Rockaway koupilo několik online cestovních agentur od německé společnosti Unister

StartupYard radí startupům: Přemýšlejte včas o ceně svých produktů!
28.12.2016
Přejeme vám vše nejlepší do nového roku!
31.12.2016

Není tomu tak dávno, když jsme vás informovali o nákupu partnera našeho webu, investiční skupiny Rockaway, v jehož rámci skupina odkoupila tři srovnávací portály z Maďarska, Bulharsku a Rumunska. Těšně před Vánoci pak Rockaway na svém webu informoval o další dohodě, tentokrát s německým portálem cestovního ruchu Unister.

Rockaway koupilo největší německou online cestovní agenturu

Rockaway společně s čínskou investiční skupinou CEFC koupily největší německou online cestovní agenturu ab-in-den-urlaub.de (AIDU) a online prodejce letenek fluege.de. Jak je všeobecně známo, Rockaway společně s CEFC vlastní cestovní agenturu Invia, která působí v několika evropských státech. V spolu s nejnovější akvizicí tak vzniká jedna z největších skupin online služeb v rámci Evropy.

Díky tomu, že Invia i AIDU mají stejný business model, se můžeme zaměřit na vzájemnou synergii portálů a vytvořit platformu online služeb na poli cestovního ruchu, která cílí na trh o velikosti 140 milionů obyvatel, zahrnujících i Německo a další evropské země,“ řek investiční partner Rockaway, který je zodpovědný za oblasti travel a předseda představenstva Invie, Jaroslaw Czernek.

Neměli bychom zapomenout, že součástí transakce jsou i další online portály: Reisen.de, Billigfuege.de, Reisegeier.de, Travelviva, Urlaubstours a Hotelreservierung.de. Výše transakce nebyla, stejně jako v minulém případě, nijak komentována.

Spolu s koupí srovnávacích portálů Mall.cz a Heureka.cz z minulého roku to vypadá, že Rockaway to s útokem na post jedničky evropského e-commerce myslí vážně.

Všem zainteresovaným stranám bychom tímto chtěli popřát vše nejlepší do nového roku.

rockaway