Peter Bečár je novým spolumajitelem investiční platformy Crowdberry

Český startup BeWooden získal investici 10 mil. CZK
17.1.2018
České firmy byly na CES 2018 v Las Vegas v Eureka parku vidět a slyšet
19.1.2018

První česko-slovenská crowd-investingová platforma Crowdberry získala strategického investora. Do společnosti zabývající se spojováním dynamických firem se soukromými investory vstoupil Peter Bečár. Slovenský podnikatel žijící v Praze byl deset let členem výkonného managementu přední evropské developerské společnosti P3 Logistic Parks. V posledních letech se současně věnoval podpoře inovativních a technologických firem a investicím do nich. Do dvou z nich investoval přes platformu Crowdberry.

„V Crowdberry se soustřeďujeme na spojování inteligentního kapitálu s rostoucími firmami, kdy klíčoví investoři často kromě financí přináší i zkušenosti, kontakty a know-how. Nyní jsme takový kapitál pro náš další růst získali i my. Díky vstupu nového partnera a investora z řad našich registrovaných klientů je firma připravena na další růst a neustálé zkvalitňování své platformy. Spojení s Petrem přinese vzhledem k jeho zkušenostem s budováním a řízením mezinárodních firem, investováním, oblastmi nemovitostí a moderních technologií mnoho výhod jak našim investorům, tak financovaným firmám,“ řekl dnes Daniel Gašpar, Managing Partner Crowdberry.

Společnost Crowdberry, založená v roce 2015 v Bratislavě, umožňuje soukromým investorům investovat do firem výměnou za vlastnický podíl a poskytuje jim tak příležitost podílet se na výsledcích těchto firem. Crowdberry vytváří díky kombinaci online platformy s profesionálním týmem kvalitní, nezávislé investiční tržiště pro start-upy, malé a střední podniky a realitní projekty v České republice a na Slovensku. Jde o přímý a zároveň pohodlný způsob lokálního investování. Partnerem Crowdberry je na Slovensku Tatra banka

„V průběhu celé kariéry jsem spolupracoval s mezinárodními společnostmi i firmami především ze segmentu malých a středních firem. Podporoval jsem jejich růst nejen na Slovensku, ale i v celém regionu střední a východní Evropy. A to vlastně dělá i Crowdberry. Jde o investiční společnost, která podporuje inovativní myšlenky talentovaných a zkušených zakladatelů firem ze Slovenska i České republiky. Sám jsem přes Crowdberry investoval do globálně známého start-upu Ecocapsule a etablované ziskové firmy CreativePro. Díky jejich platformě jsem měl možnost získat jednak přímý kontakt se zakladateli firem i dalšími investory a jednak profesionální podporu mezinárodně zkušeného týmu Crowdberry. Byla to inspirativní zkušenost a věřím, že Crowdberry se bude i dál podílet na vytváření lepšího prostředí pro podnikání a podporovat úspěšné projekty s růstovým potenciálem,“ řekl Peter Bečár.

V uplynulém roce firma zprostředkovala uzavření pěti investičních příležitostí v hodnotě téměř 3,5 milionu eur. Mezi nimi jsou i světoznámá Ecocapsule nebo slovenský „booking.com pro jachty“, společnost Boataround. Všechny společnosti, které na platformě Crowdberry získaly nové investory, dosáhly v roce 2017 výrazného růstu a zvýšily svou hodnotu. V červnu Crowdberry oznámilo vstup na českých trh a k financování nadějných start-upů přidalo etablované firmy ze segmentu středních a malých podniků a vybrané realitní projekty. Na leden a únor pak firma ve svých kancelářích v Praze i Bratislavě chystá otevření investičních kaváren pro setkávání investorů se zakladateli firem či vzdělávání.

O Crowdberry:

Společnost Crowdberry byla založena v roce 2015 a je první crowd-investingovou platformou působící v České republice a na Slovensku. Jde o investiční tržiště spojující zajímavé a inovativní společnosti, které již prokázaly funkčnost svého obchodního modelu, se soukromými investory (Crowdberry crowd).

Investorům tak Crowdberry pomáhá nejen zhodnotit jejich investice, ale zároveň vlastnit část společnosti, která je jim blízká. Firmy zase mohou získat financování pro další růst a rozvoj svých projektů. Často se jim pak podaří získat investory, kteří jim díky svým znalostem, zkušenostem a kontaktům aktivně pomáhají.

Ambicí Crowdberry je vytvořit alternativní segment lokálního investování a zároveň pomoci firmám, investorům a tím i dlouhodobému růstu ekonomiky.

Společnosti Zafinancované na platformě crowdberry:

  1. Ecocapsule – www.ecocapsule.sk – vyrábí celosvětově známý mobilní a energeticky soběstačný dům. Napsali o Ecocapsule: článek
  2. Boataround – www.boataround.com – rezervační systém na pronájem jachet po celém světě získal v roce 2017 investici téměř 10 milionů korun. Napsali o Boataround: článek
  3. ixworx – www.ixworx.com – vývojář inovativních řešení pro jednodušší tvorbu komerčních 3D prezentací na mobilních zařízeních získal ve dvou investičních kolech už celkem 22 milionů korun: článek
  4. Herbert Sirupy – www.herbert.sk – populární výrobce přírodních sirupů: článek
  5. Creative Pro – www.creativepro.sk – fullservisová eventová agentura vznikla v roce 2003 na Slovensku. Od roku 2007 má svá zastoupení i na českém, maďarském, rakouském a německém trhu: článek

O Crowd-investingu:

Crowd-investing je moderní a efektivní způsob pro přímé investování do dynamických společností. Jde o inovativní doplněk k tradičnímu bankovnímu financování. Firmy mohou získat peníze – a tím pádem i nové společníky – na růst svého podnikání i ve fázích, kdy nemají přístup k bankovnímu financování. Na druhé straně poskytuje investorům možnost zhodnotit investici a vlastnit majetkový podíl v inovativních společnostech.

Peter Bečár

Daniel Gašpar, Managing Partner Crowdberry