Startupy napříč různými obory měly jedinečnou možnost představit své projekty před investory v rámci akce Den D z dílny United Business Clubu a Nápadu roku

Mezi podnikatelskými projekty zabodoval osobní měřák ovzduší i pomůcka pro plastické chirurgy
16.4.2018
Vítězem prvního Startup Weekend Olomouc je Triko, které vám zachrání život
18.4.2018

Dne 17. dubna 2018 proběhla v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze akce s názvem DEN D pořádaná United Business Clubem a Nápadem roku. Akce se nechala inspirovat stejnojmenným pořadem Den D, který byl vysílán před několika lety Českou televizí.  V průběhu večera vystoupilo celkem 6 startupů před 4 investory, kteří kladli často doplňující otázky. Každý z účastníků odprezentoval svůj podnikatelský záměr ve 3 minutách tak, aby i v tak krátké době dokázali přesvědčit investory o svých kvalitách.

Součástí dalšího programu, který navazoval na krátké tří-minutové pitche byla i sedmi-minutová diskuse mezi investorem a start-upem.

Jedním z šestice start-upů byl i elektrický longboard Boardmobile, s pomocí kterého se lze rychle dopravit po městě rychlostí až 40 km/h nebo zajímavý gadget pro cyklisty TRACKITO, pomocí kterého můžete ochránit své kolo v případě krádeže. Publikum zaujali i bratři ze start-upu EKOPA s obaly z ekologických plastů, které lze využít jako stavebnici pro děti. Druhá polovina soutěžících se snažila zaujmout publikum a především investory prostřednictvím inovací v informačních technologiích. Aplikace Fitify dokáže sestavit vlastní fitness tréninkový plán všem začínajícím i pokročilým sportovním nadšencům. Specializovaný portál Justio napomáhá s vyhledáváním advokátů na internetu a aplikace e-jobin zprostředkovává videointerview s automatickým vyhodnocením nejvhodnějších uchazečů o práci. Právě e-jobin dokázal nejvíce zaujmout investory a získal první místo. Vítěz si odnesl několik cen a především na něj čekala káva s investorem dle vlastního uvážení. Letošní ročník byl velmi vydařený a představil mnoho zajímavých start-upů, které mají potenciál změnit každodenní problémy lidí, kdekoliv na světě.