Shopsys Framework, škálovatelný open source systém pro stavbu velkých e-shopů, získává další investici ve výši 10 milionů korun od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce

SAP učí mladé programovat, neziskovým organizacím nabízí grant na digitální vzdělávání
10.7.2018
Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT
16.7.2018

Shopsys Framework, škálovatelný open source systém pro stavbu velkých e-shopů, získává další investici ve výši 10 milionů korun od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce.

Předprogramovaný open source systém Shopsys Framework nabízí řešení pro tvorbu velkých e-shopů, které firmám a agenturám ušetří tisíce hodin programování. Staví na zkušenostech a zázemí agentury Shopsys, která od roku 2003 vyvinula přes 800 e-shopů, v součtu generujících obrat přes 8 miliard korun. Ačkoli Shopsys Framework dosud fungoval pouze v beta verzi, již jej používá více než 20 e-shopů. Mezi nimi například e-shopy s vlastními in-house týmy, jako české knihy.cz nebo německý e-shop s elektronikou eleka.de.

„Jsme připraveni s naším systémem Shopsys Framework, který slouží k vývoji velkých e-shopů, vstoupit do veřejné verze a rozšířit ho po celém světě. Potenciální zákazníci tráví zbytečně roky programováním toho, co jsme jim schopni dodat zdarma a ušetřit jim tak čas i peníze. Už nemusí zbytečně začínat od nuly,“ říká zakladatel Shopsysu Petr Svoboda.

Reflex Capital do firmy investoval poprvé v prosinci 2016 částku 7,5 milionů. Novou investici ve výši 10 milionů korun za 5% podíl využije Shopsys na rozvoj a globální expanzi Shopsys Framework. Většinovým vlastníkem je nadále zakladatel Shopsysu Petr Svoboda a mezi management a zaměstnance je pak rozděleno 15 % společnosti.

“Rozhodli jsme se opět investovat do projektu, který ukázal, že dokáže využít svůj obrovský potenciál pro mezinárodní expanzi. Petr Svoboda je špičkový podnikatel, který jde příkladem svému týmu a je inspirací pro ostatní. Je nám ctí,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

O Shopsys Framework:

Shopsys Framework je produktem agentury Shopsys, předního českého vývojáře e-shopů na míru. Internetové obchody vyvíjí už od roku 2003. Od roku 2017 se soustředí i na globální expanzi s open-source řešením pro stavbu velkých e-shopů Shopsys Framework. Pro manažery velkých e-shopů vydává Shopsys magazín EXEC. Českou online komunitu posouvá prostřednictvím pořádání odborných konferencí ShopCamp, Barcamp Ostrava a PHPlive. Více informací: www.shopsys.com

O Reflex Capital:

Reflex Capital SE je investiční venture kapitálová společnost, investující napříč odvětvími. Společnost založil Ondřej Fryc, zakladatel a dlouholetý ředitel obchodů Mall.cz. Typickou investicí je společnost v rané fázi vývoje s velikostí investice jednotky až desítky milionů Kč. V současné době má na tři desítky investic v ČR a v USA a objem investovaného kapitálu přes 800 mil. Kč. Více informací: www.reflexcapital.com

 

CEO Shopsysu Petr Svoboda (vpravo) a co-CEO Lukáš Havlásek (vlevo)