StartupYard radí startupům: Přemýšlejte včas o ceně svých produktů!

Rockaway koupilo tři východoevropské srovnávače cen
22.12.2016
Rockaway koupilo několik online cestovních agentur od německé společnosti Unister
30.12.2016

Pražský akcelerátor StartupYard není třeba představovat. Za dobu svojí existence pomohl mnoha nadějným projektům akcelerovat jejich podnikání a uchytit se na trhu.

StartupYard pomáhá startupům

Co však máme na přístupu StartupYardu nejraději, je to, že se nebojí podělit o poznatky, které získává při práci se startupy.  Často tedy uveřejňuje na svém webu rady pro začínající firmy. Ve svém nejnovějším příspěvku se Lloyd Waldo věnuje otázce nastavení finální ceny za produkt, který startup vyvíjí. Výběr tohoto tématu odůvodnil tím, že vidí, jaké problémy s touto otázkou začínající firmy mají.

Lloyd Waldo se ve svém článku zamýšlí nad různými formáty zpěněžení práce startupu. Od toho, kdy by si měl startup poližit otázku „Za kolik chci svůj produkt prodávat?“ až po „Jaký způsob zvolit?“. Samozřejmě, jestli v článku hledáte odpověď, jak nastavit správnou cenu svého produktu, odpověď zde nenajdete, protože každý produkt se liší a při úvahách o ceně je třeba mít na paměti velký počet proměnných od toho jaký produkt nabízím, kdo je moje cílová skupina až po otázku na jakém trhu ho chci nabízet.

Článek vám tak spíše poslouží jako myšlenková mapa, která vám ukáže cestu, jak správně vybrat finalní cenu. A pro všechny, kteří tápou, může sloužit jako odrazový můstek k vyřešení této palčivé otázky, která často rozhoduje, zdali projekt bude úspěšný a ziskový, či nikoliv.

Vřele vám proto doporučujeme začíst se do úvah Lloyda Walda, a odnést si z jeho rad ty, které se vztahují k vašemu produktu a jenž vám s trochou štěstí pomohou k úspěšnějšímu podnikání. Celý článek je k nahlédnutí na stránkách StartupYardu ZDE.

Chcete další rady a tipy do vašeho podnikání?

V případě, že by jste se chtěli podívat na další rady pro startupy a začínající podnikatele, nezapomeňte na naší sekci Know-How, kde naleznete další odkazy na užitečné rady pro začátky vašeho podnikání.

startupyard