Akce

Vítejte v sekci Akcí, kde můžete načerpat inspiraci a tipy

Na startupové akce, semináře, workshopy, webináře, summity, konference, meetupy, startup víkendy nebo hackathony. Pravidelně monitorujeme aktuální události & akce jak v ČR, tak i ve světě a přinášíme vám je v našem kalendáři.

Události a akce v anglickém jazyce najdete v našem anglickém kalendáři.

Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření koronaviru si prosím vždy ověřte na  webových stránkách jednotlivých akcí, zda se události konají nebo jsou zrušeny, případně přesunuty na nové termíny.

«
»
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Červenec
Červenec
Červenec
Červenec
Červenec
1
2
3
4
 • Venture Summit Virtual Connect | Global
  Celý den
  04/08/2020-06/08/2020

  Come meet, interact and network online with more than 1,300 VCs, Corporate VCs, angel investors, industry execs and founders of venture backed, emerging and early stage companies at the prestigious Venture Summit Virtual Connect | Global being held virtually on August 4th – 6th 2020.

  Whether you’re a startup seeking capital and exposure, or an investor seeking new deals, Venture Summit Virtual Connect | Global presented by youngStartup Ventures – is the event of the year you won’t want to miss.

  A highly productive venture conference, Venture Summit Virtual Connect | Global is dedicated to showcasing VCs, Corporate VCs and angel investors committed to funding venture backed, emerging and early stage companies.

5
6
7
8
9
10
 • JIC #student: Prázdninová škola podnikání 2020
  Celý den
  10/08/2020

  Přemýšlíš, co s prázdninami, a nechceš celé léto strávit u počítače nebo jen proležet u vody? Chceš poznat svět podnikání a vyzkoušet si práci v týmu? Anebo už máš dokonce nápad a chceš na něm začít pracovat? Vyzkoušej naši Prázdninovou školu podnikání! Neboj, nebude to ta škola, jakou asi znáš. Žádné sezení v lavicích a nudný výklad. Čeká tě pětidenní intenzivní program plný práce s nápadem, výzev, setkávání s vrstevníky i inspirativními lidmi, zážitků a osobního rozvoje. Zjistíš, jestli právě podnikání není pro tebe ten správný způsob, jak zlepšit svět kolem sebe. Tak co, jdeš do toho?

  Proč se přihlásit

  • Vyzkoušíš si první kroky v podnikání
  • Pokud máš svůj nápad, zkusíš si ho ověřit
  • Pokud nápad nemáš, nevadí – vyzkoušíš si v práci v týmu a ve startupu
  • Dozvíš se od zkušených podnikatelů, jaké byly jejich začátky
  • Poznáš lépe sám sebe a své silné stránky a talenty
  • Potkáš se s partou dalších podobně smýšlejících mladých lidí
  • Zažiješ intenzivní týden plný nových podnětůmotivace a inspirace
  • Odneseš si nové zkušenostimetody a znalosti, které se ti budou v budoucnu hodit

  Kdo se může přihlásit?

  Prázdninová škola je určena  studentům středních a vysokých škol od 15 do 25 let. Přihlásit se můžeš, i pokud zrovna na žádné škole zrovna nestuduješ.

  Máme omezený počet míst. Budeme tedy vybírat na základě přihlášek, součástí kterých bude i představení tvého nápadu (pokud už teď nějaký máš), nebo představení tebe (pokud zatím žádný nápad nemáš). Bližší informace ti dorazí e-mailem.

  Kolik to stojí?

  Cena za pětidenní kurz je 1000 Kč a kromě skvělých zážitků máš v ceně obědysvačiny i pití. Hlady tě prostě umřít nenecháme.

  Kde to proběhne?

  • program bude probíhat každý den od pondělí až do pátku vždy od 9 do 18 hodin v prostorách JIC INMEC v Technologickém parku
  • neboj, nebudeme celé dny sedět jen v lavicích, čeká nás spousta týmových her a workshopů i venku na sluníčku

  Lektoři

  Prázdninovou školu podnikání připravují zkušení lektoři a konzultanti z JICu. Těšit se můžeš například na Hanku ŠudákovouMirka Londýna a další.

11
12
 • naSTARTuj se kávou se SIT Portem
  15:00 -17:00
  12/08/2020
  Cukrovarská 20, Plzeň

  ⭐️ naSTARTuj se kávou ⭐️
  ✅Máte technicky zaměřený nápad, který byste rádi přeměnili ve skutečný?
  ✅Nevíte, jak to celé uchopit?
  ✅Přijďte si o tom popovídat u ☕️
  📍 Každou sudou středu od 15 do 17 hodin v Cukrovarská 20
  ℹ️ Business oblečení nechte doma
  Těšíme se na vás a vaše nápady ⭐️

13
14
 • Deloitte Technology Fast 50 CE
  Celý den
  14/08/2020

  Soutěž oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě

  Registrace do dalšího ročníku byla zahájena, přihlásit se můžete do 14. srpna 2020

  KategorieFast 50

  Pro nominaci do hlavního žebříčku Fast 50 ve střední Evropě musí mít společnosti v posledních třech letech provozní výnosy nejméně 50 000 eur a provozní výnosy v běžném roce nejméně 100 000 eur. V rámci této kategorie oceňujeme 50 nejrychleji rostoucích technologických firem v regionu. V loňském roce zde uspělo nejvíce českých firem v celé historii této soutěže.

   

  KategorieRising Stars

  Šance pro nové rychle rostoucí firmy, které mají velký potenciál, ale prozatím jsou příliš mladé na to, aby splnily minimální požadavek čtyřletého provozu jako u hlavní kategorie Fast 50. Podmínkou pro zařazení do této kategorie jsou výnosy vyšší než 30 000 eur v každém z posledních tří let. Dnes nepřehlédnutelní světoví hráči Prusa Research, Kiwi.com či STRV začínaly jako Rising Stars.

   

  KategorieImpact Stars

  Speciální cena vždy pro jednu firmu z každé země středoevropského regionu, která vyvinula unikátní a inovativní produkt či poskytuje služby, které mají revoluční dopad na trh. Ocenění může získat i firma, která úspěšně propojuje významné digitální produkty či služby s pozitivním dopadem na společnost a/nebo životní prostředí.

   

  Více informací na webu: https://www.deloitte.cz/fast50/2020.html?fbclid=IwAR3CHQ-wRpdwp9OOND1obCbpRs6mggkadNCl_-4_OV_jqjZr-zQ74OkgXY0

   

   

15
16
 • Lipo.ink Letní škola IT s Czechitas
  Celý den
  16/08/2020-21/08/2020

  Letní škola IT pro středoškolačky se v Liberci koná letos poprvé, a to 16. – 21.8.2020 ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a s podporou Lipo.ink, ŠKODA AUTO a společnosti Actis.

  PRO KOHO JE LETNÍ ŠKOLA URČENA?

  • Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol, které jsou v IT úplné začátečnice nebo ovládají jen základy. Nemusíš se proto bát, že bys byla pozadu za ostatními. Navíc, po celou dobu ti budou k dispozici koučové, kteří ti individuálně poradí s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.
  • Na své si přijdou i holky, které už do světa IT nahlédly, protože si představíme IT jinak, než je tomu v hodinách informatiky na většině škol. Chceme ti ukázat, že IT může být opravdu zábava, proto nečekej, že celý den prosedíš za počítačem. Budeme objevovat IT a vytvářet skvělé věci!

  CO SE BĚHEM TÝDNE NAUČÍŠ?

  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
  • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
  • naprogramovat základní funkce pro webové aplikace.

  Více info na: https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/20319/

17
18
19
20
 • Brain&Breakfast: Sloužit vlasti
  08:30 -10:00
  20/08/2020
  Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové

  Sloužit své zemi může každý – osobní příběh generála Petra Pavla nejen o službě v armádě

  Petr Pavel (*1961) je armádní generál ve výslužbě, který dosáhl nejvyšších vojenských postů jak
  v Armádě ČR – náčelník Generálního štábu (2012-2015), tak i v Severoatlantické alianci –
  předseda vojenského výboru NATO (2015–2018). Do této prestižní pozice byl zvolen jako první představitel postkomunistických států. Vojenskou dráhu započal již v roce 1975, když nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě, následně absolvoval studia ve Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově, postgraduální studium zpravodajství na Vojenské akademii v Brně, vysokou štábní školu v Camberley (Velká Británie), Královskou akademii obranných studií v Londýně (2005) a na King’s College London, kde získal titul Master of Arts (M.A.) v oboru mezinárodních vztahů (2006). Velitelské zkušenosti získal u útvaru zvláštního určení v Prostějově, společných sil i jako zástupce Armády ČR v mezinárodních institucích. Byl účastníkem několika zahraničních vojenských misí a za vykonané hrdinské činy obdržel řadu vyznamenání AČR i vysoké zahraniční řády, mj. nejvyšší vyznamenání Francie a USA. Od svého odchodu do zálohy ke konci roku 2018 se věnuje přednáškám a popularizaci otázek bezpečnosti, obrany a zahraniční politiky s cílem dále pomáhat posilovat českou společnost, aby byla soudržná a nerozdělovaly ji vnitřní konflikty. Založil spolek Pro bezpečnou budoucnost a iniciativu Spolu silnější, která pomáhá zvládat důsledky koronavirové pandemie.

21
 • SIT Port Hackathon na vzdělávání
  Celý den
  21/08/2020-22/08/2020

  Za poslední tři měsíce se vyučování ve školách obrátilo vzhůru nohama a jediným rozumným řešením bylo co nejrychleji digitalizovat! Mnoho učitelů se muselo ze dne na den učit používat všemožné online nástroje k výuce, a dokonce i spousta kritiků si uvědomila, že digitalizace je cesta správným směrem. Proto si myslíme, že před zahájením nového školního roku je správný čas pro uspořádání hackathonu na vzdělávání, kde využijeme momentální nadšení a přetavíme předcházející hektický půlrok nedobrovolně získaných zkušeností v chytré nástroje, které budou českému školství sloužit v následujících letech.

   

  Hackathon pořádáme společně s TechHeaven, Czech events a CollBoard. Akce se bude konat offline v prostorách SIT Port v Cukrovarské ulici. Postupně budeme přidávat informace o registraci a další.

22
23
24
25
 • Law First Aid – Pr(á)vní pomoc
  18:30 -21:30
  25/08/2020
  Cyrilská 7, Brno

  Impact Hub Brno pro Vás připravil neformální setkání a právnické přednášky včetně krátkých konzultací s advokáty na témata, která Vás zajímají.

  Bližší informace a program naleznete zde

   

 • The Rise of No Code
  19:00 -21:00
  25/08/2020

  Everyone is very welcome to the next Startup Disrupt virtual event powered by Microsoft for Startups and LXVI!

  📡The event will be online streamed.

  🔥🔥🔥We will talk about Low Code, No Code technologies, and how startups, companies can leverage it to become more efficient and successful, and many other interesting topics.🔥🔥🔥

  👉Please register to receive a link 1-day prior event here: https://bit.ly/33M0qCA

  ⏰Limited Early Bird Tickets for the Fastest🔥🔥🔥

  ⭐️Emmanuel Straschnov (co-CEO & Founder, Bubble)
  ⭐️Patrik Šimek (Co-Founder & CTO, Integromat)
  ⭐️Goncalo Henriques (Founder, NoCodery)
  ⭐️Tom Osman (Head of Education, Makerpad)

  Agenda:
  ✅7:00-7:05PM CEST – Welcome Speech Patrik Juranek (Startup Disrupt) and Filip Rehorik (Microsoft for Startups)
  ✅7:05-8:00PM CEST – Panel Discussion
  ✅8:00-8.20 PM CEST – Pitch Night with 4 startup founders
  ✅8:20-9:00PM CEST – Mentoring Session with Microsoft for Startups mentor

  We’ll have time for some Q&A too!

  You can ask questions on slido – sli.do/SDP

  This event is brought to you with the kind support of CzechInvest, CzechStartups, Microsoft for Startups, LXVI, Roklen24 and Philip Morris International.

26
27
 • InnoCamp 2020
  Celý den
  27/08/2020-28/08/2020

  Druhý ročník inovačního výcvikového tábora se uskuteční 14. a 15. května na zámku Štiřín. Program cílí na produktové manažery, manažery inovací nebo jiné zaměstnance firem, kteří mají za úkol stále přinášet nové nápady.

  Více informací na www.innocamp.cz

  Cena: 39 000 Kč

   

 • Na jedné lodi 2020
  10:00 -13:00
  27/08/2020

  Na jedné lodi 2020 | Největší networkingové online setkání v Česku a na Slovensku, které propojuje lidi ze světa byznysu, nezisku, státní správy a univerzit. Už po šesté všichni na jedné lodi! Tentokrát s využitím všech výhod online prostoru! To znamená, že ty správné lidi si snadno najdete a propojíte se s nimi jedním kliknutím. Kromě networkingu na online palubě poznáte inspirativní příběhy lídrů společenský změn – Ashoka Fellows Radka Hábla, Zdeňka Slejšky a Martiny Bodnárové, i to, jaké výsledky může mít úspěšná mezisektorová spolupráce v rozhovoru s Šimonem Pánkem.

  Pozvání přijali už Silke Horáková (spolumajitelka skupiny Albatros Media), Robert Basch (ředitel Open Society Foundation Praha) nebo Štefan Rosina (majitel Matador Group).

  Rezervujte si svůj palubní lístek na https://hopin.to/events/na-jedne-lodi-2020.

28
29
30
31
Září
Září
Září
Září
Září
Září

Pokud vaši akci nenajdete v kalendáři, určitě neváhejte a napište nám, rádi ji uložíme a podělíme se o ní s našimi čtenáři.

Startupové akce najdete také na:

Top startup akce v ČR