Startup weekend poprvé v Olomouci

Společnost Reservio představila novou mobilní aplikaci pro online rezervace
4.4.2018
weXelerate otevírá přihlašování do třetího cyklu Accelerator programu
9.4.2018

Po několika úspěšných vydáních v Praze, Plzni nebo Ostravě se i do Olomouce dostává Techstars Startup Weekend, víkend věnovaný tvorbě technologických projektů a rozvíjení dovedností účastníků.

Startup Weekend Olomouc, akce pořádaná ve spolupráci s globální organizací Techstars, se v Olomouci uskuteční 13.-15. dubna 2018 v coworkingovém centru Vault 42.Hlavním cílem akce je shromáždit a propojit lidi, které láká start-upové prostředí a dát jim příležitost pracovat společně na novém digitálním produktu.

Za start-up se obecně považuje nově založený podnik nebo projekt, jenž má potenciál  mnohonásobně růst. V technologickém světě má takový projekt nejčastěji podobu webové stránky nebo  mobilní aplikace, která lidem v určitém ohledu usnadňuje život. “Odvětví start-upů možná v Olomouci není ještě tolik reflektované jako ve větších městech, proto jsme se  rozhodli uspořádat akci, která by povědomí o start-upech v Olomouci rozšířila. Přinášíme lidem, které  start-upové prostředí zajímá, možnost se s ním blíže seznámit,”​ komentuje organizátor akce Radek Holík.

Obecně příležitost založit, navrhnout a vytvořit digitální produkt nabízejí podnikatelské inkubátory nebo  coworkingová centra, která lidem pohybujícím se v tomto prostředí nabízejí adekvátní zázemí. Startup  Weekend se řadí na jejich úroveň, jen v tomto případě je celá zkušenost zhuštěná do 54 hodin.

Akce začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších. Sestaví se týmy,  které se během soboty a neděle budou zabývat designováním produktů odpovídajících na vybrané  problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou  vazbu na to, co vytvářejí. Součástí programu jsou i motivační přednášky, obsahem jsou např. time  management, prezentační dovednosti a další.

Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3  nejlepších z nich.  “​Z mentorů, kteří se účastní olomouckého Startup Weekendu můžeme uvést např. Michala Vojtu,  který se věnuje sestavováním obchodních strategií. Účastníkům může pomoci s definováním okruhu  zákazníků, vytvořením obchodní strategie a volbou distribučních kanálů,” ​vyjmenovává Ondřej Čejka, další z  organizátorů a dodává: ​“Ještě bych zmínil Daniela Hastíka, který může týmům poradit, jak pracovat s daty a  jak jich využít ve vlastní prospěch. Jako zakladatel start-upů může poradit i s navazováním vztahů s  investory,”​ uzavírá Čejka.

Platí-li rčení, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, pro Sartup Weekend to platí dvojnásob. Celá akce  ani tak není o tom, vybrat na závěr ten nejlepší produkt, jako spíš o procesu tvorby daného produktu. Je  to příležitost pro schopné a talentované lidi sejít se, spojit síly a vydat ze sebe to nejlepší.

 

Co je to Startup Weekend 

Vedle klasických inkubátorů a coworkingových center je jednou z příležitostí na rozjezd technologické novinky právě Startup Weekend. Organizace funguje jako platforma na globální úrovni a její výhodou je nejen propojení s dalšími událostmi napříč světem, ale zejména mezinárodní účast a k tomu profesionální mentoři z Česka, ale i zahraničí. Cílem je na začátku přijít s nápadem, mezi kterými sami účastníci vyberou ty nejlepší a nejzajímavější. Na nich se pak během víkendu pracuje. Snahou je vypracovat základ webu či funkční aplikace. Více informací o akci na ​http://communities.techstars.com/events/12555