Unikátní integrační platforma miotiq zahajuje novou éru IoT v České republice

Estonský předseda vlády navštívil CRM startup Pipedrive, který v Česku plánuje najmout 100 zaměstnanců a investovat 350 milionů korun
26.11.2018
ZOXCALL představil na mezinárodní konferenci Týden Facility Managementu produkt s RFID technologií
28.11.2018

Workplace

Miotiq, jedinečná NB-IoT integrační platforma vyvíjená v České republice, byla uvolněna do ostrého komerčního provozu. Je tak nyní plně k dispozici všem zájemcům, kteří chtějí využít technologii Narrow Band IoT pro vzájemnou komunikaci elektronických zařízení s velmi nízkou spotřebou energie.

Integrační platforma miotiq představuje ideální nástroj pro jednoduché a efektivní propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokážou zpracovávat data ze senzorů. Miotiq využívá NB-IoT síť Vodafonu se 100% pokrytím včetně vynikající dostupnosti uvnitř budov i pod zemí a dokáže vzájemně propojit jakákoli koncová zařízení s NB-LTE čipy.

Stačí SIM karta a kompatibilní zařízení

Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé nyní mohou využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Stačí si pořídit SIM kartu, která po vložení do koncového zařízení nebo přímo napájení na desku komunikačního modulu (díky podpoře technologie sim-on-chip) a registraci v integrační platformě miotiq může začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, příp. do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů v čele s Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.

Integrační platforma miotiq, kterou vyvíjíme se společností STRATOX Enterprises v týmu pod vedením Michala Kolesára, splňuje nejvyšší nároky našich zákazníků na stabilní, bezpečné a efektivní řešení IoT komunikace. Díky využití Microsoft Azure, moderních programovacích nástrojů a řešení bezpečnosti IBM je miotiq primárně určen pro implementaci u nejnáročnějších zákazníků, zároveň však vyhovuje požadavkům na zpracování dat s co nejmenšími náklady, takže výsledná cena pro koncového uživatele nepřesáhne jednotky eur za zařízení ročně,“ říká Karel Krčmář, ředitel M2M Communication Holding.

Firmy v České republice mohou nyní využít síť NB-IoT Vodafonu pro provoz vlastních aplikací zajišťujících IoT komunikaci koncových zařízení a získat tak výraznou technologickou výhodu. Jejich výrobky či služby mohou být díky podpoře NB-IoT úspěšné i v řadě zemí na světě, neboť technologie NB-IoT se velmi rychle rozšiřuje v rámci sítí tradičních mobilních operátorů a sítě NB-IoT budou rovněž podporovat roaming, stejně jako jej podporují tradiční GSM sítě pro mobilní volání.

Výhradním integračním partnerem platformy miotiq pro Českou republiku se stala společnost M2M Communication Holding, která díky začlenění technologie NB-IoT zkompletovala svoje portfolio podporovaných koncových IoT řešení.

O společnosti M2M Communication Holding

M2M Communication Holding působí v regionu střední a východní Evropy a je průkopníkem ve vývoji komunikačních platforem IoT / M2M s nízkými náklady na údržbu. Neustále rozšiřuje možnosti sběru dat a jejich dostupnosti, aby zajistila trvale nejvýhodnější podmínky pro komerční provoz IoT / M2M řešení. Další informace lze najít na webu m2mc.eu.