Pětice českých start-upů odlétá na Web Summit do Portugalska díky programu CzechDemo

Cestovatelská platforma Tripinder je vítězem letního běhu 100-day Challenge
31.10.2017
České startupy se mohou hlásit do vídeňského akceleračního programu weXelerate
3.11.2017
  • Web summit v Lisabonu se koná od 6. do 9. 11. 2017
  • akce se účastní firmy: Decissio, Mentem – brain training, Dativery, Incomaker a Webscope
  • z projektu CzechDemo jim CzechInvest uhradí 50 až 100 % nákladů

Pět vybraných českých začínajících firem míří na největší evropský start-upový veletrh v Lisabonu Web summit 2017. Své technologické novinky na něm od 6. listopadu 2017 představí díky projektu CzechDemo. Získají zvýhodněné služby, které zahrnují uhrazení registračního poplatku a poplatku za stánek do výše 75 procent z ceny, příspěvek na překlady ve výši 100 procent a zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z 50 procent. Do Lisabonu zavítá řada zajímavých hostů, například bývalý francouzský prezident Francois Hollande, ředitel americké společnosti Oracle Mark Hurd či president Microsoftu Brad Smith. Vystoupí zde i provozní ředitel české firmy Avast Ondřej Vlček.

Pro účast na veletrhu vybrala odborná porota start-upy Decissio, Mentem – brain training, Dativery, Incomaker a Webscope. „Evropská start-upová scéna je stejně tak důležitá, jako ta americká. Veletrh Web summit každoročně přiláká do Lisabonu více než 50 tisíc návštěvníků z celého světa, a je tak ideální příležitostí pro české start-upy prorazit. Zároveň získají přehled i o své nejbližší konkurenci,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

S analytickým nástrojem pro venture investory a akcelerátory bude Českou republiku reprezentovat firma Decissio. S využitím technologie Blockchain a umělé inteligence shromažďuje a analyzuje investiční data. Internetový portál pro trénink mozku a rozšíření alternativního vzdělávání představí společnost Mentem – brain training. Dativery vlastní webovou integrační platformu, která umožňuje propojení aplikací na úrovni uživatelského rozhraní. Incomaker  nabídne inovativní marketingovou platformu s umělou inteligencí. Sbírá data, mění je na informace, informace na marketing a marketing na peníze. Pětici start-upů doplňuje Webscope, jehož platforma GoodEvent poskládá vlastní event, vytvoří událost a je dostupná na webu a v mobilní aplikaci na www.goodevent.io.

Díky projektu CzechDemo již agentura CzechInvest vyslala na prestižní zahraničí akce 17 firem. Do roku 2019 plánuje podpořit další start-upy v celkové výši přes 10 milionů korun. Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Více o aktivitách agentury CzechInvest na podporu start-upů najdete na webových stránkách podporastartupu.cz.