Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

< 2020 >
Září
«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Srpen
1
2
 • Kreativní techniky pro brainstorming
  15:00 -17:00
  02/09/2020

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Kreativní techniky pro brainstorming – Pavlína Louženská (#holkyzmarketingu)

  Speciálně vytvořené pro manažery, co vedou tým, introverty, co se brainstormingu vyhýbají a lidi, kteří netušili, že musí být kreativní.

  Workshop, který odstartuje tvůj nový život! Jsme moc rádi, že pozvání přijala Pavlína Louženská. Pavlína konzultuje marketing a byznys primárně pro technologické startupy a módní značky. Za poslední rok pomáhala 100+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google Developers Launchpad, nebo stratég manGoweb. Založila skupinu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 23 000 členek. Je členkou správní rady Transparency International. Získala stipendium Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Píše blog pavlinaspeaks.com. Na Twitteru a Instagramu je jako @pavlina_speaks. Kdo jiný by vás měl inspirovat?

  A co vás naučí? Techniky pro idea making speciálně vytvořené pro manažery, co vedou týmy, introverty, co se brainstormingu vyhýbají a lidi, kteří netušili, že umí být kreativní. Během dvouhodinového interaktivního workshopu se naučíte metody, které využívá třeba Google nebo Hyper Island. Není potřeba počítač, jen tužka a papír.

  Workshop se koná 2. září od 15.00 – 17.00 v prostorách SIT Port. Je nutná registrace z důvodu omezené kapacity, proto neváhejte!

3
4
5
6
7
 • Coding Bootcamp
  09:00 -17:00
  07/09/2020

  Táborská 31, Praha 4, 140 00

  Táborská 31, Praha 4, 140 00

8
 • Konference Ženy v byznysu – 2. ročník
  Celý den
  08/09/2020-09/09/2020

  Po úspěchu prvního vyprodaného ročníku je čas na další setkání. Nebudou opět chybět zajímavé osobnosti z byznysu, přátelská atmosféra a spousta praktického obsahu na přednáškách i workshopech.

  Přijďte a potkejte stejně byznysově naladěné duše a učte se od těch, kteří mají mnohaleté zkušenosti. Zváni jsou i muži!

  Vstupenky na 👉 https://zenyvbyznysu.cz/konference/
  Můžete si koupit vstupenku jen na konferenci nebo v kombinaci s workshopy.

  Konference bude nyní rozdělena do dvou dnů:
  čtvrtek 8.10.
  ODPOLEDNÍ KONFERENCE S NETWORKINGEM A SPOLEČNÝM RAUTEM

  Uslyšíte 4 praktické přednášky a 1 panelovou diskuzi. Příjemné odpoledne se přehoupne do networkingové večeře, kde se nejen seznámíte, ale pochutnáte si i na dobrém jídle a dáme si společně drink.

  pátek 9.10.
  WORKSHOPY OD ODBORNÍKŮ TENTOKRÁT PĚKNĚ DO HLOUBKY

  2. ročník konference přinese větší prostor pro workshopy
  Již máme potvrzené skvělé lektory jako je Margareta Křížová a Daniel Gamrot. Workshopy vás naučí:
  ✅ Jak rozjet vlastní byznys
  ✅ Jak se poprat s osobní produktivitou
  ✅ Marketing a jak jej dostat do žil
  ✅ Copywritign s lehkostí
  ✅ Cenotvorba a finance pod kontrolou

  Celou konferencí vás provede charismatický Michael Rozsypal, kterého znáte z Českého rozhlasu Plus.

 • Business Shaker – Keep calm and expand business in the UK – special edition
  15:00 -16:00
  08/09/2020

  Slyšel jsi už o Silicon Roundabout – centru startupů ve východním Londýně, které je právem porovnáváno s kalifornským Silicon Valley? Rád bys svoje podnikání rozšířil za hranice a chceš poradit, v čem by mohla být Velká Británie pro tebe zajímavá?

  Nech se inspirovat na workshopu, kde se dozvíš informace o Londýně či Velké Británii, které jsou potřebné pro strategické rozhodování při zahraniční expanzi a exportu. Poznej lépe trh s obrovským množstvím obchodních a investičních příležitostí, který je hned za rohem!

  Workshop se koná 8. září 2020 online (Teams) od 15:00 do 16:00 hodin (SELČ).

  Program:

  • Představíme specifika britského podnikatelského trhu, o kterých bys měl vědět před expanzí.
  • Vysvětlíme, jaké možnosti pro české podnikatele a exportéry poskytuje PROPEA (projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí) a MOP (Mapa oborových příležitostí).
  • Ukážeme aktuální možnosti podpory pro startupy uvažující o expanzi do Velké Británie.
  • Prozradíme novinky spojené s BREXITem.
  • Přiblížíme dva příběhy firem, které mají expanzi na britský trh úspěšně za sebou

  Kdo workshop povede?

  • agentura CzechInvest: Erik Bolebruch, zahraniční zástupce pro Velkou Británii a Irsko
  • Velvyslanectví ČR v Londýně: Aleš Opatrný, zástupce velvyslance a Michaela Chrtová, obchodně ekonomický úsek
  • Firmy: Hardwario a Adamapp

  Business Shaker

  Budoucnost je ve Tvých rukou, tak si namíchej ingredience workshopů, na které máš chuť a posuň svůj byznys opět o level výš.

  Business Shaker je série bezplatných workshopů, na nichž zkušení mentoři radí, jak se vypořádat s problémy, které mohou potkat každého podnikatele, a pomáhají posouvat byznys kupředu. Přijď získat odpovědi i na tvé otázky! Kapacita je vždy omezená, nemusíš se proto bát vydýchaného vzduchu a nedostatku prostoru pro vlastní iniciativu.

  Registrace

  Workshop je určený podnikatelům a inovativním startupům, kteří chtějí získat inspiraci, cenné rady a posunout svůj byznys dále. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás workshop vhodný a nevíte co očekávat, kontaktujte nás a my vám poradíme.

  Po vyplnění registrace Vaši účast ještě potvrdíme.

  Vaše údaje budou použity pouze pro účely realizace této marketingové akce.

9
10
 • Business Shaker #9 Jak efektivně prezentovat v online prostředí
  16:00 -18:30
  10/09/2020

  Zajímá tě, jak zaujmout na online konferenci a uzavřít dohodu při online vyjednávání? Chceš se naučit, jak by měla vypadat vizuální komunikace?
  Přijď na náš workshop, na kterém ti odborník pomůže s vylepšením prezentačních technik a poradí ti s online komunikací. Získáš cenné rady, které ti pomohou uspět v digitálním světě a efektivně prezentovat svůj podnikatelský plán.
  Workshop se koná 10. září 2020 online od 16:00 do 18:30.
  Program:
  – Přiblížíme techniky online elevator pitchingu při představování produktu/služby.
  – Poradíme, jak připravit a strukturovat prezentaci s ohledem na specifika online prostředí.
  – Ukážeme, jak při online komunikaci zaujmout publikum a udržet jeho pozornost.
  – Vysvětlíme, jak pracovat s hlasem a řečí těla při virtuálním prezentování.
  Kdo workshop povede?
  Ondřej Staněk je konzultantem a lektorem prezentačních a komunikačních dovedností a pomáhá firmám, které chtějí představit své produkty a služby efektivněji. Specializuje se na tvorbu designových prezentací a prezentačních šablon pro nadnárodní společnosti i jednotlivce. Vede specializovaná školení a řečníkům, kteří vystupující na mezinárodních a tuzemských konferencích, poskytuje konzultační služby.
  Budoucnost je ve Tvých rukou, tak si namíchej ingredience workshopů, na které máš chuť a posuň svůj byznys opět o level výš.
  Business shaker je série bezplatných workshopů, na nichž zkušení mentoři radí, jak se vypořádat s problémy, které mohou potkat každého podnikatele, a pomáhají posouvat byznys kupředu. Přijď získat odpovědi i na tvé otázky! Kapacita je vždy omezená, nemusíš se proto bát vydýchaného vzduchu a nedostatku prostoru pro vlastní iniciativu.
11
 • Start-up Woche Düsseldorf
  Celý den
  11/09/2020-18/09/2020

  V polovině září od 11. do 18. září 2020 proběhne v německém Düsseldorfu akce s názvem Start-up Woche Düsseldorf. Během 7 dnů se uskuteční přes 120 akcí, workshopů a prezentací určených pro start-upy v různých fázích vývoje. Tento rok se bude akce konat v důsledku covidové pandemie převážně ve virtuální podobě, čímž se významně usnadní účast zájemcům z České republiky.

  Přijďte se seznámit, byť virtuálně, s pestrobarevným prostředím, které Severní Porýní-Vestfálsko, jeho mezinárodní prostředí a düsseldorfská start-upová scéna nabízí společnostem k rozvoji. A jak říkají místní obyvatelé, seznamte se s Düsseldorfem jako s metropolí plnou rýnského šarmu, která má srdcem na pravém místě.

  Letošní düsseldorfský start-up týden nese podtitulek „na místě, doma, kdekoliv chceš“, což přesně vystihuje nejen možnosti digitálního podnikání, ale i to, jak se lze letošní akce zúčastnit. Start-up Woche Düsseldorf nabízí mnoho odborných digitálních online seminářů a workshopů určených především pro inovativní start-upy, které chtějí podnikat na německém trhu. Workshopy a semináře se zaměřují na širokou škálu odborných témat od marketingového poradenství, výměnu zkušeností při rozvoji firmy až po ochranu duševního vlastnictví a financování. V případě zájmu se mohou české startupy a projekty hlásit přímo TADY.

12
13
14
 • TechCrunch Disrupt San Francisco 2020
  09:00 -16:00
  14/09/2020-18/09/2020

  TechCrunch Disrupt San Francisco 2020, 5-days nonstop world programme, will be held fully online for all participants this year. The price of tickets is starting around 300 USD and you can choose various types of tickets. Estimated number of participants is expecting around 10 000. All details including Agenda, Programme and FAQ are available HERE.

15
16
 • KONFERENCE O BUDOUCNOSTI KONFERENCÍ
  12:30 -19:00
  16/09/2020

  První konference o budoucnosti konferenčního odvětví, kde promluví odborníci k odborníkům o nástrahách a příležitostech virtuálních a hybridních konferencí.
  Řečníci – největší inovátoři v oboru – vystoupí z virtuálního studia formou panelových diskuzí a přednášek s live Q&A z publika – tedy od Vás. Využijte této unikátní příležitosti a položte jim ty nejpalčivější dotazy, které Vás právě teď trápí.
  Po ukončení přednáškového interaktivního bloku navíc budete mít jedinečnou příležitost si jak s přednášejícími, tak s dalšími návštěvníky, sjednat 20 minutové online schůzky.
 • Business Advice – Jakub Michl (Beneš & michl)
  16:00 -18:00
  16/09/2020

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Dalším workshopem na cestě za úspěšným založením startupu jsme připravili to nejzásadnější, co musíte vědět o fungování firmy. Jakub Michl, který bude workshopem provázet, se celý život zajímá o podnikání a o to, jak budovat úspěšné firmy. Vystudoval Fakultu aplikovaných věd v Plzni a již při studiích se vrhl na podnikání. Založil renomovanou webovou a grafickou agenturu Beneš & Michl, ve které se pravidelně setkává s příběhy úspěšných i neúspěšných firem. Sám nyní působí jako CEO v několika firmách – již zmíněné agentuře Beneš & Michl, marketingové agentuře OneBerg a v projektu na registraci ochranných známek – Patentoid.cz.

  Workshop se bude věnovat dvěma zásadním věcem: týmu a financím. Nejdříve společně nastavíte váš tým tak, aby mohl fungovat i za 10 let. V druhé polovině workshopu se zaměříte na finanční řízení firmy, abyste měli tým z čeho zaplatit a vaše firma mohla úspěšně růst.

17
18
19
20
21
 • JIC #chcipodnikat: Podzimní série podnikatelských seminářů
  Celý den
  21/09/2020-30/09/2020

  Máte nápad na inovativní produkt, který na trhu zatím chybí? Chcete s ním uspět a nevíte, kde vlastně začít? Nebo si potřebujete ověřit, že má váš projekt šanci na trhu uspět? Pak byste se měli přihlásit do šestidenního kurzu #chcipodnikat. Ten je totiž určen všem podnikavcům, kteří potřebují pomoci s rozjezdem. Nemusíte mít podnikatelské zkušenosti, ani rozpracovaný projekt. Stačí nám dobrý nápad a touha s tím prorazit. Kurz vám pomůže odpovědět na všechny otázky spojené se začátky podnikání, definovat podnikatelský záměr a poradí, jak s ním dál pracovat.

  Co je #chcipodnikat a kdo se může přihlásit?

  Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají inovativní a škálovatelný podnikatelský nápad, ale nejsou si jistí, kde začít nebo jestli jejich produkt na trhu uspěje. Skládá se ze 6 seminářů a workshopů vedených konzultanty JICu. Účastník by měl absolvovat všechny části kurzu, aby si odnesl maximum. Počet míst v kurzu je omezený, proto budeme mezi přihlášenými vybírat. Je pro nás důležité, aby projekt splňoval požadovaná kritéria (inovativnostškálovatelnost). Během několika dní po přihlášení vám pošleme e-mail o tom, zda s vámi na akci počítáme (spolu s případnými instrukcemi k platbě).

  Z kurzu si odnesete odpovědi na tyto otázky:

  • Chci vůbec podnikat? A chci podnikat s tímto konkrétním nápadem?
  • Co chci dělat?
  • Kdo bude můj zákazník? Jaký problém mu řeším?
  • Jakou hodnotu přináším zákazníkovi?
  • Je o můj produkt na trhu zájem? A jak vůbec trh pro můj produkt vypadá?
  • Umím produkt srozumitelně odprezentovat?
  • Vše, co se na kurzu naučíte, pak můžete použít pro jiný nápad nebo projekt v budoucnu.

  Harmonogram:

  • 1. den (21. 9.): Vize, key message
  • 2. den (22. 9.): Zákazník v kontextu, primární průzkum trhu
  • 3. den (23. 9.): Dotazníkové šetření, sekundární průzkum trhu, problém, potřeby a hodnota pro zákazníka
  • 4. den (24. 9.): Řešení – co je můj produkt, nákladová stránka financí
  • 5. den (29. 9.): Příjmová stránka financí, strategie a akční plán
  • 6. den (30. 9.): Big picture vašeho podnikání, lean metodika

  *Kurz probíhá vždy odpoledne od 16.30 do 19.30 hodin. Cena celého kurzu je 500 Kč (po přijetí a posouzení vaší přihlášky vám zašleme instrukce k platbě). 

  Jak se přihlásit?

  Na akci se zaregistrujete jako vždycky. Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Poté budete přesměrováni na vyplnění přihlášky.

  Kontakt

  Máte nějaký dotaz nebo problém s přihlášením? Napište nám na gabrisova@jic.cz a my vám rádi odpovíme!

  Lektoři

  Akcí vás provedou konzultanti a lektoři JIC Hana Šudáková, Mirek Londýn a Bára Zemanová.

22
 • Creative Business Cup 2020
  18:00 -22:00
  22/09/2020

  Masná 9, 60200 Brno, Czech Republic

  Masná 9, 60200 Brno, Czech Republic

  Poznejte 10 + 1 nejkreativnějších startupů České republiky roku 2020! Který z nich pojede obhajovat české barvy do Kodaně na globální finále soutěže Creative Business Cup? To se dozvíme v Brně 22. 9. 2020.

  Po úspěšných ročnících 2018 a 2019 se mohly české inovativní společnosti z oblasti kreativních průmyslů opět hlásit do mezinárodní soutěže Creative Business Cup! V rámci národního kola, které se bude konat 22. 9. 2020 v brněnské INDUSTŘE, se představí 10 nejkreativnějších nápadů z celé České republiky.

  Mezi podporované oblasti patří kupříkladu software, design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, rozhlas, televize, ale i počítačové hry či 3D tiskárny.

  Pokud se zajímáte o inovace v kreativních průmyslech, nesmíte si nechat ujít tuto akci. A co víc?! Třeba budete tím, kdo rozhodne o krásném třetím místě!

  Výherce národního kola postoupí do mezinárodního finále v Kodani, které se kvůli koronavirové krizi přesunulo na rok 2021. Tam bude mít možnost představit svůj nápad odborné veřejnosti a investorům z celého světa.

23
 • MSIC Finanční konference
  Celý den
  23/09/2020

  Finanční řízení jako nástroj konkurenční výhody malých a středně velkých firem.
  Více info na: https://www.financnikonference.cz/
 • Challenges and Opportunities for Immersive Tech in an Uncertain COVID World
  16:00 -18:00
  23/09/2020

  We would like to invite you to the virtual Transtech Conference to discuss challenges and opportunities for Immersive Tech start-ups, investors and interested enterprises in this current pandemic landscape.

  This virtual meetup will be intended to explore complex questions from different points of view, related to Immersive Tech. We will focus on community insights, discussion between start-ups, enterprises and investors. The goal is clear: start-ups, enterprises and investors are faced with uncertainty and deal with questions such as “How will my business survive in the coming 6 months?” – “Where do I invest my money?” – “How do I bring value in this new world?”

  Join this online event. Dive into insightful conversations. Find out how to thrive in this COVID World.

  Programme

  The schedule below describes the flow of the virtual meetup:

  4.00 – 4.15 pm:   Welcome, sharing of community insights
  4.15 – 4.45 pm:   Panel discussion between start-ups and investors
  4.45 – 5.15 pm:   Break-out discussions between start-ups, enterprises and investors
  5.15 – 5.30 pm:   Closing

  Panellists

  • Andrej Braguca, Co-founder of Virtual Lab
  • Jan Hrdlička, CEO 3dsense
  • Ed Greig, Chief Disruptor, Deloitte Digital UK
  • Liliana Berezkinova, Founder & Managing Partner I Pipette & Chart

  We look forward seeing you virtually!

 • Webinář #student: Když se řekne podnikání
  17:00 -18:30
  23/09/2020

  Je pro vás cesta podnikatele ta pravá? 🤔 Chcete se dozvědět, jak vám podnikání může změnit život, jaká úskalí na vás čekají a co dobrého vám přinese? Pak byste se měli připojit k našemu webináři, na kterém vám Business Developer Evektoru Aleš Filipenský představí základní principy podnikání a představí vám několik dobrých příkladů z praxe, abyste se dokázali správně rozhodnout. 💡
  REGISTRACE ZDARMA ⬇️
  ➡️ https://bit.ly/3hNH2JK ⬅️
  Co vás čeká❓
  🔹 Dozvíte se, co je to podnikání a co všechno obnáší
  🔹 Uslyšíte konkrétní příklady z praxe
  🔹 Seznámíte se se základními principy podnikání
  🔹 Získáte inspiraci pro hledání vlastního nápadu
  Kdo se může přihlásit❓
  Akce je určena především studentům středních a vysokých škol.
  Kdo přednášku povede❓
  Aleš pracuje jako Business Developer ve společnosti Evektor. Dříve působil jako Business Growth Consultant v JICu, kde radil začínajícím firmám a startupům. Sám má za sebou zkušenosti s rozjezdem vlastního podnikání, prací obchodníka v několika společnostech i vedením týmu a řízením chodu firmy.
  Jak bude webinář probíhat❓
  Seminář budeme přenášet prostřednictvím aplikace Teams a bude trvat hodinu a půl. Pokud budete chtít položit jakýkoliv dotaz, napište do chatu, určitě vám na něj odpovíme. Zeptat se můžete na cokoliv, co vás k danému tématu bude zajímat.
24
 • Speed dating Podnikavých žen z Pardubického kraje
  09:00 -12:00
  24/09/2020

  Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice

  Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice

  Oblíbený speed dating podnikavých žen je tady! Poznejte podnikatelky z Pardubického kraje. Během několikaminutových „rande“ se seznámíte s řadou zajímavých projektů. Hned se tak dozvíte, zda-li je ve Vašem okolí třeba budoucí obchodní partnerka, možnost zajímavé spolupráce nebo nová inspirace v podnikání. Přidejte se k nám a buďte v centru dění!

  Akce se uskuteční v prostorách Integračního centra Kosatec v ulici Sladkovského poblíž centra města. V místnosti budou pro vás připraveny stolečky a malé občerstvení. Účastí na této akci podpoříte potenciál místní ekonomiky a sociální podnikání v Integračním centru.

 • Jak (ne)vyvíjet (ne)úspěšná řešení v e-commerce?
  15:00 -16:00
  24/09/2020

  Setkání tech komunity s Liftago, ABRA a INVENTI přesouváme do online prostředí
  S ohledem na narůstající počet zájemců o akci a zhoršující se epidemiologickou situaci v Česku se Deloitte v rámci zachování bezpečnosti všech účastníků rozhodli, že další plánované setkání úspěšných technologických firem přesuneme do online prostředí.

  Obsah akce na téma „Jak (ne)vyvíjet (ne)úspěšná řešení v e-commerce“ zůstává stejný, jen se s Vámi Ondřej Krátký (Liftago), Petr Vojta (ABRA Software), Petr Háka (INVENTI) a Pavel Špryňar (Deloitte) spojí online. Během diskuze se společně zaměří na oblast e-commerce z pohledu vývoje řešení umožňujících dlouhodobou softwarovou udržitelnost vlastního businessu a možné přešlapy při škálování, zálohování či testování systémů. Připraveni budou i na Vaše dotazy.

  Link pro sledování Vám bude zaslán před konáním live streamu.

  Jaká témata během diskuze zazní?

  • Jaké jsou indikace toho, že vaše současné e-commerce řešení neodpovídá vašemu businessu a bude potřebovat upgrade?
  • Jaké jsou rozdíly v přístupu k vývoji B2B a B2C e-commerce řešení?
  • Jak zajistit dlouhodobou softwarovou udržitelnost vlastního e-commerce businessu?
  • Je vhodnější agilní, nebo standardní způsob dodávky řešení?
  • Jak moc je důležité měřit, kontrolovat a vyhodnocovat data ze všech subsystémů e-commerce?
  • Krabicové řešení vs. custom development: kdy už se vyplácí in-house vývoj vlastního softwaru?
  • Je lepší volit on-premise řešení, či jít do cloudu? A jak je to s bezpečností dat?
  • Jak se zbavit závislosti díky otevřenosti a integrovatelnosti systémů?

  Řečníci

  Petr Háka, spoluzakladatel a Chief Delivery Officer INVENTI
  Ondřej Krátký, spoluzakladatel a CEO Liftago
  Petr Vojta, obchodní ředitel ABRA Software
  Pavel Špryňar, Director, Deloitte Digital


  Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.

 • Seminář: Typologie osobnosti
  15:00 -18:00
  24/09/2020

  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  V každodenní praxi dochází k řadě mezilidských konfliktů, mnohdy zbytečných. Jde o konflikty mezi manažerem a spolupracovníkem, kolegy nebo životními partnery. Většinou vycházejí z nedorozumění a vznikají v situaci, kdy dva lidé mají na jednu věc jiný názor. Dobrou zprávou je, že takovým konfliktům lze předcházet. Základem je poznat svůj profil osobnosti. Tato znalost přispěje k sebepoznání a zároveň pomůže si uvědomit, že existují i jiné preference. S touto znalostí se dá předcházet zbytečným konfliktům.

  V rámci semináře se seznámíte s:

  • některými z metodik pro určení typologie osobnosti;
  • detaily o metodice MBTI;
  • možností jak si udělat svůj vlastní osobnostní profil podle MBTI;
  • postupem, jak pracovat s výstupy z profilu podle MBTI.

   

  Lektor: Jaroslav Salva se před časem vydal na cestu mentora s cílem pomáhat lidem a organizacím v jejich rozvoji. K tomu využívá zkušenosti, které načerpal za více jak 21let práce na různých manažerských pozicích jak v malých českých společnostech tak i ve velkých amerických korporacích. Více o lektorovi zde.

 • Startup Go! Grill aneb #Nový start
  17:30 -20:30
  24/09/2020

  Velká hradební 2800, Ústí nad Labem

  Velká hradební 2800, Ústí nad Labem

  Čerstvé podnikatelské maso“ z inkubátoru ICUK před porotou a veřejností v dalším ročníku ústeckého Dne D. Náš podnikatelský inkubátor se dostal ke svému závěru a jako již tradičně vystoupí naše startupy před porotu, která zhodnotí jejich byznys projekty. A to vše v našich nových prostorách ICUK Space Hradební!

  Projekty, které se přihlásily do podnikatelského inkubátoru ICUK, měly několik měsíců na nastartování svých byznys plánů. Díky inkubátoru si tak prošly několika workshopy a měly možnost konzultovat své kroky s našimi mentory a konzultanty. Přijďte zhodnotit, jak si na této cestě vedly.

  Závěrečná grilovačka startupů se bude konat v nových prostorách ICUK na: Velká hradební 2800/54 v Ústí nad Labem! Přijďte tak nasát startupovou atmosféru a prohlédnout si nové prostory Inovačního centra, kde si i vy můžete pronajmout velký eventový sál, zasedací místnosti, kanceláře, anebo využít sdíleného místa v coworku.

 • Transatlantic Startup Pitch Event
  18:00 -20:00
  24/09/2020

  It is a great pleasure to invite you to a special Transatlantic Startup Pitch Event which will take place on the 24th of September via ZOOM. On behalf of American Bay Angels and European Depo Angels we invite all business angels, early-stage VCs, mentors, and partners of the startup ecosystem from all around the world to create a space without borders and consider investment across the Atlantic. We will share with you the top investment opportunities that we really believe in.

  This event is hosted by Shawn Flynn – mentor, speaker, host of Silicon Valley Podcast 

  Agenda
  • Panel Discussion
   • with Roger King (Bay Angels) and Petr Sima (Depo Angels)
  • Startup Pitch
   • 3min pitch + 2min Q&A

  Investor Networking

 • Mais eventos
  • Speed dating Podnikavých žen z Pardubického kraje
   09:00 -12:00
   24/09/2020
   Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice
   Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice

   Oblíbený speed dating podnikavých žen je tady! Poznejte podnikatelky z Pardubického kraje. Během několikaminutových „rande“ se seznámíte s řadou zajímavých projektů. Hned se tak dozvíte, zda-li je ve Vašem okolí třeba budoucí obchodní partnerka, možnost zajímavé spolupráce nebo nová inspirace v podnikání. Přidejte se k nám a buďte v centru dění!

   Akce se uskuteční v prostorách Integračního centra Kosatec v ulici Sladkovského poblíž centra města. V místnosti budou pro vás připraveny stolečky a malé občerstvení. Účastí na této akci podpoříte potenciál místní ekonomiky a sociální podnikání v Integračním centru.

  • Jak (ne)vyvíjet (ne)úspěšná řešení v e-commerce?
   15:00 -16:00
   24/09/2020
   Setkání tech komunity s Liftago, ABRA a INVENTI přesouváme do online prostředí
   S ohledem na narůstající počet zájemců o akci a zhoršující se epidemiologickou situaci v Česku se Deloitte v rámci zachování bezpečnosti všech účastníků rozhodli, že další plánované setkání úspěšných technologických firem přesuneme do online prostředí.

   Obsah akce na téma „Jak (ne)vyvíjet (ne)úspěšná řešení v e-commerce“ zůstává stejný, jen se s Vámi Ondřej Krátký (Liftago), Petr Vojta (ABRA Software), Petr Háka (INVENTI) a Pavel Špryňar (Deloitte) spojí online. Během diskuze se společně zaměří na oblast e-commerce z pohledu vývoje řešení umožňujících dlouhodobou softwarovou udržitelnost vlastního businessu a možné přešlapy při škálování, zálohování či testování systémů. Připraveni budou i na Vaše dotazy.

   Link pro sledování Vám bude zaslán před konáním live streamu.

   Jaká témata během diskuze zazní?

   • Jaké jsou indikace toho, že vaše současné e-commerce řešení neodpovídá vašemu businessu a bude potřebovat upgrade?
   • Jaké jsou rozdíly v přístupu k vývoji B2B a B2C e-commerce řešení?
   • Jak zajistit dlouhodobou softwarovou udržitelnost vlastního e-commerce businessu?
   • Je vhodnější agilní, nebo standardní způsob dodávky řešení?
   • Jak moc je důležité měřit, kontrolovat a vyhodnocovat data ze všech subsystémů e-commerce?
   • Krabicové řešení vs. custom development: kdy už se vyplácí in-house vývoj vlastního softwaru?
   • Je lepší volit on-premise řešení, či jít do cloudu? A jak je to s bezpečností dat?
   • Jak se zbavit závislosti díky otevřenosti a integrovatelnosti systémů?

   Řečníci

   Petr Háka, spoluzakladatel a Chief Delivery Officer INVENTI
   Ondřej Krátký, spoluzakladatel a CEO Liftago
   Petr Vojta, obchodní ředitel ABRA Software
   Pavel Špryňar, Director, Deloitte Digital


   Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.

  • Seminář: Typologie osobnosti
   15:00 -18:00
   24/09/2020
   Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové
   Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

   V každodenní praxi dochází k řadě mezilidských konfliktů, mnohdy zbytečných. Jde o konflikty mezi manažerem a spolupracovníkem, kolegy nebo životními partnery. Většinou vycházejí z nedorozumění a vznikají v situaci, kdy dva lidé mají na jednu věc jiný názor. Dobrou zprávou je, že takovým konfliktům lze předcházet. Základem je poznat svůj profil osobnosti. Tato znalost přispěje k sebepoznání a zároveň pomůže si uvědomit, že existují i jiné preference. S touto znalostí se dá předcházet zbytečným konfliktům.

   V rámci semináře se seznámíte s:

   • některými z metodik pro určení typologie osobnosti;
   • detaily o metodice MBTI;
   • možností jak si udělat svůj vlastní osobnostní profil podle MBTI;
   • postupem, jak pracovat s výstupy z profilu podle MBTI.

    

   Lektor: Jaroslav Salva se před časem vydal na cestu mentora s cílem pomáhat lidem a organizacím v jejich rozvoji. K tomu využívá zkušenosti, které načerpal za více jak 21let práce na různých manažerských pozicích jak v malých českých společnostech tak i ve velkých amerických korporacích. Více o lektorovi zde.

  • Startup Go! Grill aneb #Nový start
   17:30 -20:30
   24/09/2020
   Velká hradební 2800, Ústí nad Labem
   Velká hradební 2800, Ústí nad Labem

   Čerstvé podnikatelské maso“ z inkubátoru ICUK před porotou a veřejností v dalším ročníku ústeckého Dne D. Náš podnikatelský inkubátor se dostal ke svému závěru a jako již tradičně vystoupí naše startupy před porotu, která zhodnotí jejich byznys projekty. A to vše v našich nových prostorách ICUK Space Hradební!

   Projekty, které se přihlásily do podnikatelského inkubátoru ICUK, měly několik měsíců na nastartování svých byznys plánů. Díky inkubátoru si tak prošly několika workshopy a měly možnost konzultovat své kroky s našimi mentory a konzultanty. Přijďte zhodnotit, jak si na této cestě vedly.

   Závěrečná grilovačka startupů se bude konat v nových prostorách ICUK na: Velká hradební 2800/54 v Ústí nad Labem! Přijďte tak nasát startupovou atmosféru a prohlédnout si nové prostory Inovačního centra, kde si i vy můžete pronajmout velký eventový sál, zasedací místnosti, kanceláře, anebo využít sdíleného místa v coworku.

  • Transatlantic Startup Pitch Event
   18:00 -20:00
   24/09/2020

   It is a great pleasure to invite you to a special Transatlantic Startup Pitch Event which will take place on the 24th of September via ZOOM. On behalf of American Bay Angels and European Depo Angels we invite all business angels, early-stage VCs, mentors, and partners of the startup ecosystem from all around the world to create a space without borders and consider investment across the Atlantic. We will share with you the top investment opportunities that we really believe in.

   This event is hosted by Shawn Flynn – mentor, speaker, host of Silicon Valley Podcast 

   Agenda
   • Panel Discussion
    • with Roger King (Bay Angels) and Petr Sima (Depo Angels)
   • Startup Pitch
    • 3min pitch + 2min Q&A

   Investor Networking

25
26
27
28
29
 • Týden inovací ČR 2020 – Hlavní událost
  Celý den
  29/09/2020

  Forum Karlín, Praha

  Forum Karlín, Praha

  Už 5.ročník proběhne 29.9 2020 ve Foru Karlín. Hlavní událost Týdne inovací bude plná zajímavých doprovodných aktivit jako je inovační veletrh, mezinárodní konference a odborné semináře. Nicméně Týden Inovací poběží celý týden po celé České Republice a tato hlavní událost bude jejím vyvrcholením. Veškeré detaily, podrobnosti a důležité info najdete přímo na webu www.tydeninovaci.cz.

 • TÝDEN INOVACÍ ČR 2020
  Celý den
  29/09/2020-05/10/2020

  Týden plný inovací od 29. 9. do 4. 10. 2020
  Hlavní událost v úterý 29. 9. 2020 v pražském Foru Karlín

  Doprovodné události po celé České republice

   

  Témata:

  ↘  Inovace pro udržitelný rozvoj
  ↘  Digitální transformace
  ↘  Budoucnost lidstva z pohledu AI

   

  Více na: https://tydeninovaci.cz/

 • Případová studie: Inovace v oblasti IoT
  15:00 -18:00
  29/09/2020

  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  Česká firma MICRORISC dokončila v posledních měsících vývoj a zahájila produkci nových inovativních produktů z oblasti internetu věcí. Na semináři vás seznámíme s tím, jakými změnami firma musela během koronovirové pandemie projít a co pro svůj úspěšný rozvoj udělala.

  Těšit se můžete na ukázky nových produktů a řešení v oblasti osvětlení a senzoriky budov.

  Lektor: Ivona Spurná

  Seminář je bezplatný.

30
 • Porozumění zákazníkům – Matez Jindra, Honza Páv (Makevision)
  15:00 -17:00
  30/09/2020

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Cukrovarská 20, Plzeň

  Na začátku podnikání má každý strach, jestli bude o jeho produkt zájem. Proto jsme si pozvali kluky z Makevision, což je výzkumná agentura pro firmy, které se zajímají o své zákazníky. Zaměřuje se na zpřístupnění nejčastějších typů výzkumu malým i středním firmám tak, aby byly srozumitelné a zaměřené na konkrétní změny. Matez Jindra a Honza Páv vám prozradí, jak porozumět vašim potenciálním zákazníkům ještě než jim předložíte hotový produkt! Naučíte se pomocí kvalitativního výzkumu zjistit, jestli o vás produkt bude zájem nebo jak si správně nastavit focus group. 

  Workshop se bude jako vždy konat v Cukrovarské ulici v budově SIT Port, a to 30. září od 15.00-17.00 hod. Registraci přidáme během pár dní, tak se nezapomeňte registrovat! Kapacita workshopů je omezená.

 • Business Shaker #10 Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu
  15:30 -17:30
  30/09/2020

  Máš jedinečnou technologii a zajímá tě, jak ji patentovat? Chceš vědět, jak efektivně uplatnit duševní vlastnictví k rozvoji svých podnikatelských aktivit?
  Přijď na náš workshop, na kterém se dozvíš, nejen základní pojmy duševního vlastnictví, ale i jak využít jeho potenciál ve svém podnikání. Získáš cenné rady, které ti pomohou správně nastavit strategii duševního vlastnictví a zpeněžit tak svou technologii vhodným způsobem.
  Workshop se koná 30. září 2020 online od 15:30 hodin.
  Program:
  Objasníme roli duševního vlastnictví při uvádění produktu na trh a při tvorbě hodnoty podnikání.
  Prozradíme nejčastější mýty a chyby v souvislosti se strategií duševního vlastnictví.
  Ukážeme funkci patentu jako tržního monopolu.
  Představíme různé způsoby komercializace duševního vlastnictví.
  Vysvětlíme proces externí inovace neboli akvizice cizího know-how.
  Kdo workshop povede?
  Liliana Berezkinová vedla sedm let nanotechnologický startup Nanopharma, pro který vytvořila obchodní model, portfolio duševního vlastnictví a získala řadu B2B strategických partnerů včetně globálních lídrů z oborů výroby, potravinářství a biotechnologií. Nyní vede poradenskou firmu Pipette & Chart a pomáhá výzkumně-vývojovým firmám dostat se z laboratoře na mezinárodní B2B trhy. Jako mentorka pomáhá startupům identifikovat nové příležitosti a inovace, vytvořit kvalitní B2B prezentace, ověřit technologii v praxi a vést a motivovat tým.
  Business Shaker
  Budoucnost je ve Tvých rukou, tak si namíchej ingredience workshopů, na které máš chuť a posuň svůj byznys opět o level výš.
  Business Shaker je série bezplatných workshopů, na nichž zkušení mentoři radí, jak se vypořádat s problémy, které mohou potkat každého podnikatele, a pomáhají posouvat byznys kupředu. Přijď získat odpovědi i na tvé otázky! Kapacita je vždy omezená, nemusíš se proto bát vydýchaného vzduchu a nedostatku prostoru pro vlastní iniciativu.
 • Czech Pitch Night 2020
  18:00 -21:00
  30/09/2020

  Czech Pitch Night 2020 – přijďte se podívat na prezentace 10 podnikatelů – startupů.

  Každý startup bude mít tříminutový interval na prezentaci a tříminutový interval na otázky z řad poroty, na konci akce bude vyhlášen vítězný startup.

  Prague Startup Center a Lightouse Venture pořádají tuto akci spolu s Global Entrepreneurship Week Czech Republic.

   

Říjen
Říjen
Říjen
Říjen

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR