V soutěži Vodafone Nápad roku uspěl herní dron od Drone n Base

8. ročník studentské soutěže IT SPY chce pomoci nadějným nápadům do světa
8.6.2017
Oscar Senior je jeden z 10 startupů ze střední a východní Evropy, který se bude účastnit Residency Programu v Google Campus Warsaw
14.6.2017

Jubilejní 10. ročník soutěže Vodafone Nápad roku je za námi. Z finálové sestavy byl jako nejlepší projekt vybrán speciální herní dron od Drone n Base. Nemůžeme nezmínit, že jednu z hlavních cen předávala Markéta Havlová, ředitelka odboru startupů v CzechInvestu.

Rekordní počet účastníků

Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 197 projektů o jejichž umístění rozhodovala dvanáctičlenná porota složená ze zkušených podnikatelů, investorů a manažerů. Absolutní vítěz soutěže Drone n Base vyvíjí unikátní malé odolné drony, s nimiž hráči svádí letecké souboje u sebe doma. Stroje jsou pro domácí využití speciálně uzpůsobeny. Nevadí jim nárazy do okolních zdí, a především od nich nehrozí poranění. Róbert Schochmann, zakladatel projektu Drone n Base převzal cenu za vítězství v hodnotě 300 tisíc korun a stejně jako i ostatní finalisté i příslib jednání s investory o potenciální investici v maximální výši 10 milionů korun.

Je skvělé, kolik finálových projektů se může chlubit vlastní unikátní technologií, zkušeným týmem a opravdu globálními ambicemi. S každým ročníkem soutěže je znát velký posun v přístupu a způsobu myšlení mladých českých a slovenských podnikatelů, kteří už se vůbec nebojí jít do přímého souboje se světovou konkurencí,“ ohodnotila úroveň letošního ročníku členka poroty Jana Žůrková, viceprezidentka pro firemní zákazníky ve společnosti Vodafone.

Zajímavé projekty ve finálovém výběru

Na druhém místě se umístil projekt Ventusky Davida Prantla, který zároveň vyhrál kategorii Nokia Startup roku. Jedná se o sofistikované a uživatelsky jednoduché mapy počasí pro celý svět, včetně pokročilých funkcí jako je sledování výšky vln. Za druhé místo v soutěži získá startup pobyt v americkém Silicon Valley a účast na světoznámé konferenci TechCrunch Disrupt. Na třetím místě skončil projekt Mapotic, který vyvíjí globální platformu pro vytváření a správu map.

Speciální cenu Profinit Technologický projekt roku získal naším čtenářům dobře známý startup Byzance. Technologický startup vyvíjí komplexní řešení pro internet věcí, od hardwaru přes prototypy až po software. Náš měsíc starý rozhovor s ředitelem a zakladatelem Byzance, Tomášem Zárubou si můžete přečíst ZDE.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na jejich další úspěchy.

Projekt Drone n Base - multižánrová indoor hra, která přemění létání s drony na letecké závody, souboje či tréninky.
Vítěz Vodafone Nápad roku 2017 Róbert Schochmann a Adriena Némethová s projektem Drone n Base