Termosolární úl nadchl porotu Startup Klubu při Business Plesu 2019

Rozhovor s Matyášem Mandíkem, zakladatelem startupu Pixelmate, který pomáhá firmám budovat produkty s přidanou hodnotou
31.1.2019
Česká technologická firma Clever Monitor globálně roste. Ve spolupráci s finanční skupinou Starteepo začíná vydávat dluhopisy s výnosem až 8,25 % ročně
7.2.2019

Startup Klub představuje unikátnost olomouckého Business plesu. Jedná se o ostrůvek netradiční networkingové platformy, na které se propojuje svět startupů, investorů a byznysových celebrit. To vše na prestižní black tie společenské akci. Letošní ročník ovládl projekt termosolárního úlu, který si odnesl cenu za sto tisíc od pořadatele Startup Klubu digitální agentury ESMEDIA Interactive Pavla Sedláčka.

Již v listopadu 2018 proběhl casting startupů na UP Business Campu. Z výběru přes patnáct projektů nejlépe obstály projekty bezpečného cyklostojanu KeyLog, online srovnávače cen a kvality internetového připojení Porovnejsito.cz, projekt cyklistické dopravy dětí do školy Ride2sCool, Kolokočárku pro děti s postižením a termosolárního úlu. Všechny tyto projekty postoupily do soutěže o hodnotné ceny na lednovém Business plese. Zde byly podrobeny dotazům sedmičlenné odborné poroty.

Výše uvedení finalisté se v soutěži Best Elevator Pitch utkali o zajímavé ceny. Voucher na sto tisíc si nakonec odnesl nápad s názvem Termosolární úl. Jedná se o jediný úl na světě, jež se ekologickou cestou umí vypořádat s hrozbou roztočů, které mají celosvětově největší dopad na pokles včelí populace. Stříbrnou příčku a voucher na vizuální identitu projektu v hodnotě třicet pět tisíc získal projekt cyklistické dopravy dětí do školy Ride2sCool.

„Martin Jančík z úspěšného startupu Liftago, Tomáš Hülle, zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum, mentor David Kovalský a další osobnosti vytvořily myslím velmi kvalitní porotu naší soutěže. S některými z nich spolupracujeme již delší dobu a těší mne, že se za námi na Business Ples vracejí. Vítězným projektům přeji mnoho zdaru v dalším rozvoji a budeme rádi, když jim ceny z letošního Startup Klubu k tomuto rozvoji alespoň trochu pomohou. Snad bude pro ně přínosné i to, že jsme jim do publika díky propojení s Business Plesem přivedli i řadu zajímavých investorů a byznysmenů, publicisty europoslance, či prezidenta Hospodářské komory ČR. Rád bych také poděkoval za podporu a velmi příjemnou spolupráci kolegům z agentury CzechInvest a z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, kteří nás minulý rok přizvali i k účasti na partnerském UP Business Campu.“ dodává organizátor Startup Klubu Pavel Sedláček, zakladatel digitální agentury ESMEDIA Interactive.

Za organizací Business plesu jako takového stojí OHK Olomouc, digitální agentura ESMEDIA a eventová agentura Evenpro.