Programátoři z Ackee dobývají německý trh, budou dělat aplikaci pro Bundestag

Programátoři z Ackee dobývají německý trh, budou dělat aplikaci pro Bundestag
19.3.2018
CzechAccelerator znovu otevírá start-upové dveře do světa
19.3.2018

Česká společnost Ackee vyhrála tendr na novou mobilní aplikaci pro Německý spolkový sněm. Navrženým konceptem porazila konkurenci několika německých firem. Jedná se o velkolepý vstup českých vývojářů na německý trh.

V minulém roce otevřela společnost Ackee pobočku v Berlíně, aby nabídla lepší služby svým německým klientům. A nyní zažívá také díky svému berlínskému týmu opravdový úspěch – bude vyvíjet aplikaci pro Bundestag, německý ústavní orgán. Hlavní roli ve výběrovém řízení nehrála jen cena, ale nápad a kvalita navrženého konceptu. “Výhra je pro nás pocta, Bundestag je prestižní záležitost a otevře nám v Německu spoustu dalších možností,” řekl Josef Gattermayer, spoluzakladatel Ackee a vedoucí německé pobočky.

Na konceptu od Ackee nadchlo porotu Bundestagu především grafické řešení a promyšlené UX. “Aplikace obsahuje opravdu hodně informací, a aby se uživatel neztratil v záplavě textu, bylo důležité zaměřit se na každý detail od typografie, přes ikony a rozložení až k systému barev. Chtěli jsme svěží a nadčasový design, který důstojně představí německý Bundestag v moderním světě aplikací,” řekl hlavní designer Ackee Roman Gordienko.

To hlavní, co aplikace nabídne, je Livestream ze zasedání pléna. Dále v ní uživatelé naleznou informace o poslancích a výborech, aktualit či archiv článků týkajících se Bundestagu.

V současné době je stále dostupná původní aplikace Bundestagu z roku 2010 s více než 850 000 instalacemi, která ale již neodpovídá technickým požadavkům. “Vzhledem ke značným změnám uživatelského prostředí jsme navrhli kompletně novou aplikaci. Vyvíjet budeme nativně pro platformy iOS a Android,” dodal Josef Gattermayer. Aplikace by měla být hotová během druhého kvartálu 2018

 

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT. Za pět let se v mobilním vývoji posunula mezi přední technologické společnosti v ČR. Mezi referenční klienty patří T-Mobile, Škoda Auto, Tapito nebo unicornový startup Delivery Hero. Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů a oblastí Big Data. V roce 2017 otevřela pobočku v Berlíně. Více informací na https://www.ackee.cz a https://www.ackee.de.