Vysoká škola báňská v Ostravě spouští nový inkubační program pro začínající podnikatele ve stádiu nápadu, GreenLight Start

CzechStartups.org přichází s dotazníkem pro české startupy. Napište nám svoji zpětnou vazbu a pomozte nám tvořit obsah webu!
11.7.2017
Rozhovor s Miroslavem Peřinou z českého start-upu XTND, který vyvíjí jediný elektrický skateboard s umělou inteligencí na světě
16.7.2017

Minulý týden jsme vás informovali o novém projektu Vysoké školy báňské v Ostravě (VŠB-TUO) ProtoLab, který umožňuje malým a středním podnikům získat přístup ke 3D tisku.

Nový inkubační program v ostravském GreenLightu

To však není jediná novinka posledních dní z VŠB-TUO. Hlavní aktivita univerzity při podporování začínajících podnikatelů, akcelerační program GreenLight totiž dostal menšího sourozence, program na podporu projektů ve stádiu nápadu, GreenLight Start.

GreenLight akcelerátor se zaměřuje na začínající podnikatele, kterým umožňuje rozvíjet jejich stávající produkty a tím se posunout o další krok dále v jejich podnikání. Za čtyři roky trvání programu jím úspěšně prošlo více než 50 společností, z nich některé to dotáhly opravdu daleko. Například zakladatelé značky XTND dokázali se svým projektem elektroboardu prorazit na světový trh skrz crowdfundingovou platformu Kickstarter.

Zaměřeno na podnikatelské nováčky

Nový program GreenLight Start se naopak bude snažit pomáhat těm, kterým chybí úplné základy podnikání a nosí svůj nápad pouze ve svých hlavách. De fakto se tak jedná o inkubační program. Ten je určen pro všechny zájemce o podnikání všech věkových kategorií, jenž si myslí, že mají nějaký inovativní nápad, který by chtěli převést v regulérní podnikání.

Start je určen pro úplné podnikatelské nováčky. Naši mentoři poskytnou odbornou pomoc a vedení tak, aby se účastníci dostali od teoretického nápadu ke konkrétnímu řešení, vývoji produktu nebo službě. Během pravidelných schůzek se účastníci zaměří na nejpodstatnější oblasti podnikání – od motivace, přes zjišťování potřeb zákazníků až třeba po týmovou spolupráci. Úspěšní absolventi mají možnost také pokračovat v navazujícím programu GREEN LIGHT Akcelerátoru,“ popsala nový program Andrea Šimoníková z Centra podpory inovací VŠB-TUO, jenž se na přípravě programu Start podílí.

Do programu GreenLight Start je možné se hlásit celoročně a účast v programu je zpoplatněna. Více informací naleznete na webových stránkách http://greenlight.vsb.cz/start/.

stažený soubor 2
shutterstock_521889619