Retailys.com s.r.o. získal od investorů 8,75 milionů korun

5 největších chyb, které dělají start-upy
29.7.2018
Connect Visions to Solutions 2018: Inovační soutěž otevře startupům a nově i studentům dveře na globální trh
6.8.2018

Český technologický start-up Retailys.com úspěšně dokončil první kolo financování a od investorů vybral 8,75 miliónů českých korun prostřednictvím emise konvertibilních dluhopisů.

Retailys.com zahájil svoji činnost teprve v roce 2017, ovšem od té doby už pomohl desítkám českých i zahraničních firem s expanzí na zahraniční trhy. Jádrem projektu je vývoj cloudového omnichannel systému Retailys, který umožňuje online prodejcům prodej zboží do celého světa pomocí centralizované správy mezinárodních prodejních kanálů, kterými mohou být klasické e-shopy, globální tržiště či sociální sítě. Všechny prodejní kanály, inventář produktů, skladové dostupnosti či objednávky jsou v Retailysu spravovány z jednoho administračního prostředí. Firmy tak využíváním systému Retailys šetří čas při správě online aktivit a více prodejních kanálů jim umožňuje zvyšovat objem prodeje zboží, a tedy i tržeb.

Společnost je aktivní i v zahraničí. V tomto roce se zapojila do programu CzechAccelerator, který organizuje vládní agentura CzechInvest, a vyslala zástupce na několikaměsíční pobyt do Asie, na jehož konci otevřela pobočku v Singapuru. CzechInvest taktéž společnosti zajistil možnost představit svůj projekt před asijskými investory v rámci programu CzechMatch a také se prezentovat na prestižní startup-ové akci Unbound v Londýně, tedy ve městě, kde má Retailys svou druhou zahraniční kancelář. Retailysu se v průběhu posledních měsíců daří úspěšně navazovat kontakty s partnery z řad významných světových e-commerce společností a v zahraničí má i první uživatele.

Po vyhodnocení dostupných alternativ se tým Retailys.com s.r.o. rozhodl získat externí kapitál pro rozvoj svého projektu cestou emise konvertibilních investičních certifikátů vydaných na platformě Fundlift.cz. Již během prvního dne trvání kampaně se podařilo vybrat jeden milión korun a původní cíl v podobě investice ve výši 3,5 miliony korun byl splněn hned v prvním týdnu trvání kampaně. Díky značnému zájmu ze strany investorů byla kampaň nakonec navýšena až na 8,75 miliónů korun. I tak přitom nebyli uspokojeni všichni investoři, kteří měli o investici zájem. „Příklad Retailys.com s.r.o. opět potvrdil, že kvalitní tým s inovativním produktem je schopen oslovit investory i v případech, kdy je projekt spíše v ranném stádiu vývoje. Retailysu určitě pomohlo i to, že jejich produkt je od samého začátku budován jako globální a společnost už má zahraničí pobočky i zákazníky. Co do celkové výše investice se přitom kampaň Retailysu zařadila mezi největší crowdfundingové kampaně v České republice a z pohledu start-upů se jedná zatím o zcela největší transakci tohoto typu.“ doplnil Radek Musil, CEO investment-crowdfundingové platformy Fundlift.cz, jehož prostřednictvím byly investiční certifikáty investorům nabízeny.

 „Investice nám nyní umožní urychlit vývoj našeho produktu a vytvořit síť partnerských agentur, které budou náš produkt prezentovat a prodávat v Evropě i v Asii“ říká jednatel Retailys.com s.r.o. Petr Heller. Díky systému Retailys vstupuje segment e-commerce do své další evoluční fáze, kdy i menší či střední firmy mají konečně příležitost snadno expandovat do celého světa. Společnost přitom očekává, že do dvou let dosáhne prodejní cena zboží a služeb prodaných uživateli systému Retailys.com vyšších stovek miliónů korun.