Platformu pro tvorbu webových stránek brněnské společnosti Webnode využilo již více než 30 milionů uživatelů z celého světa.

CzechInvest a Českomoravská záruční a rozvojová banka zahajují spolupráci, pomůže to i start-upům
12.10.2017
České startupy v čele s Kiwi.com dominovaly v žebříčku Deloitte Technology Fast 50, jako nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě
16.10.2017

Webnode se nadmíru daří v Jižní Americe

Webnode je původem brněnská technologická společnost, která vyvíjí platformu pro tvorbu webových stránek. Tento týden vydala společnost prohlášení, že se jí podařilo uspokojit již více než 30 milionů uživatelů po celém světě. Společnost, která byla založena v roce 2008 tak může sloužit jako následováníhodný příklad úspěšného českého startupu. Pojďme se podrobněji podívat na zveřejněná data.

Dle údajů společnosti se jejich platformě nejvíce daří v jihoamerické Brazílii, kde jejich služeb využívá přes 9 milionů uživatelů, dále pak ve Španělsku, Francie, Itálii či v Kolumbii. Nesmíme pak zapomínat ani na 2,7 milionů uživatelů v České republice.

Neustálá snaha o inovaci služeb

Za poměrně rychlým rozvojem společnosti, v posledních měsících až 400 tisíc nových uživatelů, stojí vysoce osobní zákaznický servis. Firma zaměstnává tzv. expaty, kteří přicházejí do Brna z celého světa a poskytují co nejkvalitnější zákaznickou podporu. V brněnské centrále je v současné době zaměstnáno bezmála 100 zaměstnanců, 40 % z nich jsou cizinci z 21 různých národností.

Webnode se snaží inovovat spolu s rychle se měnícím trhem. Od minulého roku přišla společnost s několika novinkami jako jsou intuitivnější tvorba webových stránek, zavedení bezpečného https protokolu či registraci uživatelů. Zároveň se soustředí i na další tvorbu lokalizací, nejnověji např. lotyštinu, dánštinu, chorvatštinu či katalánštinu.

Příběh Webnode ukazuje, že i malá společnost z moravské metropole může dosáhnout světového významu. My se budeme těšit na další zajímavé novinky nejenom z Webnode, ale i dalších českých a moravských úspěšných startupů.

webnode
webnode-logo