Retino posilují noví investoři Jiří Hlavenka a Martin Rozhoň

Praha se stává evropskou metropolí coworkingu
12.8.2019
Internetové platformy jako pomocník při hledání práce v IT na dálku
17.8.2019

Retino, český e-commerce SaaS startup, který pomáhá e-shopům s vracením zboží, uzavírá nové investiční kolo. Do Retina vstupují známí angel investoři Jiří Hlavenka a Martin Rozhoň. Svůj podíl navyšuje také StartupYard, který již do Retina dříve investoval.

Retino je nástroj, který e-shopy používají k řešení vratek a reklamací. Díky Retinu mohou obchodníci snadno nabídnout svým zákazníkům servis, na který jsou zvyklí z větších obchodů. To je důležité, protože ponákupní servis v e-commerce neustále roste na významu. Vratky a reklamace jsou jeho nedílnou součástí. Jen v Evropě se ročně vrátí stovky milionů objednávek.

„Po dvou letech vývoje Retino používají stovky zákazníků ze 4 zemí a zpracovali jsme desítky tisíc případů. Protéká námi jedno procento české e-commerce,“ říká zakladatel služby Petr Boroš. Podle jeho slov Retinu výrazně pomohla integrace s největší místní e-shopovou platformou Shoptet. Na integraci s platformami se Retino bude soustředit i v budoucnosti.

V srpnu do společnosti vložili miliony korun investoři Martin Rozhoň, Jiří Hlavenka a StartupYard. Při naplnění plánované vize společnosti se však investice navýší až na desítky milionů korun.

Martin Rozhoň, zakladatel Vivantis, investici zdůvodňuje: „Efektivita zpětné logistiky je pro ekonomiku e-shopů velmi důležité téma. Systémově není v drtivé většině případů podchycena, což je neefektivní a snižuje to kvalitu služby pro zákazníka. Zde vidím velký potenciál pro Retino, a proto jsem se rozhodl do něho investovat.“

Nový investor Jiří Hlavenka, jehož jméno v poslední době rezonuje zejména díky jeho exitu Kiwi.com, k tomu dodává: „Z mé strany je to investice do zakladatele, u kterého věřím v jeho vytrvalost a urputnou bojovnost, se kterou překoná všechny překážky.“

„Když jsme přijali Retino do našeho akcelerátoru, měl Petr pilotní projekt a nekompletní produkt. Za poslední dva roky nám dokázal, že je schopný business rozjet a vyrůst na stovky zákazníků. Dává nám smysl s financováním pokračovat, protože si myslíme, že je to teprve začátek,“ vysvětluje ředitel StartupYardu Cedric Maloux, proč se současný investor rozhodl dále navýšit svůj podíl v Retinu.

Retino se chce stát světovým lídrem v oblasti e-commerce aftercare (ponákupním servisu). Nová investice Retinu umožní jednak nadále inovovat svůj produkt a jednak s ním vstoupit na globální e-commerce platformy jako Shopify, Prestashop nebo Magento. Retino chce příští rok zpracovat čtvrt milionu vratek, což je objem, kterého dosahují největší české e-shopy.

Co je Retino:

  • Retino je nástroj, který e-shopy používají k řešení vratek a reklamací
  • Retino obchodníkům pomáhá zvýšit spokojenost jejich zákazníků a současně snížit provozní náklady se zpracováním vratek
  • Retino dokáže plně automatizovat proces vrácení zboží včetně řešení dopravy a refundací
  • Více info na retino.io

Stručná historie firmy:

  • Založena v Praze v roce 2017
  • Na podzim 2017 prošla akcelerátorem StartupYard, Batch 8
  • Na podzim 2018 vstoupila na Shoptet marketplace jako jeden z prvních externích doplňků, vstup byl velký úspěch – 100 registrací během prvních 19 minut
  • Retino používají známé české e-shopy jako Sexshop.cz, Preciosa nebo Topgal
  • K dnešnímu dni Retino pomohlo stovkám e-shopů zpracovat desítky tisíc vratek