Pražský startup IP Fabric získal investici od fondu Credo Ventures ve výši 1,3 mil. EUR

Brněnský startup CleverAnalytics oznámil seed investici ve výši 10 milionů korun
5.4.2017
Rozhovor s Jiřím Černým z EXPANDO global s.r.o., která se zaměřuje na otevírání a napojování prodejních kanálů po celém světě
10.4.2017

V posledních dnech a týdnech může česká startupová scéna oslavovat mnoho úspěšných investic. Když se podíváme na první měsíce tohoto roku, mohli jsme sledovat řadu zajímavých oznámení.

Jaro plné investic

V únoru to byla blíže nespecifikovaná investice do startupu Flatio od investičního fondu Incoming Ventures. O pár týdnů později získal 4 mil. USD od investiční skupiny BlueYard Capital český startup SpaceKnow. V posledních dnech jsme pak sledovali investici několika investorů do herního startupu Boženy Řežábové Gamee ve výši 2,2 mil. USD či investici do CleverAnalytics v hodnotě 10 mil. CZK.

Rozhodně to vypadá na jednu z nejpovedenějších jarních startupových sezón za posledních několik let. A aby to nebylo málo, na začátku týdne oznámil pražský startup IP Fabric, že získal 1,3 mil. EUR v rámci seed investice od Credo Ventures.

Správa síťové infrastruktury pro velké podniky a korporace

IP Fabric vyvíjí řešení nové generace pro správu síťové infrastruktury. Jejich nástroj umožňuje vizualizovat a bezpečně řídit IP síťové prvky. Jedná se o jedinečný přístup, který dovolí interpretovat stav komponent sítě a jejich vztah k provozu podniku.

Složitost IP sítí je i nadále velkým problémem v podnikovém prostředí, kde stávající nástroje nestíhají držet krok a zanechávají inženýry a operátory bez důležitých informací o stavu sítě. Tato investice pomůže IP Fabric uvést naše produkty na trh,“ řekl o významu investice zakladatel a CEO IP Fabric, Pavel Bykov.

Řešení IP Fabric je vhodné především pro velké podniky a nadnárodní korporace. I proto tento pražský startup uzavřel nedávno dohodu s O2, jedním z předních českých telekomunikačních operátorů. Budoucnost nadějného startupu tak v současné době vypadá velmi dobře.

shutterstock_411942079