Skupina RSBC získala třicetiprocentní podíl v easyBNB

Excel už pro řízení projektů nestačí, shodují se významné české společnosti
14.3.2019
Enehano získalo grant od CzechInvestu, pomůže mu dobýt Silicon Valley
18.3.2019

Skupina RSBC počátkem února investičně vstoupila do společnosti easyBNB s.r.o., která se zabývá správou a managementem krátkodobých pronájmů bytů pro vlastníky. Transakce byla realizována prostřednictvím dceřiné firmy RSBC Czech Unit Trust a.s., která získala podíl 30 %.

Všechny prostředky byly investovány přímo do společnosti a budou použity na její budoucí expanzi. Potenciál pro rozvoj aktivit vidí management nejen v Praze, ale i v širším středoevropském regionu a dalších turisticky atraktivních lokalitách. Výše investice nebude po dohodě stran zveřejněna.

„V oblasti profesionálních služeb pro krátkodobý pronájem bytů vidíme silný potenciál pro růst, který bude podpořen sílící regulací odvětví a s tím spojeným nárůstem administrativy. Navíc se jedná o nový trh zatím neobsazený dominantními subjekty“, uvedl Miloslav Vyhnal, investiční ředitel RSBC.

Jednatelé společnosti easyBNB Kevin Gestin a Faiçal Orakzai se velice těší na novou kapitolu a spolupráci. Faiçal Orakzai k tomu dodává: „Ve společnosti RSBC vidíme silného partnera, který má velké zkušenosti z oblasti správy nemovitostí. S RSBC sdílíme ambici vytvoření regionálního lídra, který bude výjimečný kvalitou poskytovaných služeb a technologickým vybavením.“

Vstup do easyBNB znamená pro RSBC rozšíření stávajících aktivit v oblasti realit a nemovitostí. Ty se zaměřují zejména na akvizici a správu nemovitostí, management nemovitostních fondů a poskytování souvisejících služeb. RSBC je rovněž vlastníkem master franšízy CENTURY 21 pro Českou republiku.

Společnost easyBNB je specialistou na poli krátkodobých pronájmů. Vlastníkům a manažerům nemovitostí nabízí komplexní servis, od interiérového designu až po právní a administrativní služby. Své aktivity má easyBNB nejen v Praze, ale také ve španělském Madridu a řeckých Aténách. Díky využívaným technologiím je firma schopna nabízet byty na více než 35 platformách, včetně Booking.com a Airbnb. www.easybnb.cz