Technická Univerzita v Libereci vyhlašuje soutež START-UP TUL 2018

CzechInvest je evropským start-upovým ambasadorem pro Českou republiku
19.3.2018
Projekt CzechStarter přijímá další start-upy
22.3.2018

V úterý 13. března 2018 odstartoval 4. ročník soutěže o nejlepší START-UP Technické univerzity v Liberci. Na prvním setkání se zájemci z řad studentů a bývalých absolventů Technické univerzity dozvěděli podrobnosti o aktuálním ročníku. Největší změnou oproti minulým rokům je rozdělení do tří kategorií, což znamená, že mezi sebou budou soutěžit projekty a start-upy podobné úrovně:

1) Studentský inovační projekt určený pro studenty, kteří si chtějí vyzkoušet tvorbu business plánu, ale nejsou ještě rozhodnuti, zda chtějí svůj nápad převést do praxe.
2) Start-up (podnikatelský záměr místně a časově unikátní) určen pro ty, kteří chtějí upgradovat stávající nebo rozpracovat nový start-upový projekt včetně kompletního podnikatelského záměru.
3) Technologický start-up nebo spin-off určený pro ty, kteří chtějí uplatnit výsledky výzkumu či ochránit duševní vlastnictví.

 

Soutěž je určená jak pro jednotlivce, tak pro týmy. Základní podmínkou je, aby přihlašovatel byl studentem nebo absolventem TUL a zároveň občanem České republiky. Na začátku května bude každému týmu přidělen mentor, spolu s kterým by měl tým do konce června sestavit koncepci podnikatelského záměru. V září pak proběhne týden podnikání, kde se soutěžící dozví cenné informace ze světa byznysu. Termín odevzdání finálního projektu je stanoven na konec října a následující měsíc proběhnou prezentace nejlepších projektů před soutěžní komisí.

V soutěži si mohou zájemci vyzkoušet vytvořit business plán, či rozpracovat kompletní projekt, přičemž jim další motivací mohou být hodnotné ceny pro ty nejlepší. Vítáni jsou rovněž studenti, kteří chtějí uplatnit výsledky svého výzkumu v rámci svého vlastního start-upu. Uzávěrka přihlášek je 31. března.

Vítěz 2. ročníku Martin Skalník s jeho produktem Binder – zavazadlem určeným pro pohybově náročné sporty jako je např. parkour