Vysoce výkonný mobilní web? Tři nejdůležitější kroky k jeho dosažení se dozvíte na WebExpu

Program Plzeňské podnikatelské vouchery – Podnikatelské subjekty v plzeňské metropolitní oblasti mohou získat dotaci na nákup služeb od výzkumných organizací
3.9.2019
Business Link Visionary partnerem největšího vizionářského festivalu budoucnosti Future Port Prague 2019
6.9.2019

V září se můžeme těšit na již tradiční konferenci WebExpo, největší konferenci pro vývojáře, designéry, IT manažery a odborníky na marketing ve střední Evropě. Koná se 20. – 22. září v centru Prahy a letošní dvanáctý ročník slibuje sedmdesátku světových řečníků. Patří mezi ně i Luky Primadani a Matteo Maronati ze společnosti FlixBus, nejrychleji rostoucí autobusové společnosti na světě. Na konferenci se společně podělí o tři kroky k vybudování vysoce výkonného mobilního webu.

Luky pochází z Indonésie a pracuje jako UX designérka a stratég. Vzhledem ke své vrozené touze posouvat hranice poznání a rozvíjet nadále svůj talent se za studiem a následně i práci přestěhovala do Evropy. Nasbírala devět let zkušeností v různých odvětvích od grafického designu pro reklamní agentury až po práci pro technologické giganty.

Líbí se mi, že spousta lidí stále žije v domnění, že design je o tom udělat vše hezčí na pohled. Přitom naše práce má daleko větší dopad, snažíme se řešit problémy a vytvářet řešení, která jsou založena na potřebách a chování zákazníků. V současnosti se zabývám především UX designem a zkoumáním chování uživatelů webových stránek,“ vysvětluje Luky Primadani. Během posledních dvou let se podílela na zavádění procesů researche a user-centric designu v největší autobusové společnosti na světě.

Společně s Luky na WebuExpo vystoupí i Matteo Maronati, frontend vývojář a webový nadšenec, který má nespočet znalostí v oblasti produktového a komunikačního designu a už 10 let jsou webové aplikace jeho každodenními společníky. V současné době pracuje pro společnost FlixBus jako hlavní správce webového styleguidu. Mimo jiné se snaží o to, aby webová stránka byla flexibilní a co nejvýkonnější.

Návštěvníkům konference WebExpo přednášející v rámci svého vstupu představí tři kroky, které jsou podle nich k dosažení vysoce výkonného mobilního web designu nejdůležitější:

  • Krok č. 1: Definování potřeb uživatelů mobilního webu, převedení do plynulé interakce a odezvy aplikace na uživatelskou interakci.
  • Krok č. 2: Vytvoření systému poskytujícího modulární webové komponenty, které budou následně použity pro poskytnutí konzistentního UI bez ohledu na to, v jaké frontend aplikaci jsou použity.
  • Krok č. 3: Přístup k využívání progresivních webových aplikací a webových komponent s cílem poskytnout ten nejmodernější systém optimalizovaný pro mobilní web, kde tým může bez problémů vyvíjet a používat své samostatné komponenty.

Závěrem je třeba uvážit i vyšší úroveň organizačního uspořádání a také spolupráci s dalšími lidmi ve firmě, aby došlo k dosažení stanoveného cíle. A co je ještě důležitější, zajistit funkční spolupráci mezi různými týmy napříč organizací i dalších zainteresovaných stran během plynulého zavádění tohoto holistického přístupu do vývojového cyklu produktu.

Vytvoření plynulého uživatelského prostředí pro mobilní webovou aplikaci vyžaduje nejen plynulý tok uživatelů v blízkosti nativního designu UI/UX, ale také rychlý a vysoce výkonný UX. A co to vlastně znamená? Kromě porozumění potřebám uživatelů našich mobilních webů a poskytování intuitivního UX vyžaduje také nejmodernější sadu technických nástrojů, které umožňují webovým aplikacím, aby byly bezproblémové, udržovatelné a škálovatelné,“ zvou Luky a Matteo na svoji přednášku na letošním WebExpu.

Luky Primadani a Matteo Maronati budou přednášet na WebExpu hned v pátek 20. září od 11 hodin.

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

www.flixbus.cz/spolecnost

Matteo Maronati

Luky Primadani