Revoluční technologie ze Slovenska dobývá hokejový svět

Český startup cotu je na trhu 3D tisku originálním partnerem pro spolupráci
27.6.2019
Creative Dock slaví úspěch s neviditelnými rovnátky :beyli a plánuje expanzi do střední Evropy
1.7.2019

PŘEDSTAVILA SE NA OLYMPIÁDĚ V PCHJONGČCHANGU, V NHL S NÍ STŘÍLÍ GÓLY CHÁRA NEBO JOSI, NA HOKEJKÁCH JI MĚLI I HOKEJISTÉ NA ŠAMPIONÁTU NA SLOVENSKU

Slovenská firma SPECTER HOCKEY vyvinula unikátní materiál, který se lepí na čepele hokejek namísto klasické hokejové pásky a prokazatelně zvyšuje hráčskou výkonnost. Od spuštění prodeje na Slovensku a v Čechách prodala společnost více než 14 000 kusů své revoluční novinky a spolupracuje s ambasadory jako Zdeno Chára, Roman Josi, Tomáš Záborský či Milan Gulaš. Do hokejového světa přináší i nový komerční potenciál, díky čemuž na sebe dokázala strhnout pozornost Mezinárodní federace ledního hokeje IIHF, hokejových klubů i největších hráčů na reklamním trhu. V současnosti hledá na platformě Crowdberry investici, která jí pomůže uzavřít strategická partnerství s předními výrobci hokejového vybavení.

Lední hokej prošel za svou historii zásadním vývojem. Hra se stala výrazně rychlejší a fyzičtější, na což reagoval i vývoj veškerého hokejového vybavení. Tedy kromě pásky na hokejové hole. Toho si byli vědomi slovenští hokejoví nadšenci Andrej DulaOndrej Chovanec, kteří po tisících hodinách testů na ledě a zkouškách stovek variací materiálů, vyvinuli unikátní materiál SPECTER HOCKEY, který má potenciál stát se ve světě novým standardem místo klasické hokejové pásky.

Naši technologii jsme od začátku vyvíjeli tak, aby měla jasný vliv na zlepšení hráčského výkonu. Více než dva roky jsme ji tak testovali se širokým spektrem hráčů od amatérů až po profesionály z NHL a do testování jsme zapojili i vědce ze Slovenské akademie věd. Výsledkem je unikátní materiál, který se lepí pouze na strany čepele, čímž snižuje vliv vlhkosti na hmotnost hole i odpor při jejím pohybu po ledové ploše. Díky svému povrchu umožňuje hráčům přenést o 5 % více energie do střely, zrychlit ji v průměru o 3 % a zvyšuje její přesnost o 6 %. U profesionálů to v praxi znamená, že kotouč vystřelený od modré čáry dorazí do branky s půlmetrovým náskokem,“ uvedl Andrej Dula, spoluzakladatel společnosti SPECTER HOCKEY.

Jedním z hráčů, kteří se podíleli na testování byl i hokejista s nejtvrdší střelou v NHL Zdeno Chára, který si novinku oblíbil natolik, že se stal investorem společnosti a jejím ambasadorem.  Ambasadorů z řad profesionálů z NHL a evropských lig je dnes již více než 40. Mezi nejznámější patří kapitán klubu Nashville Predators Roman Josi, Tomáš Záborský z Tappara Tampere či dvojnásobný vítěz Kontinentální hokejové ligy Jan Kovář. Dva jmenovaní se s ní přitom představili i na letošním Mistrovství světa na Slovensku a všichni ambasadoři se po prvotní zkušenosti rozhodli používat SPECTER HOCKEY i v následující sezoně. Aby mohla společnost rozšířit jejich řady o další zvučná jména a navázat strategická partnerství s hokejovými kluby a předními výrobci hokejového vybavení jako Bauer, CCM, True, Warrior či Fischer, hledá investici na investiční platformě Crowdberry.

SPECTER HOCKEY jsme na platformu vybrali proto, že přináší první zásadní inovaci hokejové pásky po více než 100 letech její existence. Průkazně zvyšuje výkonnost hráčů a zároveň představuje zajímavou reklamní plochu s možností vlastního potisku, která je často terčem televizních kamer a nabízí prostor několikanásobně větší než dosavadní propagace na hokejových přilbách. Od uvedení na trh koncem roku 2018 tak společnost dokázala uzavřít přes 50 reklamních partnerství a dnes je k dostání na více než 200 místech na Slovensku, v Čechách a již brzy také v USA a Kanadě. Přínos novinky a její globální potenciál je podložen i faktem, že ambasadoři značky z řad profesionálů využívají SPECTER HOCKEY čistě kvůli herním vlastnostem a nejsou motivováni žádnou finanční odměnou. Firma navíc uspěla v konkurenci více než 1 300 startupů z celého světa a v rámci 2019 MassChallenge Boston akcelerátoru bude soupeřit o 1,2 milionu dolarů,“ podtrhl Michal Nešpor, partner investiční platformy Crowdberry.