V Brně se dějí věci! Firmy na webový a mobilní vývoj – NOTUM a Lunadio – spojují síly

Druhé vydání Startup Weekendu v Olomouci, tentokrát se zaměřením na ženy
7.8.2019
Praha se stává evropskou metropolí coworkingu
12.8.2019

Společnost NOTUM je sice ještě mladá, přesto se už může pochlubit několika klienty zvučných jmen, pro které realizovala řadu webových projektů. Mezi zmíněné klienty patří například společnosti Student Agency, Safe Trees, Konica Minolta nebo Czechitas. Nového hráče v brněnském „Sillicon Valley“ si zanedlouho všimla společnost Artin, která se nakonec stala jedním z jeho spoluvlastníků, a NOTUM se tak navzdory své poměrně krátké existenci těší velmi silnému zázemí.

Díky spojení s Lunadiem se NOTUM takřka přes noc rozrostlo na dvojnásobek své původní velikosti. Výhoda této fúze však spočívá především v propojení zkušeností a obzorů obou firem – na rozdíl od NOTUM se totiž Lunadio zaměřuje především na mobilní vývoj a jeho klienty tvoří zejména startupy. Pro ty Lunadio realizovalo aplikace, jako je Nesnězeno, Mober, Odkaz pre starostu nebo třeba Elegis.

Svedla nás dohromady naše odlišnost, NOTUM i Lunadio dělají trochu něco jiného, ale dělají to podobně. Firem na webový i mobilní software je jako hub po dešti, jenže jen zlomek z nich si i po čase dokáže udržet ten zápal pro inovace. Ne všechny experimenty s moderními technologiemi jsou totiž krokem vpřed, a proto není těžké nakonec sklouznout k zavedeným postupům, které nepřekvapí v dobrém ani ve zlém. Takhle my to ale dělat nechceme, a právě to nás s Lunadiem už od začátku spojovalo,“ komentuje fúzi Jiří Mouka, spoluzakladatel společnosti NOTUM.

Spojení know-how obou firem a jejich odlišné softwarové zaměření jsou předpokladem k oslovení nového klientského publika, NOTUM se tak stává ještě silnějším hráčem na poli zakázkového softwaru.

Spojit se s Notum bylo koneckonců velmi jednoduché rozhodnutí. Ideálně se doplňujeme v technologiích, lidsky si výborně rozumíme a sdílíme společnou vizi v budování moderní vývojářské firmy. Naším cílem je nadále podporovat začínající projekty a zároveň přinášet inovace do zaběhnutých firem,“ doplňuje Ivan Homola, výkonný ředitel společnosti Lunadio.

Nezbývá než se nechat překvapit, jaké projekty z tohoto spojení vzejdou.