V ulicích se objevil první terč pro kuřáky

Česko-německý Innovation Festival v Berlíně představil inovace a nejnovější technologie z oblasti vesmíru a letectví
18.4.2019
Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, podesáté pomůže začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy
24.4.2019

V Praze je nyní nově umístěn unikátní projekt mladých vývojářů, kteří bojují proti odhazování nedopalků na zem. Český startup s názvem STUBCHASER začal s umísťováním designových terčů, které budou k nalezení před obchodními centry, restauracemi, či parcích. VAJGLOVNÍK, jak výrobek zakladatel pojmenoval, není obyčejný popelník. Jedná se o inovativní produkt v podobě terče, jenž má za úkol motivovat kuřáky, aby vhodili nedopalek právě tam. Zábavná forma zvyšuje u kuřáků chuť použít raději tento popelník nežli nedopalek jen zašlápnout. Kousek dítěte, co si rádo „hraje“, je v každém nadosmrti.

Místo povalování po zemi tak budou vajgly shromážděny v terči, odkud je zřizovatel snadno odklidí. U každého Vajglovníku je nad terčem i informační tabulka s návodem i pár užitečnými a zajímavými informacemi, které mají kuřákům hlavně ukázat dopad odhození nedopalků na zem. Zajímavostí je, že inovativní projekt vznikl v hlavách studentů středních škol. Tým sedmi lidí vede nyní devatenáctiletý Adam Štrunc.To, že jsme mladí neznamená, že budeme jen nečinně přihlížet nepořádku,“ uvedl při křtu.

S tvorbou začal zhruba před 13 měsíci, útržky z příběhu, jak STUBCHASER vznikal, pak zapisoval do knížky „Podnikání z lavice“, která je těsně před vydáním. „Po roce tvrdé práce jsme se dostali k prvnímu velkému cíli – uvedení produktu na trh“ dodal. Nyní už se z kartonové hračky stal vynález s vlastním patentem, fungujícím týmem, jasnou a ambiciózní vizí. První terč se objevil na PRAZE 13 před obchodním centrem LUKA LIVING 28.3.2019. Další budou následovat na různých místech hlavního města a následně po celé ČESKÉ REPUBLICE. V týmu se ale už objevují i globální ambice.

Nepolevíme, dokud problému nezbavíme celý svět,řekl při slavnostním okamžiku CEO.