V Prague Startup Centre proběhlo regionální kolo soutěže STAR entrepreneurs

CzechInvest a MZV pomáhají českým firmám s účastí na RoboBusiness Europe 2017 v nizozemském Haagu
7.3.2017
Vyhlášení nejlepších projektů podnikatelského akcelerátoru xPORT
9.3.2017

V pondělí 6. března 2017 proběhlo v Prague Startup Centre regionální kolo soutěže STAR entrepreneurs, kterou pořádá Shenzhen Capital Group. Na pořádání akce se spolupodílela Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Shenzhen Capital Group je v současné době největší venture kapitálový fond v Číně. Založen byl v roce 1999 vládou v Shenzhenu a od té doby investoval do více než 200 startupů přes 3,5 miliardy USD.

Jak probíhalo regionální kolo?

Zástupci čínského fondu zhodnotili během celého dne všech 20 zúčastněných inovativních startupů. Z nich bylo vybráno 5 společností, které se podívají do semifinálového kola.

V pondělním kole měl každý z účastníků 6 minut na svůj pitch a dalších 9 minut na otázky a odpovědi. Mezi 5 startupů postupujících do semifinále byli vybráni Battswap, Glogster, ICE Gateway, Monkey Data a Pocket Virtuality.

Celkový vítěz se může těšit nejen na investici

Celkové vítězství v soutěži STAR nabízí kromě investice z největšího čínského fondu i prize money ve výši 20 mil. CZK včetně aktivní propagace projektu v Číně. Ta by měla pomoci nalézt potencionální obchodní partnery i zákazníky.

Čína je velkou zemí s více než miliardovou populací, a proto úspěch na čínském trhu může mít velký vliv na budoucí rozvoj vítězné společnosti.

Velmi se těšíme jak bude vypadat semifinálové kolo. O jeho výsledcích vás budeme informovat.

shutterstock_386762398