weXelerate otevírá přihlašování do třetího cyklu Accelerator programu

Startup weekend poprvé v Olomouci
5.4.2018
Data Festival boří mýty ohledně dat a složitosti práce s nimi
9.4.2018

Inovační a startupové centrum weXelerate spojuje velké společnosti se začínajícími firmami z celého světa, aby spolupracovaly na konkrétních inovačních projektech, otevřely nové trhy a rozvíjely trendové produkty a služby.

Hlavní částí inovačního ekosystému weXelerate je čtyřměsíční akcelerátor, otevřený začínajícím firmám z celého světa. Obsah modulárního programu se zaměřuje na růst a tvorbu hodnot, urychlení nákladově optimalizovaných inovačních procesů a zajištění úspěchu při uvedení nových produktů a služeb na trh. Během jednoho cyklu spolupracuje 16 velkých společností a až 50 startupů, aby společně dosáhli těchto cílů.

Zúčastněné startupy získají několik benefitů

K dispozici mají více než 100 zkušených mentorů, kteří se dlouhá léta profilovali jako sérioví podnikatelé, výkonní ředitelé, odborníci nebo konzultanti. Účast v Accelerator programu není spojena se žádnými poplatky, ani se nevyžaduje sdílení podílů. Účastníci si však náklady na cestu a pobyt hradí sami.

„Přestože dnes je on-line velký globální trend, znalost fyzické polohy je důležitá. To bylo také důvodem našeho přihlášení se do weXelerate. Společnost CleverAnalytics expanduje do zahraničí a weXelerate umožňuje naši přítomnost na rakouském trhu. Od prvního dne jsme měli příležitost setkat se s velkými společnostmi osobně. Poznání správné lokace je klíčem zda jste startup nebo velká banka se stovkami poboček. Vytváříme mapy pro podnikání, weXelerate je naše mapa pro vstup na rakouský trh, „ vysvětluje Lucie Procházková, která se stará o marketing ve společnosti CleverAnalytics.

Během trvání Accelerator programu budou účastníkům poskytnuty kvalitní pracovní prostory ve velkolepé budově – weXelerate Spaces – v centru Vídně. V závislosti na potřebách konkrétního startupu mohou být tyto prostory využívány každodenně, týdně nebo ve vybrané dny. Ve weXelerate jsou téměř každý den organizovány vzdělávací kurzy, konference, panelové diskuse a networking eventy.

 

weXelerate se zaměřuje především na následující odvětví a technologie
Media, Banking, Insurance, Engineering, Energy / Utilities, Blockchain, AI, Mobility a Security.

Claudia Witzemann a Gabrielle Costigan, výkonné ředitelky společnosti weXelerate, poukazují na to, že „výjimečné podnikatelské osobnosti se rády rozhodují samy, jaké znalosti, odborníky a mentory jejich firma v současnosti potřebuje. Proto nabízíme velmi individuální přístup s výzvou nestát jako podnikatel v pozadí, ale aktivně využívat nabídku weXelerate. „

Následující cyklus začne 1. října 2018 a skončí v polovině ledna 2019. Vrcholem cyklu bude Investor ‚s Day a Demo Day, kde se budou zúčastněné startupy prezentovat před potenciálními zákazníky, investory a zaměstnanci. Zájemci se mohou přihlásit do 9. května 2018 na stránce https://www.wexelerate.com/apply_now/.

 

O CleverAnalytics

Vytvořili jsme platformu s interaktivními mapami pro firmy, které vám ukazují místa, kde žijí, pracují a baví se vaši současní a potenciální zákazníci. Představte si, že plánujete B2B prodejní kampaň a potřebujete si vybrat pouze malé podniky s více než 10 zaměstnanci a s kancelářemi vzdálenými 50 metrů od některých restaurací nebo maloobchodních poboček. Náklady na analýzu polohy se vyplatí. Obchodní kampaně s analýzou polohy poskytují o 25% lepší výsledky, „ říká Maroš Pecho, Business Development Manager, který zastupuje společnost CleverAnalytics ve weXelerate.