Slečny na hlídání z portálu Hlídačky.cz se vám postarají nejen o vaše ratolesti, ale nově i o domácí mazlíčky

Po dvou měsících provozu hrozí Uberu zákaz provozu v Brně
20.4.2017
Rozhovor s Tomášem Poskerem z českého startupu Oscar Senior, který slavil úspěch na Wolves Summit
25.4.2017

Startupy mohou mít různou podobu. Často se setkáváme se softwarovými společnostmi, které vyvíjejí více či méně chytrá řešení, ale čas od času s objeví i startupy, jenž se nesnaží o revoluci v informačních technologiích. Zaměří se na jednoduchou činnost, najdou mezeru na trhu a dají tak lidem přesně to, co chtějí. A právě takovou společností je i bývalý startup Hlídačky.cz.

Jedná se o největší portál, přes který si můžeme najít slečnu na hlídání pro vaše děti. Model podnikání je založen na formě sociální sítě, kde se spolu setkávají rodiče a tzn. hlídačky. V současné době je na portálu sdruženo přes 5000 aktivních hlídaček.

Češi mají domácí mazlíčky rádi a mají jich hodně

Zástupci Hlídačky.cz minulý týden oznámili, že do svého portfolia přidali novou službu, a to hlídání domácích mazlíčků. Co je k tomu vedlo? Dle statistik FEDAIF z roku 2014, se Česká republika umístila na druhém místě v celé Evropské Unii, co do počtu domácností s alespoň jedním psem (41% domácností má alespoň jednoho psa).

Podle oznámení Hlídaček.cz je nedostatek času na venčení jedním z největších problémů péče o domácí mazlíčky. Majitelé psů, koček a jiných domácích zvířat často řeší, kam umístit svého mazlíčka v případě dovolené, či jak se o něj postarat přes den, když jsou v práci. A právě podobně smýšlejícím lidem chtějí hlídačky.cz vyjít vstříc.

V zahraničí už se péče o zvířata prosadila

Opatrování mazlíčku patří mezi jednu z hlavních vertikál zahraničních portálů týkajících se péče pro rodinu (např. Care.com). Jedná se především o vyslyšení poptávky uživatelů, kteří k úklidu nebo hlídání dětí potřebovali pohlídat často i psa,“ říká spoluzakladatel portálu Hlídačky.cz, Petr Šigut.

Jedná se o zajímavý nápad, který již ve světě slavil úspěch. Necháme se tedy překvapit, jak se hlídání domácích mazlíčků bude dařit v České republice.

hlídačky
shutterstock_382469704