Podnikatelská průpravka vol.II se blíží. Zhruba takto vypadal první ročník

Estonský start-up Pipedrive plánuje v České republice najmout 100 lidí
27.9.2018
Start-up miomove se v listopadu zúčastní mezinárodního finále Creative Business Cup
3.10.2018

V Libereckém inkubátoru Lipo.ink se chystá druhý ročník Podnikatelské průpravky. Mezi 22. 10. a 26. 10. 2018 se do Liberce sjedou experti ve svých oborech. Můžete se těšit na Honzu Veselého, specialistu na Lean Canvas nebo Tomáše Mrkvičku – experta na brand, který má za sebou projekty firem jako Vodafone nebo Air Bank. O financích bude mluvit Tomáš Morava – bývalý Chief Investment Officer v Jablotron Group, zakladatel poradenské firmy Liftia, spolumajitel startupu Hardwario. Právu se bude věnovat Robert Musil z VGD Legal a celý týden svým ohlédnutím zakončí Oldřich Kvasnička z Aperty.

První ročník proběhl od 23. 4. do 27. 4. 2018 v Lipo.ink. Tato akce byla určena pro všechny, kteří měli podnikatelský záměr a váhali, zda ho realizovat nebo už se svým nápadem podnikali, ale chtěli si doplnit informace.

Každý den se v 15:00 v Evropském domě, sídle Lipo.ink, setkalo 11 mužů a 2 ženy, aby 4 hodiny pracovali na svých projektech.

Prvním lektorem byl Vítek Ježek, zakladatel bikesharingu Rekola a spolumajitel technologického studia manGoweb. Naplní jeho lekce byl tzv. Lean Canvas, jednoduše strukturovaný plán podnikaní, který se vejde na jednu stranu papíru. Našim účastníkům pomohl si ujasnit, co je jejich produktem, jaké jsou jeho konkurenční výhody a kde jsou slabá místa, která je třeba vyřešit.

Druhý den byla na pořadu dne přednáška o brandmarketingu od Tomáše Hrivnáka, zakladatel firmy Hrivnak, která se zabývá tvorbou značky. Tomáš pomáhal všem účastníkům definovat jejich cílovou skupinu a správně tak nastavit prezentaci značky.

Třetím tématem byly finance. Tomáš Morava, který je součástí inkubované firmy Hardwario a vlastní poradenskou firmu Liftia, se v oblasti financí a investic pohybuje jako ryba ve vodě. Budoucí a začínající podnikatele upozornil na úskalí v oblasti účetnictví a daní a poradil, jak správně zvolit finanční zdroje, jak zaujmout investora a na co si dát pozor.

Právník Robert Musil byl dalším lektorem a momentálně je partnerem v kanceláři Havelka&Musil Legal (VGD Legal), která se specializuje na obchodní právo. Svým tématem navázal na Tomáše Moravu a radil, jak se chránit z hlediska majetkových práv ve své společnosti a jak se právně pojistit v případě, že se s obchodními partnery přestanete shodovat.

Poslední den strávil na Podnikatelské průpravce Oldřich Kvasnička, zakladatel poradenské společnosti  Aperta, která se soustředí hlavně na osobní rozvoj. Cílem jeho povídání bylo se trochu zastavit, získat odstup a hlavně se zamyslet, zda-li máte pro podnikání dostatek odvahy a odhodlání.