Poslední šance přihlásit váš startup do regionálního kola celosvětové soutěže Startup World Cup 2018!

Startup Grind Prague hostí Jana Šmejkala, komunitního ředitele pro Startup Grind v Číně a regionu APAC
27.8.2017
Nechte se okouzlit moderními technologiemi na pražském festivalu Future Port Prague
29.8.2017

Již 160 startupů z 23 středoevropských a východoevropských zemí se přihlásilo do regionálního kola celosvětové startupové soutěže Startup World Cup 2018 (SWC18), které proběhne v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCS) v Praze. Říjnová konference, za kterou stojí startup inkubátor UP21 a akcelerátor Air Ventures, nabídne českým startupům unikátní příležitost porovnání se zahraniční konkurencí.

Hojná česká účast

Organizátoři minulý týden ohlásili, že doposud evidují 53 českých a 107 zahraničních startupů. Ti, kteří by se chtěli do soutěže přihlásit mají šanci zaslat svou přihlášku do 12. září 2017. Samotná konference se bude konat 17. října 2017 paláci Lucerna. Vstupenky na finálový galavečer jsou již v prodeji.

Jak bude soutěž probíhat. Do finále regionálního kola SWC18 postoupí na základě hodnocení odborné poroty 9 startupů. O desáté místo se utkají zbylé startupy z TOP50. Pro těchto 41 firem bude v prostorách Lucerny připravena speciální „Pitch zóna“, kde si mohou vyzkoušet prezentovat za zavřenými dveřmi svůj obchodní model před ostřílenými investory. Kromě cenné zkušenosti dostane jeden startup od mezinárodních investorů divokou kartu a možnost soutěžit v tentýž den o cestu do Silicon Valley.

Nejlepší poletí do Silicon Valley, tři vybraní se objeví na Fundliftu

Nejlepší startup, který vyjde z hlasování odborné poroty, získá možnost prezentovat své řešení v americkém Silicon Valley, kde vítěz získá milion dolarů v investici. Odborná porota z TOP 50 vybere také tři nejlepší. Ti získají možnost crowdfundingové kampaně na Fundliftu. „Tyto startupy mají přímo zajištěné zveřejnění kampaně na Fundliftu a nebudou tak muset procházet náročným výběrovým řízením, které je na Fundliftu běžné,“ říká organizátor a CEO Air Ventures Václav Pavlečka. „Vzhledem k úspěšnosti našich kampaní lze očekávat, že takto každý ze startupů může získat investici ve výši 200 tisíc dolarů, což je dlouhodobý průměr získaných finančních prostředků na naší platformě,“ dodává za Fundlift jeho CEO Radek Musil.

Vstupenky i prezentační stánky pro startupy výhodně

Startupy z TOP 50 získávají jednu vstupenku na konferenci. Pro ostatní soutěžící startupisty jsou připravené vstupenky za cenu 990 Kč. Nesoutěžící startupy si pak mohou své místo zajistit za cenu 2 500 Kč v rámci first round, následně pak za 4 500 Kč. Startupy si také mohou zakoupit místo na prezentačních stáncích v hlavním sále, jejichž součástí jsou dvě vstupenky, a to za 9 900 Kč v rámci early bird, cena se bude následně zvyšovat na 12 500 Kč. Všechny vstupenky jsou dostupné na stránkách konference. O dalších novinkách z SWC18 vás budeme informovat.

swc
shutterstock_250777453