Rozhovor s Tomášem Poskerem z českého startupu Oscar Senior, který slavil úspěch na Wolves Summit

Slečny na hlídání z portálu Hlídačky.cz se vám postarají nejen o vaše ratolesti, ale nově i o domácí mazlíčky
24.4.2017
Další český startup si připsal milionovou investici. Runecast získal 1,6 mil. EUR od dvou investorů
27.4.2017

Český startup Oscar Senior se zúčastnil uznávané mezinárodní konference Wolves Summit, která probíhala od 28. – 29.3. 2017 v polské Varšavě. My jsme tam nechyběli a přímo na místě jsme zpovídali Tomáše Poskera, zakladatele startupu, který byl součástí české výpravy také na CES Las Vegas a na polském Wolves Summitu byl vybrán do užšího výběru soutěže Pitch competition.

O 1: Povězte nám, kdo je Oscar Senior?

Oscar Senior umožňuje Vaším starším blízkým být online, mít přehled o tom, co se děje u ostatních členů rodiny a zůstat v kontaktu s přáteli. To vše z pohodlí jejich domova. Nástroj je přímo tabletová aplikace Oscar Senior, která poskytuje seniorům zábavu a bezproblémové spojení s rodinou a přáteli – prostřednictvím videohovorů, sdílení fotek a textových zpráv.

O 2: V jaké fázi se nachází vaše společnost, jak jste se posunuli od našeho posledního setkání na CES Las Vegas?

Začali jsme aktivně hledat investora, neboť se Oscar na českém a holandském osvědčil a rádi bychom rostli rychleji. Soustředíme se více na B2B, hledáme tedy aktivněji také partnery, CES byl hlavním výkopem. Chceme především posilnit naši pozici na americkém trhu, stále udržujeme několik leadů, aktivně pracujeme řádově s deseti kontakty, které nám zbyly z účasti na CES.

O 3: Na Wolves Summitu jste poprvé?

Ano.

O 4: Jak akci hodnotíte?

Hlavní hodnotu této akce vidíme v networkingové části, dává velký smysl domlouvat si schůzky dopředu a opravdu se na akci připravit. První den byl na networking velmi intenzivní, minimálně jeden kontakt nás velmi potěšil. I kdyby měl být výsledkem jen ten jeden kontakt, jsme s účastí relativně spokojení. Ta samotná soutěž, které jsme se včera zúčastnili, to je kategorie sama pro sebe. Už při prezentaci jsem měl smíšené pocity z poroty, ale to je jen můj subjektivní dojem.

O 5: Kdo byl v porotě?

Ani nevím, nebyli pořádně představeni.

O 6: Jak dlouho jste se na celou akci připravovali?

V podstatě od doby, kdy nám potvrdili postup do soutěže a zaslali přístup k aplikaci na domlouvání schůzek. Postupně přibývali další účastníci a my domlouvali krátké schůzky až do včerejška, i dnes nám ještě další přibyly (pozn. redakce: rozhovor probíhal v době konání konference). Před odjezdem jsme si jen rychle prošli domluvené schůzky a řekli si co by mělo být obsahem těch 15-ti minut. Tam už se dá rychle poznat, zda je kontakt relevantní či ne.

O 7: Hledali jste si kontakty nebo vás i samy oslovovaly?

Oslovily nás asi dva relevantní businessové kontakty, zbytek spíše vývojářské firmy, které hledají uplatnění.

O 8: Jaký byl proces přihlášení do soutěže?

Přiznám se, že jsem tomu nepřikládal velkou důležitost, jen jsem zaslal požadované údaje a oni nás vybrali. Netuším na základě jakých kritérií.

O 9: Můžete účast na Wolves Summit doporučit i ostatním startupům?

Nejsem si jistý, jestli bych doporučil tu soutěžní část, nicméně networking ano. Zejména těm, kteří mají jasnou představu, co hledají.