Už známe vítěze #demoday pitch soutěže Dexic Acceleratoru

Rozhovor s Alanem Fabikem, zakladatelem startupu HARDWARIO a vítězem Huawei startup roku 2018 v rámci soutěže Vodafone Nápad roku
20.6.2018
Firmy, které svá data umí číst, mohou být až o čtvrtinu úspěšnější
21.6.2018

Během #DEMODAY DEXIC Acceleratoru čelila porota těžkému rozhodnutí – vybrat ten nejlepší ICT startup pitch, tedy finální krátkou prezentaci. Po těžkém a pečlivém hodnocení všech 7 prezentujících startupů a jejich 4-minutových prezentací bylo první místo uděleno startupu WHALEBONE, jejichž hlavním cílem je ochránit síť před škodlivým malwarem a přístupem k infikovaným webovým stránkám. Toto řeší WHALEBONE díky svému globálnímu clusteru, který shromažďuje informace o bezpečnostních incidentech, což zajišťuje prakticky okamžité reakce.

Druhé místo obsadila CEMPIA – Indicko-Malajský startup, který sbírá a zpracovává zpětnou vazbu, zkušenosti a stížnosti od pacientů nejen z jejich pobytů v nemocnici, ale také z domovů důchodců, lázní, klinik a rehabilitačních center za účelem zlepšení služeb a tím i dosažení plného pacientova uspokojení. Třetí místo bylo uděleno Slovenskému startupu, aplikaci SMART RECORD, která zjednodušuje život a práci mnoha profesionálům prostřednictvím pokrytí komplexních zvukově-záznamových a přepisových služeb.

Cílem programu DEXIC Accelerator je podporovat začínající startupy, kterým věříme, že mají inovativní myšlenky s vysokým potencionálem přinést nové a obohacující produkty do širší společnosti, ale potřebují kapitál a / nebo postrádají některé další dovednosti,“ říká hlavní mentor programu, Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

Do 4 týdenního akceleračního programu DEXIC Accelerator v Liberci se přihlásilo několik startupů nejen z České republiky a Slovenska, ale z celého světa, např. Indie, Malajsie, Ruska či Kolumbie. Vybráno bylo těch 7 nejlepších. Slibným a odhodlaným začínajícím týmům byla od DEX Innovation Centre nabídnuta možnost zlepšit a vypracovat jejich již existující podnikatelské nápady a produkty ve 4 hlavních částech – byznys, product, marketing a obchod a vztahy s investory, a to včetně jejich prezentačních dovedností tak, aby dokázali zaujmout potencionální investory skrze krátký pitch.

“Sešlo se tu mnoho zajímavých startupů, které mají celosvětové ambice” řekl Petr Soukeník z Whalebone a dodal, že jejich tým se nyní zaměřuje na expanzi ve střední Evropě a do Velké Británie.

„Jsem šťastný, že jsem sem šel. Potkal jsem zde nové přátele, naučil jsem se mnoho o Evropském trhu a také jakou roli by v něm CEMPIA mohla sehrát,“ řekl Anupam Chatterjee, zakladatel CEMPIA a držitel 2. místa v soutěži #DEMODAY DEXIC Acceleratoru.

Porota během soutěže #DEMODAY byla složena z mezinárodních odborníků, kteří pokrývali všechna hodnocená kritéria – Jure Verhovník z Institute for Entrepreneurship Research; Evgeny Frolov, Business Development ředitel ITACA Business Incubator a ambasador Seedstars v České republice; József Törok, Széchenyi Venture Capital Fund Management a Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

WHALEBONE se, jakožto vítěz, zúčastní v září 2018 Seedstars Prague Final, kde bude tváří v tvář čelit výzvě prezentovat svou firmu přímo před investory a zároveň bude soutěžit o titul Nejslibnější seed-stage startup. Kromě přímého postupu do Seedstars Prague získal WHALEBONE voucher na Marketingový akční plán v hodnotě 45.000,-Kč od Happy End Agency.

O DEX Innovation Centre

DEX Innovation Centre je soukromým, neziskovým, multidisciplinárním inovačním centrem v Liberci, které se aktivně zapojuje do podpory financování inovací, výzkumu, transferu technologie a komercionalizace inovativních nápadů a projektů. Kromě jiného se DEX Innovation Centre věnuje podpoře kompetencí startupů skrze pořádání víkendového DEXIC BootCampu a 4-týdenního akceleračního program DEXIC Accelerator.