Singapur – správná země pro hledání investora?

Whalebone vyhráli Grand finále DEXIC Boot Campu o nejlepší prezentaci
9.3.2018
Survio, brněnský start-up na tvorbu dotazníků, oslavuje milión a půl zákazníků
15.3.2018

Singapur, sídlící na Malajském poloostrově, je jeden z nejvyspělejších států Jihovýchodní Asie. Je to „vstup“ nejen do 5,5 mil. městského státu, ale i do celé oblasti Jihovýchodní Asie. Jeho velkou výhodou je angličtina, která je úředním a obchodním jazykem, a zaměření byznys aktivit, které se týkají  hlavně   vyspělých technologických oborů. České startupy, které uvažují nad rozšířením svých aktivit do Asie, mohou využít program CzechMatch, který nabízí za podpory strukturálních fondů EU týdenní pobyt přímo v Singapuru a setkání  s asijskými investory a byznys partnery. Přihlášky jsou přijímány až do 26. 3. 2018, jednotlivá specifika programu včetně podporovaných aktivit jsou k dispozici na http://www.podporastartupu.cz/projekty/czechmatch/ .

Program CzechDemo, který nabízí českým startupům účast na mezinárodní uznávané startupové konferenci RISE Hongkong, právě teď přijímá přihlášky. Možnost přihlášení trvá až do 4. dubna 2018. Získejte finanční podporu na zpáteční letenky, vstup na akci, vlastní stánek, mentoring a překlady. Vše důležité najdete přímo TADY.

Singapur je vysoce vyspělý městský stát s dynamickou a flexibilní ekonomikou. Disponuje jedním z nejstabilnějších a nejvíce konkurenceschopných trhů na světě. Patří také globálně do desítky nejlepších míst pro rozvoj start-upů. Díky příznivým právním a daňovým podmínkám se stal přirozenou základnou pro technologické firmy a investory, kteří usilují o vstup na asijské trhy, především do regionu ASEAN, ale i do Indie a Číny. Singapur vévodí mnoha globálním žebříčkům v oblastech technologií a inovací a vyniká podporou e-commerce, fintech, health care i dalších rozvíjejících se oblastí. Díky špičkové infrastruktuře, vysoce vzdělané pracovní síle, silné základně podpůrných odvětví a blízkosti mnoha vyspělých trhů, se Singapur stal jedním z nejvíce příznivých podnikatelských prostředí na světě a bránou na rozvíjející se trhy Jihovýchodní Asie.

Zahraniční kancelář CzechTrade v Singapuru