STRV a zakladatelé Kiwi.com investovali do nového projektu na sdílení kol, Futupilot

Rozhovor s Miroslavem Peřinou z českého start-upu XTND, který vyvíjí jediný elektrický skateboard s umělou inteligencí na světě
16.7.2017
Český start-up ThreatMark získal venture investici od Springtide Ventures a Rockaway Capital
24.7.2017

Poslední červnový den oznámilo pražské úspěšné vývojářské studio STRV, že společně se zakladatelem Kiwi.com Oliverem Dlouhým a Jiřím Havelkou investovali do nadějného bike-sharingového startupu Futupilot.

Sdílení chytrých kol

Futupilot je dalším projektem na sdílení kol, podobně jako starší projekt Rekola, který již funguje v některých částech Prahy a Brna. Futupilot na rozdíl od ostatních bike-sharingových projektů vsadil na moderní technologie. Chytrá kola totiž budou neustále připojena k internetu a jejich zapůjčení bude probíhat prostřednictvím mobilní aplikace.

Projekt Futupilot je dítkem Daniela Kojnoka, který dříve pracoval na inteligentním zámku pro kola. „Spojení sil s STRV a kluky stojícími za úspěchem Kiwi.com je pro nás nesmírně důležité. Věříme, že díky jejich zkušenostem a znalostem se nám podaří uvést v život vizi, kdy chytrá kola ulehčí lidem cestování v auty přesycených městech. Nechceme být tradiční službou s reklamami na kolech a dokovacími stanicemi. Futupilot stavíme na kolech bez dokovacích stanic, jednoduché registraci, ale také na systému bez nutnosti členství,“ řekl o projektu Futupilot jeho autor Daniel Kojnok.

Futupilot má ambice ke globálnímu rozvoji

Futupilot se chystá na spuštění prvního testu 150 kol na konci prázdnin, a to v moravské metropoli Brně. „Ambice měnit svět dopravy je mně s Jiřím Hlavenkou velmi blízká. Z Kiwi.com se nám podařilo vybudovat globální službu, a právě tyto své zkušenosti z business developementu využijeme, abychom z Futupilotu udělali jednu z nejrozšířenějších bike-sharingových služeb na světě,“ řekl o důvodech své investice zakladatel jednoho z nejúspěšnějších českých startupů Oliver Dlouhý.

Více informací o projektu Futupilot naleznete na jeho webových stránkách www.futupilot.com.