Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Události a akce v anglickém jazyce najdete v našem anglickém kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

< 2020 >
Listopad
«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Říjen
Říjen
Říjen
Říjen
Říjen
Říjen
1
2
 • Strojírenský veletrh virtuálně (2. – 6. listopadu)
  Celý den
  02/11/2020-06/11/2020

  Redakce Technického týdeníku a vydavatelství Business Media CZ připravují první Strojírenský veletrh virtuálně v České republice. Od počátku pandemie vytvářejí programátoři pod taktovkou organizátorů inovativní platformu výstavního areálu veletrhyvirtualne.cz, připravenou nabídnout vystavovatelům i návštěvníkům atraktivní prostředí, které zajistí efektivní prezentaci produktů a služeb i setkávání vystavujících firem s partnery a potenciálními klienty.

  Technická infrastruktura prvního českého strojírenského virtuálního veletrhu umožní vystavujícím firmám plně komunikovat se zákazníky a partnery v reálném čase. Na stáncích vystavovatelů budou návštěvníkům a obchodním partnerům k dispozici odborníci a obchodní zástupci připravení podávat potřebné informace či domlouvat podmínky případných obchodních kontraktů, dále místnost s projekcemi videoprezentací vystavovatele, přehledný prostor představující novinky a aktuality a další vymoženosti. K dalším z mnoha inovací patří možnost účasti na řadě videokonferencí, přednášek a besed s odborníky z firemní i akademické sféry.

  Strojírenský veletrh virtuálně nabízí inovativní přístup v oblasti komunikace v prostředí zájemců o novinky v segmentu strojírenství. Návštěvníkům umožní okamžitý kontakt s vystavovateli, živě se představí např. společnosti SMC, Murrelektronik, Panasonic Industry, TOS Varnsdorf či Hennlich. Inovativní technologie, online interakce a možnost připojit se z jakéhokoli místa přinášejí nové zajímavé možnosti.

  Platforma Veletrhy virtuálně je nyní zpřístupněna v podobě pilotního projektu a  poběží až do konce listopadu.

  Hlavní programový on-line blok se uskuteční v termínu  2. – 6. listopadu.

   

 • DEXIC Accelerator and 4DigitalHealth acceleration programme open applications!
  09:00 -16:00
  02/11/2020-11/12/2020

  DEXIC Accelerator is back together with the second programme called 4DigitalHealth. Both programmes open their applications on August 20th. Impactful digital startups can apply until October 5th, 23:59.

  DEXIC Accelerator is an international acceleration programme for digital startups with impactful innovations. Startups will focus on all important aspects of the business with professional mentors from different business backgrounds, no academics!

  Each startup can expect individual approach, team-specific objectives and match with mentors that fit their business the best. The programme is free of charge!

  This year, DEXIC Accelerator is going to take place in Prague, the heart of Europe and technological centre of the Czech Republic. We believe that the change of place is going to make the life of all participants much easier!

  Startups can apply until October 5th, 23:59. 

  4DigitalHealth has evolved from DEXIC Accelerator and is powered by EIT Health. It is specifically developed for startups working on impactful innovation in digital health using wearable sensors, apps, AI, robotics, electronic records, etc.

  Startups will get connected with digital health experts from business, regulations, policy, insurance, marketing & sales and other fields.

  Participants get access to the EIT Health network that brings more benefits – international contacts, potential partners and further support. 4DigitalHealth runs in Prague and is free of charge like DEXIC Accelerator.

  Sartups can apply until October 5th, 23:59. 

3
 • Virtuální mezinárodní networking: Inteligentní a udržitelná řešení pro energetiku
  10:00 -16:00
  03/11/2020

  Evropský energetický sektor prochází zásadní transformací. Budoucnost energetiky bude nepochybně stát na decentralizované, distribuované a čistější energii založené zejména na obnovitelných zdrojích. Zásadní roli pro zajištění spolehlivého, dostupného a udržitelného zásobování energií hrají moderní technologie pro její výrobu, přeměnu a využití. Klíčem pro budoucnost energetického sektoru a chytrých měst je digitalizace. Podnikáte v oblasti energetiky a hledáte nové partnery pro přeshraniční spolupráci? Právě pro vás připravuje JIC INMEC ve spolupráci s partnery online networking.

  Cílem akce je představit současné trendy a výzvy v této oblasti a propojit vývojáře a dodavatele technologií pro energetický sektor s vlastníky a provozovateli energetických a distribučních sítí.

  Díky spojení partnerů z Rakouska, České republiky a Slovenska vám tato akce přináší jedinečnou příležitost pro nové přeshraniční spolupráce. O aktuálních projektech pro chytrá města bude mluvit Stefan Kermer z Wien Energie, dodavatele energie pro město Vídeň. Inteligentní městské energetické systémy představí Ines Clarissa Weigl z Aspern Smart City Research, výzkumného centra pro město budoucnosti.

  Jaká jsou hlavní témata?

  • energetická účinnost
  • integrace obnovitelných zdrojů do energetické sítě
  • skladování, přenos a distribuce energie
  • řízení a bezpečnost energetiky

  Pro koho je akce určena?

  • vývojáři a dodavatelé řešení pro energetický sektor
  • distributoři energie
  • výrobci elektroniky pro energetiku
  • obce a města

  Proč se zúčastnit?

  • zjistěte, jak nové technologie aplikovat v energetice a chytrých městech
  • představte svoji firmu nebo výzkumnou skupinu potenciálním partnerům ze zahraničí
  • získejte informace o možnostech financování vašich projektů

  Podmínky registrace

  Účast je zdarma a každou firmu může reprezentovat pouze jeden zástupce. 

 • Workshop: Chcete rozjet nový produkt nebo službu?
  16:00 -18:00
  03/11/2020

  Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas. Díky němu získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas je zjednodušený podnikatelský plán na jediné straně papíru. Poskytne vám ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat.

  Na začátku si uděláme kvíz na kahoot.it, kde vyjasníme případná nepochopení tohoto nástroje. Následně se podíváme na dva vámi vypracované Lean Canvasy. Jejich autoři tak dostanou zpětnou vazbu na svůj nápad i od ostatních účastníků setkání. Zároveň se ale vyhneme obecným poučkám a na problematiku vyplňování Lean Canvasu se zaměříme zcela konkrétně a to včetně limitů tohoto nástroje.

  Více informací, zdroje k samostudiu a registrace ZDE.

4
 • Právní minimum pro podnikající rodiče
  09:00 -12:30
  04/11/2020

  Podnikání na rodičovské dovolené je velkým tématem, proto si pro vás M.arter ve spolupráci s advokátkou a méně aktivní zapsanou mediátorkou Jitkou Kadlcíkovou připravily workshop, vhodný pro všechny, kteří o podnikání na rodičovské uvažují či již podnikají.

  Stručný obsah workshopu:
  1. Probereme rámcově výhody a nevýhody podnikání na živnostenský list a přes společnost.
  2. Povíme si, kdy je lepší se zeptat právníka a jakého. Ukážeme si, kde se dají sehnat rozumné vzory, které nám můžou pomoct při podnikání.
  3. Zamyslíme se nad tím, jestli a jak jde ochránit při podnikání majetek rodiny.
  4. A samozřejmě se budeme věnovat i dotazům – když nebudu znát odpověď na místě, domluvíme se, jak vám jí předám.
  Zjistíte zde, co je tím správným řešením pro vás. Získáte inspiraci, rozšíříte si své obzory, dostane se vám cenných informací z praxe a poznáte ženy na stejné vlně, jako jste vy.
  Registrace a platba předem: nutná. Počet míst je omezen.
  Cena: 500 Kč

  Těší se na vás, tým M.arter ❤️

  Více info ZDE.

  Facebook událost ZDE.

5
 • 9 týdenní program – Freestarter aneb restart pro Freelancery
  Celý den
  05/11/2020

  Dopřejte ten správný restart svému podnikání na volné noze

  – Podnikáte na volné noze déle jak jeden rok a chcete to pořádně nakopnout?
  – Máte už několik let své podnikání a stále vám nevydělává tolik, kolik potřebujete a chcete?
  – Přejete si pořádný restart svého podnikání na volné noze za dva měsíce pod vedením zkušené expertky na obchod, marketing, vztah se zákazníkem a spoustu dalšího?
  – V programu si ujasníte: CO? KOMU? ZA KOLIK? a JAK? chcete prodávat své zboží nebo služby.
  – Jedná se o první běh tohoto výběrového online programu
  – Vybíráme pouze 8 podnikatelek na volné noze.

  Co vás čeká?
  – Programem vás provede zkušená lektorka Markéta Karman.
  – 9 online setkání (9 x 120 min)
  – Certifikát o absolvování programu Freestarter aneb restart pro Freelancerky/y (lze umístit na LinkedIn)
  – Obchodnice, marketingová specialistka – obchodně-marketingový stratég, podnikatelka na volné noze.

  Více informací ZDE.

  Facebook událost ZDE.

 • Jak vydat svou vlastní knihu v rekordním čase
  09:30 -12:30
  05/11/2020

  Píšete si do šuplíku a rádi byste s vaším psaním vyrazili do světa? Nebo vás jen zajímá, na co všechno je třeba myslet při psaní a následném vydávání knihy či obdobného projektu, který chcete prezentovat a prodávat zákazníkům?

  Tomáš Křemen vám přijde ukázat, že kniha se dá napsat a vydat za dva měsíce a poté vyprodat za další 3 měsíce.

  Především bude řeč o tom, jak můžete s vaší energií během volného času (třeba když bar, pro který pracujete, musí mít kvůli vládním opatřením zavřeno) hospodařit tak, aby vzniklo něco zábavného a konkurenceschopného.

  Více informací ZDE.

  Facebook událost ZDE.

6
 • Czech Space Week 2020
  Celý den
  06/11/2020-14/11/2020

  Festival plný kosmických akcí pro nadšené amatéry i odborníky, studenty i učitele. Pro ty, kteří si pamatují přistání Apolla 11, i pro ty, kteří nezažili papírové mapy. Pro všechny fanoušky vesmíru je tu festival Czech Space Week 2020.

  Můžete se těšit na veletrh, panelové diskuze, konference, workshopy pro děti, promítání filmu, hackathon a mnoho dalšího!

 • Czech Space Week 2020
  10:00 -22:00
  06/11/2020-14/11/2020

  Festival plný kosmických akcí pro nadšené amatéry i odborníky, studenty i učitele. Pro ty, kteří si pamatují přistání Apolla 11, i pro ty, kteří nezažili papírové mapy. Pro všechny fanoušky vesmíru je tu festival Czech Space Week 2020.

  Můžete se těšit na veletrh, panelové diskuze, konference, workshopy pro děti, promítání filmu, hackathon a mnoho dalšího!

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
 • The Innovation Week 2020: (Re)imagining and Building Futures
  Celý den
  16/11/2020-19/11/2020

  Jaká je post-pandemická vize světa mezi největšími kapacitami z komunity globálních inovátorů? Jak bojovat s pocitem, že sedíme s rukama v klíně? Co nám brání v pokroku? A jak se poučit z nedávných chyb spočívající v naší vlastní nepřipravenosti na globální výzvy? A s jakými globálními výzvami počítat do budoucna?

  Tyto a mnohé další otázky si budou pokládat speakeři i publikum od 16. do 19. listopadu v rámci brazilské virtuální akce „The Innovation Week 2020“ s podtitulem „(Re)imagining and Building Futures“, na které se již pošesté setká více než stovka zástupců pole novací z celé Latinské Ameriky. Součástí programu bdue také iniciativa „government after shock“. Tato masivní událost bude obsahovat více než 200 hodin přednášek, workshopů, kulatých stolů, kurzů a setkání. Mezi potrvzenými řečníky figurují Jared Diamond, Dambisa Moyo, Paul Collier, Beth Noveck, David Friedman, Ngaire Woods, Marc Sckdorn, Jane Wiseman a další. Více infomací o akci zde a registraci zcela zdarma je možné si vyřídit zde.

17
 • Ashoka Changemakers Summit
  Celý den
  17/11/2020-19/11/2020

  Ashoka Changemakers Summit (17. – 19. listopadu) zve účastníky z celého světa k programu, který jim má pomoci změnit pohled na současnou situaci: O jaké hodnoty se můžeme opřít? Jak znovu nabýt jistotu? A jak naplno využít potenciál přispět k pozitivním společenským změnám– jako jednotlivec, jako organizace, jako dárce či investor, jako rodič, nebo jako lídr.

  Připojte se k nám opět online a staňte se součástí největšího setkání společenských inovátorů a lídrů ze světa byznysu a filantropie. Zveme vás k objevování toho, jak můžeme i v těchto náročných časech najít nové příležitosti k pozitivním změnám, jak přispět k tomu, aby se naše společnost dokázala přizpůsobit novým výzvám.

  Na programu najdete👇

  • 100 setkání o sociálních inovacích a sociálním podnikání
  • 280 řečníků z celého světa
  • 50 příležitostí seznámit se s novými Ashoka Fellows a dalšími sociálními inovátory, kteří se v poslední době připojili do našich sítí, a našimi dalšími partnery
18
19
 • Kam kráčíš, Česko 2020
  08:30 -16:30
  19/11/2020

  Aspen Institute Central Europe a mediální dům Economia pořádají výroční konferenci Kam kráčíš, Česko 2020.

  Konference se bude konat 19. listopadu 2020 v Pražské křižovatce.

  Hlavním tématem konference bude analyzovat současný ekonomický vývoj České republiky a součástí bude prezentace vize Střední Evropa – restart po globální pandemické krizi.

 • Konference WebTop100
  09:00 -17:00
  19/11/2020

  Čeká vás nabitý program – to nejlepší z domácí digitální marketingové scény i z té zahraniční. Konference je vhodná zejména pro:

  • majitele a ředitele firem
  • marketingové ředitele, manažery a specialisty
  • projektové manažery, specialisty
  • online specialisty
  • produktové manažery, specialisty
  • brand manažery

  Na program se můžete podívat ZDE.

  Registrovat se můžete ZDE.

   

 • Slavnostní vyhlášení žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE
  19:00 -19:30
  19/11/2020

  Výsledky letošního ročníku budou oznámeny ve čtvrtek 19. 11. 2020 v čase od 19:00 do 19:30 v rámci speciálního pořadu na Seznam Zprávy. Pokud chcete zjistit, kolik společností z Česka letos v žebříčku dominovalo, kdo získal speciální cenu, ale hlavně, na jakém místě se umístila vaše firma, pak se nezapomeňte dívat.

  Po vyhlášení pak kompletní pořadí najdete také na webové stránce soutěže nebo v pátečním (20. 11. 2020) vydání Hospodářských novin na iHned.cz, kde bude zveřejněn gratulační inzerát.

20
21
 • Konference UP Business Camp (+ souboj startupů)
  09:00 -17:00
  21/11/2020

  Již 8. ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání

  Inspirativní konference UP Business Camp, kterou již tradičně pořádá Vědeckotechnický park UP, bude letos poprvé ve své historii online. Organizátoři tak reagují na současnou epidemiologickou situaci. Program však bude stejně nabitý a plný příběhů z business prostředí jako v předešlých ročnících. Konference se uskuteční pomocí konferenčního hovoru v sobotu 21. 11. 2020. O zvolené platformě budou účastníci zavčas informování.

  Více informací a program konference ZDE.

  Souboj startupů

  V rámci konference proběhne soutěž pro startupy, kterou pořádá Startup Klub Olomouc.

  Přihlas se do souboje startupů na UP Business Campu a vyhraj ceny za více jak 100 000 Kč.

  Na účastníky souboje startupů čeká v rámci konference od 9:15 školení na prezentační dovednosti, kde své vystoupení s odborným lektorem vypilují k dokonalosti a připraví se na odpolední dvouminutový výstup. Všichni účastníci soutěže mají vstup na konferenci zdarma.

  Jaké obrysy dáš 21. 11. své budoucnosti ty?

  Více o Souboji startupů ZDE.

22
23
24
 • Jak prodat vlastní projekt a vybudovat značku
  09:45 -12:00
  24/11/2020

  BIC Plzeň, člen sítě Enterprise Europe Network, ve spolupráci s U.S. Embassy Prague připravilo sérii vzdělávacích akcí s podtitulem #ZačniPodnikat. Druhý seminář s názvem Jak prodat vlastní projekt a vybudovat značku proběhne 24. listopadu 2020. Během workshopu bude představena případová studie IPM, kde budou odprezentovány tři zásady úspěšné kampaně. Podíváte se na to, jak vzniká kreativní idea, jak si stanovit cílovou skupinu a jak kampaň s celostátním zásahem naplánovat a úspěšně zrealizovat. 

  KDY: úterý 24. listopadu 2020
  KDE: online
  Přednášející: Alžběta KrálováOndřej Rudolf
  Délka workshopu: 120 min.
  Více informací a registrace ZDE.
  Facebook událost ZDE.
 • Právní minimum pro start-upy a podnikatele: založení s.r.o. nebo živnosti, smlouvy, daně
  18:00 -19:00
  24/11/2020

  Samotný nápad mnohdy nestačí. Začít s podnikáním vyžaduje také odvahu a informace. Pro obojí si přijďte na sérií tří webinářů Právní minimum pro start-upy a začínající podnikatele, kde se dozvíte vše potřebné pro rozjezd svého podnikání.

  Během tří večerů vám bude srozumitelně sděleno:

  • co všechno obnáší živnosťák či založení společnosti
  • jaké daně a povinnosti se týkají začínajících podnikatelů
  • jak naložit se zaměstnanci
  • jak si dobře nastavit smlouvy, aby vás podržely i v případě krize či zásahu “vyšší moci”
  • na co si dát pozor při vstupu investora
  • jak si nejlépe ochránit know-how
  • a trochu nezbytného GDPR v kostce

  Více informací ZDE.

 • Startupy vs. problémy 21. století
  18:30 -20:30
  24/11/2020

  Panelová diskuze připravená ve spolupráci Vodafone Nápad roku a Vítkem Horkým, moderátorem akce. Diskuze se bude účastnit Petr Rokůsek (Nano Energies), Tomáš Šebek (uLekare.cz), Andrej Kiska (Credo Ventures), Silke Horáková (Tilia Ventures) a Milan Vašina (Aspen Institute, Rockaway Capital). Dozvíte se mimo jiné, jaká je role startupů v řešení současných světových problémů nebo jestli mohou být technologické startupy zároveň profitabilní a prospěšné společnosti.

  18:30 – 18:45 – Zahájení
  18:45 – 20:30 – Panelová diskuze, QA

  Více informací na FB události ZDE.

  Registrovat se můžete ZDE.

25
 • BUSINESS SHAKER – #12 Financování startupu. Kdy, jak, za kým?
  16:00 -17:30
  25/11/2020

  Program:

  • Projdeme různé možností financování (například Friends & Family, self-funded-bootstrapped, profesionální VC investoři nebo crowdfunding).
  • Vysvětlíme, jaké jsou fáze investic (seed – venture – series A/B/C) a jaké částky je možné očekávat.
  • Probereme, kdy je vhodné jednat se zahraničními a kdy s lokálními investory.
  • Prozradíme, do jakých firem investují profesionální investoři a jakou výhodu sebou nese investor při budování firmy.
  • Poradíme, na co si dát při podnikání pozor a co nikdy nedělat (aneb TOP 5 fuck-ups společnosti Twista).

  Kdo workshop povede?

  Michal Šmída je zakladatelem a CEO fintech společnosti Twisto a členem Forbes 30 pod 30. Jedenáct let žil v Rusku, Velké Británii a USA. Kariéru začal v Londýně, kde po dokončení studií na King’s College nastoupil do banky Barclays Capital. Po návratu do ČR založil Twisto – první službu pro odložené platby v regionu CEE. S více než 130členným týmem v Praze a Varšavě získal 30 milonů EUR ekvitu od mezinárodních investorů, například Finch Capital, Velocity Capital, ING Ventures, UNIQA Ventures, ENERN nebo Miton.

  Více informací a registraci najdete ZDE.

26
27
 • Startup Weekend Czechia
  Celý den
  27/11/2020-29/11/2020

  Seznamte se s inspirativními lidmi a otestujte váš podnikatelský nápad na historicky prvním Startup Weekend Czechia Online 27.- 29. listopadu 2020. Aktuální okolnosti a technologie kolem nás vytvářejí spoustu prostoru pro nové myšlenky a nápady. Máte představu, jak je můžete využít? Startup Weekend je skvělá platforma pro budování a spouštění nových produktů a služeb, seznámení se s českým startupovým ekosystémem a tréning prezentování před investory. Využijte jedinečnou příležitost učit se od mentorů z úspěšných českých startupů.

  Více informací a vstupenky ZDE.

28
29
30
 • DEXIC Hack, DEADLINE pro registrace
  Celý den
  30/11/2020

  DEXIC Hack powered by EIT Health změnil formát a 16. 10. 2020 odstartoval online pro účastníky a mentory. Pokud jste začátek zmeškali a máte stále zájem se připojit, žádný strach.

  Vzhledem k novému formátu dostáváte flexibilitu pracovat na výzvě kdykoli mezi 16. 10. – 13. 12. 2020 (což znamená, že můžete původně plánovaný čas jednoho intenzivního víkendu rozložit do jiných dnů a večerů). Stále máte čas vrhnout se do DEXIC Hack kdykoli do 30. 11. 2020. V případě zájmu se prosím zaregistrujte buď jako tým nebo jako jednotlivec (budete přiřazeni k některému ze současných týmů).

  Dne 14. 12. 2020 je pro vás nachystán workshop prezentačních dovedností, který vás připraví na závěrečnou virtuální soutěž, kde budete prezentovat vaše řešení. Bude se konat 16. 12. 2020 od 18:00.

  Více informací naleznete ZDE.

 • Právní minimum pro start-upy a podnikatele: vstup investora, vztahy se zaměstnanci, GDPR
  18:00 -19:00
  30/11/2020

  Samotný nápad mnohdy nestačí. Začít s podnikáním vyžaduje také odvahu a informace. Pro obojí si přijďte na sérií tří webinářů Právní minimum pro start-upy a začínající podnikatele, kde se dozvíte vše potřebné pro rozjezd svého podnikání.

  Během tří večerů vám bude srozumitelně sděleno:

  • co všechno obnáší živnosťák či založení společnosti
  • jaké daně a povinnosti se týkají začínajících podnikatelů
  • jak naložit se zaměstnanci
  • jak si dobře nastavit smlouvy, aby vás podržely i v případě krize či zásahu “vyšší moci”
  • na co si dát pozor při vstupu investora
  • jak si nejlépe ochránit know-how
  • a trochu nezbytného GDPR v kostce

  Více informací ZDE.

Prosinec
Prosinec
Prosinec
Prosinec
Prosinec
Prosinec

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR