Freyung-Grafenau Vás srdečně zvou na přeshraniční akci pro startupy „Startup ByCzePS FRG“. Startupy z Bavorska a z Čech se mohou touto cestou přeshraničně propojit, vyměnit zkušenosti a informovat, jaké jsou možnosti, podpora a na koho se mohou obrátit, pokud chtějí být činné i v sousední zemi. V rámci moderované diskuze můžete získat cenné tipy a rady ke startupové tématice. Následně Vás čeká online GetTogether s překvapením.

  Program:
  14:00 — 14:30 Zahájení a přivítání | Představení institucí
  14:30 — 15:00 Networking, moderované Breakout Sessions
  15:00 — 15:30 Startups, Grow & Invest v Bavorsku | BayStartUp, Invest in Bavaria: Carsten Rudolph, Katinka Uppendahl
  15:30 — 16:00 Startups, Grow « Invest v ČR | CzechInvest: Zuzana Vedralová, Irma Snášelová
  16:00— 17:00 Moderovaná inspirace: úspěšné přeshraniční projekty | Prof. Dr. Wolfgang Dorner, Technická vysoká škola v Deggendorfu |Dr. Martin Wricke, Pricefx, Jiří Čermák, Neuron Soundware
  17:00— 18:00 Online GetTogether s překvapením

  Přihlášení a více informací zde:

  j.pongratz@euregio-bayern.de, tel.: 0049 170 8118194

18
 • CASSINI Hackathon Czech Republic
  Celý den
  18/06/2021-20/06/2021

  co je to CASSINI Hackathon?
  • hackathon bude probíhat v zapojených evropských zemích současně, a to od 18. do 20. června 2021
  • tématem hackathonu je Digitising Green Space, které hackerům předkládá výzvy spojené s městy, venkovem a lidským zdravím
  • vítězové hackathonu mohou v lokálním kole získat až dva tisíce eur, v celoevropském kole pak sto hodin profesionálního mentoringu
  • €2,000 cena pro vítězný tým
  budete mít možnost řešit:
  • globální výzvy za pomoci družicových dat a satelitní navigace.
  • přehřívání měst,
  • nedostatek cyklostezek,
  • sucho nebo
  • kůrovcovou kalamitu

  Více informací ZDE.

  Video “how to win” na Facebooku ZDE.

  Facebook událost ZDE.

19
20
21
22
 • #mámnápad: Co si o něm myslí lidi z byznysu?
  14:00 -17:00
  22/06/2021

  Být podnikatel-začátečník není vůbec jednoduché. Proto JIC pořádá akci nového formátu, během které představíte svůj nápad lidem, jejichž zpětná vazba vám ukáže, na co se zaměřit, co raději vypustit a co je třeba na vašem produktu změnit.

  Akce je vhodná pro začínající podnikatele, kteří ocení upřímnou zpětnou vazbu i praktické rady.

  Více informací a registrace ZDE.

  Deadline přihlášek je 15. června!

 • Moonshot by Aspen CE 2.0: Budoucnost státní správy
  14:00 -16:00
  22/06/2021

  Moonshot by Aspen CE přináší v pořadí druhou interaktivní konferenci s názvem Budoucnost státní správy. Ve dvou panelech na téma Leadership a rozvoj talentu ve státní správě a Akceschopnost státní správy se představitelé a hybatelé změn zaměří na dlouhodobou potřebu zvýšení efektivity státní správy a její adaptabilitu na současné výzvy.

  Konference Moonshot by Aspen CE se tentokrát zaměří na Budoucnost státní správy.

  V první části se naši skvělí speakeři budou věnovat tématu Leadership a rozvoj talentu ve státní správě, ve druhé části se pak blíže podíváme na Akceschopnost státní správy.

  Více informací a registrace ZDE.

 • EIT Urban Mobility Accelerator Pitch Awards
  17:00 -19:00
  22/06/2021

  CZ

  TOP 10 startupů v oblasti mobility vám zodpoví otázky týkající se dalších kroků vývoje mobility v městských oblastech, jako je autonomní řízení, last mile delivery, elektromobily a další…

   Hlavní řečníci:  

  • Maria Tsavachidis – CEO společnosti EIT Urban Mobility
  • Fredrik Hånell – ředitel EIT UM Business Creation
  • Jaromír Beránek – Head of IT a Smart City Committee v Praze

  I další se dotknou strategických aktivit a vizí v oblasti městské mobility, tématu rovnosti žen a mužů v tomto sektoru a mnoha dalších.

  Více informací ZDE.

  EN

  TOP 10 mobility startups will provide you with answers regarding the next steps of mobility evolution in urban areas such as autonomous driving,  last mile delivery,  electric vehicles, and more…

   Keynote speakers:  

  • Maria Tsavachidis – CEO of EIT Urban Mobility 
  • Fredrik Hånell – Director of EIT UM Business Creation 
  • Jaromir Beranek – Head of IT and Smart City Committee in Prague 

  and others will touch Urban Mobility strategic activities and visions, gender equality topic in this sector and much more. 

  More infromation HERE.

23
 • Workshop: Jak začít s plánováním cashflow
  15:00 -17:00
  23/06/2021

  SIT Port pořádá workshop na téma cash flow a jeho plánování. K tématu promluví Pavlína Vančurová z CAFLOU Akademie.

  Jak co nejlépe uchopit cash flow, vlastně jak s jeho plánováním vůbec začít? Majitelům začínajících firem často právě chybí představa, co znamená začít s plánováním cash flow, jak se do toho pustit, co jsou ty první kroky. Je to mnohdy obava z neznámého procesu, a tak třeba raději ani nezačnou. Majitelé firem si neuvědomují, že potřebné informace už mají někde ve firmě a jen je musí dát do kupy a „na papír“. A že minimálně pro začátek to nemusí být raketová věda.

  Více informací a registrace ZDE.

 • Fashion Disrupt: Creator Economy
  17:30 -20:00
  23/06/2021

  Díky současným nástrojům a platformám může začít tvořit a vydělávat peníze každý. Pandemie urychlila přechod mnoha lidí ke kreativním odvětvím a tento trend bude pokračovat. V současné době zaměstnává kreativní průmysl více lidí ve věku 15-29 let než kterékoli jiné odvětví.

  Většina tvůrců počítá mezi své hlavní zdroje příjmů zboží. JoJo Siwa za poslední čtyři roky prodala gumičky do vlasů v hodnotě 80 milionů dolarů. Při svém posledním poklesu prodal Mr Beast 68 337 kusů zboží v průměrné ceně 35 dolarů a Paul Logan vydělal za rok jen díky módnímu oblečení se svým jménem asi 30 milionů dolarů. Vzhledem k těmto příjmům museli módní experti uznat sílu kreativců a jejich vliv jako tvůrců vkusu. Hudebník Travis Scott letos získal čestný titul Parsons School of Design: jeho zboží nosí více lidí, než kolik si jich koupí většinu značek prezentovaných na týdnu módy.

  Konference Fashion Disrupt: Creator Economy bude zaměřena na obchodní modely, které stojí za vznikem merchandise, a podíváme se na hráče, kteří tuto oblast využívají. Cílem je ukázat, že móda je byznys. I když to znamená prodej potištěných triček.

  Více informací ZDE.

24
25
26
27
28
29
 • Startup Journey: From idea generation to market-ready products with MATLAB and Simulink
  14:00 -16:00
  29/06/2021

  CZ

  Na tomto semináři se dozvíte, jak vám mohou pomoci MathWorks programy Startup a Akcelerátor. Podívejte se, jak technologické balíčky MathWorks využívají začínající i zavedené společnosti k urychlení tempa inovací a překonávání problémů. MATLAB a Simulink jsou široce využívány napříč průmyslovými odvětvími pro výzkum a vývoj produktů.

  Více informací ZDE.

  EN

  In this seminar you will learn how MathWorks Startup and Accelerator programs can help you. See how MathWorks technology stacks are used by startups and established companies to accelerate the pace of innovation and overcome challenges. MATLAB and Simulink are widely used across industries for research and product development.

  More information HERE.

30
Červenec
Červenec
Červenec
Červenec

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR