Seedstars World přichází podruhé do České Republiky s ambicí najít nejlepší startupy

Zpráva z akce: Google o svých startupových aktivitách, Digitální garáži i úspěchu Gamee a Spendee
25.5.2017
Zkuste se přihlásit do jednoho z nejprestižnějších akceleračních programů od Techstars!
26.5.2017
Ve čtvrtek 8. června 2017 pořádá Coworking Křižovatka ve spolupráci s hlavním partnerem ČSOB již druhý ročník mezinárodní soutěže pro nadané startupy Seedstars Prague 2017. Deset nejlepších z nich se připojí k Seedstars a účastní se dalších regionálních soutěží, kdy na závěrečném Seedstars Summitu ve Švýcarsku mohou získat až 1 milion dolarů. Možnost registrovat se do soutěže je až do 02.06.2017 na stránkách https://www.seedstarsworld.com/event/seedstars-prague-2017/.
Kritérii pro účast v soutěži jsou společnosti s délkou existence maximálně 2 roky, dosud získaný kapitál maximálně do výše 500 000 dolarů a předpoklad pokračujícího businessu. Tým Seedstars World se navíc zaměřuje na další aspekt – regionální a globální škálovatelnost. Se silnou sítí mezinárodních partnerů jako BBVA, Merck, Enel, Trecc a Standard Bank, hledá Seedstars World chytré startupy které řeší regionální problémy a rozvíjejí úspěšné produkty pro globální trh s cílem podpořit jejich úspěch a další růst.
Seedstars World je platforma propojující investory s další generací startupových podnikatelů směřující zájem ze Sillicon Valley směrem k západní Evropě. Letošní ročník pražské soutěže je v pořadí už druhý, naše očekávání a nadšení je veliké. O rozpínavosti a dynamice českého startupového ekosystému slýcháme často a nyní se opět těšíme na kontakt s místní scénou,“ říká Katarina Szulenyiova, COO Seedstars World.
Přihlášené projekty bude hodnotit mezinárodní porota se zástupci z řad významných českých i zahraničních firem:
Leonid Igolnik — angel investor působící v oblasti Sillicon Valley, Guillaume Fournier — partner Credo Ventures, Philip Staehelin — managing partner Roland Berger, Martin Pěchouček – hlavní partner ČSOB, Evgeny Frolov — ředitel Coworking Křižovatka, Daria Golikova— ambasador Seedstars World pro region střední Evropy.
„ČSOB již několik let podporuje startupovou scénu v České republice. Jsme rádi, že můžeme být partnerem letošního ročníku Seedstars Prague. Díky tomu máme příležitost být u zrodu úspěšných mladých firem, kterým jsme schopni v budoucnu pomoci v oblasti poradenství a financování pro jejich další rozvoj,“ říká Martin Pěchouček, ředitel Segmentů a rozvoje obchodu ČSOB.