První český hackathon ve vlaku zná svého vítěze

Španělský startup Bioo vyhrál mezinárodní soutěž Česko-německé obchodní a průmyslové komory
25.11.2017
Do Helsinek vyráží šest českých start-upů
28.11.2017

Kiwi.com Trainhack – Ben Finch

První český hackathon ve vlaku zná vítěze. Porotci programovací soutěže, která se odehrávala na palubě vlaku z Prahy do Košic a zpět ocenili tým z Ukrajiny. Čtyřčlenný tým, který přišel s projektem Fly 2 Event, navrhl webovou aplikaci, která lidem doporučí tip na výlet na základě „lajků“ na Facebooku. Výherci si odnáší poukazy na letenky v hodnotě 2 500 euro od Kiwi.com a vlakové jízdenky od RegioJet.

“Známe se už dlouho a pracujeme spolu, nápad vytvořit zrovna Fly 2 Event vznikl asi dva dny před začátkem hackathonu při společeném brainstormingu,” uvedl člen vítězného týmu Taras Polishuk. Jejich aplikace navrhuje lidem cesty na kulturní a sportovní akce po Evropě, a to na základě toho, jaké interprety a sportovní kluby mají na Facebooku „olajkované“.

Porota složená z mentorů z firem Google Cloud, RegioJet a Kiwi.com ocenila především komplexnost celého projektu. “Bylo to kompletní řešení, je funkční a užitečné, především tým vytvořil to, co slíbili na začátku, a to jsem si myslel, že mají velké oči,” uvedl Tech Leader pražského týmu Kiwi.com Michal Sänger, proč porota vybrala právě tuto aplikaci.

Pro RegioJet byla podobná akce novinkou, s cestou vlakem obecně se spojovala výzva s internetovým pokrytím. “Nedávno jsme kompletně upravili technologii Wi-Fi, která teď kombinuje příjem datového signálu od několika operátorů současně,“ uvedl Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikace RegioJetu. Internet i přes obavy fungoval bez problémů, občasné výpadky práci týmů nenarušili.

#kiwicomtrainhack, jak se hackathon oficiálně jmenoval, spojil vlakového přepravce RegioJet a Kiwi.com, inovativní celosvětový vyhledávač letenek zaměřující se na kombinace letů běžně nespolupracujících aerolinek.

 

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com je inovativním celosvětovým vyhledávačem letenek zaměřujícím se na kombinace letů běžně nespolupracujících aerolinek. Zákazníkům díky vlastnímu vyspělému technickému řešení vyhledává unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení. Kiwi.com patří mezi deset největších světových a pět největších evropských prodejců letenek. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 70 milionů eur při průměrných 8 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má více než 1 400 zaměstnanců. Kiwi.com za svůj růst a úspěchy (tržby, počet uživatelů, investice, valuace) v minulém roce získalo od odborné poroty složené ze stovky investorů, mentorů a expertů titul Forbes Startup roku, letos se umístilo na prvním místě žebříčku Deloitte FAST 50 CE.