weXelerate: český startup CleverAnalytics se dostal do největšího akcelerátoru v centrální a východní Evropě

Nařízení GDPR (General Data Protection Regulation) začne platit již v květnu a bude platit v celé EU
13.2.2018
Kiwi.com láká zájemce o programování v JavaScriptu do Barcelony, nabízí voucher na letenku a ubytování
15.2.2018

Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Kromě toho čeká na mladé podnikatele široká nabídka školení, přednášek a praktických workshopů, aby co nejlépe připravili sebe a své firmy na budoucí výzvy.

Dosud získaly startupy z druhého turnusu celkem 17,9 milionu eur investic a průměrná velikost týmu je devět lidí. Pět firem pochází z Německa. Itálie, Španělsko, Švýcarsko a Spojené království mají každé tři zástupce. Z Finska, Izraele, Lotyšska a Nizozemska byly pokaždé přijaty dva startupy. Rovněž jsou v programu firmy z Maďarska, Panamy, Belgie, Britských Panenských ostrovů, České republiky, Dánska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovinska a Turecka, z každého státu jedna. 16 zakládajících týmů pochází z Rakouska.

Patnáct startupů je zařazeno do kategorie „Media“ nebo  “Cross industry“. Z odvětví energetiky a infrastruktury pochází deset podnikatelských nápadů. Šest startupů se zabývá bankovnictvím a pojišťovnictvím nebo Průmyslem 4.0. Technologické oblasti „AI & Bots“ a „IoT / Big Data“ dominují.

 

Stephan Jung, generální ředitel weXelerate a vedoucí Accelerator programu, řekl: „Co se týče původu startupů, tentokrát se nám podařilo sestavit skupinu týmů z 21 různých zemí světa. S nashromážděnými zkušenostmi z minulých měsíců jsme vytvořili vynikající základ pro to, aby se náš Accelerator program stal v budoucnu ještě efektivnějším. Během zbývajících tří pracovních týdnů do tzv. Onboarding Week- už sami pracujeme na četných inovačních projektech, které budou spuštěny v nadcházejících měsících. “

Uzávěrka přihlášek na třetí turnus Accelerator programu začne 4. dubna 2018. Přehled všech vybraných startupů najdete TADY.

O CleverAnalytics

Společnost CleverAnalytics vznikla v roce 2015 odštěpením od své mateřské společnosti CleverMaps. Obě společnosti jsou součástí technologického a inovačního hubu MindForge Group. Start-up CleverAnalytics vyvíjí cloudovou platformu pro lokační analýzu. Aplikace je určena především pro manažery středních a velkých B2C společností, kterým pomáhá vidět jejich byznys v kontextu prostoru.

O společnosti weXelerate

weXelerate je největším inovačním centrem ve střední a východní Evropě. Na přibližně 9000 m2 sdružuje začínající podniky a propojuje je s velkými  firmami. Hlavní částí tohoto vícevrstvého ekosystému je Accelerator program, do kterého je každý rok vybraných 100 startupů, rozdělených do dvou turnusů. Během tohoto čtyřměsíčního programu dostávají členové týmů podporu v go-to-market strategii. Hlavním zaměřením weXelerate je pět odvětví (energetika, Průmysl 4.0, média, infrastruktura, pojišťovnictví a bankovnictví) a cross-industry technologie, jako IoT, mobility, AI, bots, Blockchain a cyber security.