Slečny na hlídání z portálu Hlídačky.cz se vám postarají nejen o vaše ratolesti, ale nově i o domácí mazlíčky

Startupy mohou mít různou podobu. Často se setkáváme se softwarovými společnostmi, které vyvíjejí více či méně chytrá řešení, ale čas od času s objeví i startupy, jenž se nesnaží o revoluci v informačních technologiích. Zaměří se na jednoduchou činnost, najdou mezeru na trhu a dají tak lidem přesně to, co chtějí. A právě takovou společností je i bývalý startup Hlídačky.cz.

Jedná se o největší portál, přes který si můžeme najít slečnu na hlídání pro vaše děti. Model podnikání je založen na formě sociální sítě, kde se spolu setkávají rodiče a tzn. hlídačky. V současné době je na portálu sdruženo přes 5000 aktivních hlídaček.

Češi mají domácí mazlíčky rádi a mají jich hodně

Zástupci Hlídačky.cz minulý týden oznámili, že do svého portfolia přidali novou službu, a to hlídání domácích mazlíčků. Co je k tomu vedlo? Dle statistik FEDAIF z roku 2014, se Česká republika umístila na druhém místě v celé Evropské Unii, co do počtu domácností s alespoň jedním psem (41% domácností má alespoň jednoho psa).

Podle oznámení Hlídaček.cz je nedostatek času na venčení jedním z největších problémů péče o domácí mazlíčky. Majitelé psů, koček a jiných domácích zvířat často řeší, kam umístit svého mazlíčka v případě dovolené, či jak se o něj postarat přes den, když jsou v práci. A právě podobně smýšlejícím lidem chtějí hlídačky.cz vyjít vstříc.

V zahraničí už se péče o zvířata prosadila

Opatrování mazlíčku patří mezi jednu z hlavních vertikál zahraničních portálů týkajících se péče pro rodinu (např. Care.com). Jedná se především o vyslyšení poptávky uživatelů, kteří k úklidu nebo hlídání dětí potřebovali pohlídat často i psa,“ říká spoluzakladatel portálu Hlídačky.cz, Petr Šigut.

Jedná se o zajímavý nápad, který již ve světě slavil úspěch. Necháme se tedy překvapit, jak se hlídání domácích mazlíčků bude dařit v České republice.

hlídačky
shutterstock_382469704