Virtuální realita láká. Golem překonal magickou hranici 10 000 návštěvníků

Jak zaujmout mileniály? Pomůže silný a reálný příběh, otevřenost a inovativní přístup
24.9.2018
Credo a Senovo vstupují do technologického startupu MANTA
25.9.2018

Ojedinělý projekt Golem VR, který je co do velikosti největší v Evropě, hlásí rekordní návštěvnost. 3 měsíce od otevření již prolomil hranici 10 000 hráčů, kteří se tváří v tvář mohli setkat s legendárním Golemem. A stále jich přibývá.

Vývoj v oblasti virtuální reality hodně pokročil. Za očekávaným růstem stojí vzestup startupů podporovaných klíčovými hráči na trhu. Jedním z nich je i studio DIVR Labs, které v květnu v centru Prahy spustilo originální zážitek ve virtuální realitě Golem VR. Dosud největší evropský projekt zaznamenal v prvním čtvrtletí jeho fungování nad očekávání dobré výsledky. “Kromě rostoucích čísel mě především těší velmi pozitivní ohlasy jak od českých, tak i zahraničních návštěvníků,” potvrzuje zakladatel studia Ondřej Bach.

Projekt nabízí cestu časem do středověké Prahy a jeho nespornou výhodou je fakt, že se neustále vyvíjí. „Do příběhu přidáváme nová vylepšení, jako například interakce s virtuálním světem,“ vysvětluje Ondřej Bach. Golem VR proto slibuje nový zážitek i těm návštěvníkům, kteří si jej již vyzkoušeli dříve.

Vsadit na chuť návštěvníků projít si rudolfínskou Prahu a setkat se s legendárním Golemem se studiu evidentně vyplatilo. Golem VR se řadí do kategorie atrakcí ve virtuální realitě, ve kterých se hráč může volně pohybovat ve velkém prostoru. Tento inovativní způsob posouvá hranice virtuální reality a studio DIVR Labs se tak zařadilo mezi několik málo světových hráčů.

Atrakce ve virtuální realitě začínají tvořit zcela nových trh zábavy a české firmy chtějí být u toho. “Pracujeme na nové originální atrakci a jednáme s partnery o umístění v dalších evropských městech,” doplňuje Ondřej Bach.

DIVR Labs navíc na podzim uvede další zážitkový počin, který posune propojení virtuální reality a skutečného světa ještě o kus dál. Vybaveni baterkou a speciálním detektorem se návštěvníci virtuální reality utkají se svým strachem. Při hledání nebezpečného artefaktu totiž zjišťují, že v temných hlubinách důlních jeskyň nejsou sami. Praha a milovníci virtuálních technologií se mají rozhodně na co těšit.

DIVR Labs je vůbec první studio, které využívá jeden prostor pro více zážitků. Do stejných kulis tak na podzim nasadí zbrusu nový projekt, který poběží paralelně s Golemem.

photo source: DIVR Labs