Po úspěšné pilotní spolupráci s hotelovou sítí Vienna House vstupuje Liftago do segmentu HORECA

Copernicus Hackathon – soutěž pro všechny, kteří mají rádi výzvy nebo se zajímají o družicová data a práci s nimi
21.8.2019
Czechitas v Brně otevřou svoje první výukové centrum
22.8.2019

Česká přepravní platforma Liftago vyvinula systém pro objednávání taxi speciálně pro recepce hotelů a začala spolupracovat s největší rakouskou hotelovou sítí Vienna House. Již v minulém roce rozšířilo Liftago na základě poptávky hotelů svou působnost z osobní, firemní a zásilkové přepravy i do segmentu HORECA. Po úspěšné pilotní spolupráci dnes převáží hosty Vienna House v Praze a Plzni. Celkově Liftago přepravuje hosty více než 60 hotelů po celé České republice.

Řešení pro hotely spočívá v možnosti objednání profesionálních licencovaných taxikářů skrze webovou aplikaci. „Recepční tak pro objednání nemusí používat mobilní telefon, ale mají k dispozici speciální webové rozhraní, ve kterém mohou všechny své objednávky také spravovat,” popisuje produkt Vladimír Svetlák obchodní ředitel Liftaga. Jeho využitím tak odpadá klasický taxi dispečink, hotelům naopak zůstává možnost výběru i následného online hodnocení řidičů, historie jízd a vždy transparentní ceny. Po pilotním projektu teď jeho služeb využívá v plném módu i síť hotelů Vienna House.

„Díky pilotní spolupráci s Vienna House jsme mohli produkt pro hotely dále zdokonalovat a i díky ní je dnes služba na současné úrovni. Projevují o ni zájem i nároční zákazníci, kteří oceňují zejména její rychlost nasazení, jednoduchost a funkčnost,” říká Vladimír Svetlák, obchodní ředitel z Liftaga s tím, že vývoj produktu pokračuje i nadále a bude postupně reflektovat i další specifické potřeby hotelů.

„Na začátku jsme s hotely spolupracovali na principu stejného řešení jako pro všechny ostatní firmy. Nyní už máme specifický produkt pro hotelové recepce a nabízíme plně profesionální služby licencovaných taxi včetně byznys třídy. V Praze přistavíme vozidlo v průměru okolo pěti minut, a zajistíme dostupnost přepravy i v náročných dnech, například během konferencí. Liftago disponuje největší sítí licencovaných řidičů v České republice a kromě vysokého standardu spolehlivosti a dostupnosti nabízí i pokrytí ve více městech,” popisuje výhody spolupráce Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel Liftaga.

„Spolupráce s Liftagem se nám osvědčila a nyní jej přednostně používáme jako přepravní službu pro naše hosty. Na prvním místě je pro nás samozřejmě perfektní servis směrem k našim hostům, který je díky Liftagu vždy zajištěn. Objednávání přes jeho systém je naprosto přizpůsobené hotelovým potřebám. Cena je transparentní už při objednání, není problém ani s několikanásobnou objednávkou, rezervací na přesný čas, nebo kurýrní přepravou,“ říká Miroslav Picek, provozní manažer Vienna House. 

O společnosti Liftago:

Česká aplikace na objednání taxi, která pasažérům umožňuje výběr z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, vozu a odhadu ceny. V Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Zlíně, Plzni, Ústí n. L., Českých Budějovicích a Bratislavě má přes 300 tisíc pasažérů, přes 1 000 firemních zákazníků a 1 500 profesionálních řidičů s průměrnou dostupností 5 minut v Praze a 10 minut v ostatních městech. Byť je stále lokální službou, Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu na světě na Google Play i App Store.

O společnosti Vienna House:

Vienna House je o nekonečném objevování („endless exploration“), evropském duchu doby a moderní pohostinnosti. Největší rakouská hotelová skupina vlastní a provozuje hotely, které se zaměřují na hosty cestující za prací i na návštěvníky měst. Individuální městské hotely řady Vienna House se řadí do upscale segmentu pro náročnější zákazníky. Nadčasový design se zde spojuje s přirozeným šarmem. Koncept Vienna House Easy symbolizují stylové smart casual hotely se svěží, mladistvou a ležérní atmosférou. Vienna House R.evo představuje hotelovou revoluci a evoluci pro městský životní styl a mobilní práci na přechodnou dobu. Vienna House je ochrannou známkou akciové společnosti Vienna International Hotelmanagement AG.

www.viennahouse.com