O nás

O CzechStartups.org

Czechstartups.org je oficiální web o české startupové scéně, který přináší vše důležité ze startupového světa na jedno místo. Jeho cílem je nabídnout ucelený přehled o českém startupovém ekosystému, a to nejenom začínajícím podnikatelům, ale i všem startupovým nadšencům a široké veřejnosti. Na webu naleznete informace o současných vládních i privátních programech na podporu startupů, malého a středního podnikání, či informace o poskytovatelích podpory, kteří jsou schopni pomoci s rozjezdem či akcelerací podnikání prostřednictvím mentoringu, networking či poskytnutí investice. K dispozici je i kalendář startupových akcí, ve kterém můžete nalézt zajímavé domácí i zahraniční události. A v neposlední řadě též informuje o novinkách, úspěšných firmách a přináší interview se zajímavými aktéry české scény.

Webový portál byl spuštěn jako partnerský projekt Agentury na podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s IBM Česká Republika, Czech ICT Alliance, Asociací malých a středních podniků a živnostníků České Republiky (AMSP ČR) a investiční skupiny Rockaway Capital.

O CzechInvestu

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, která posiluje konkurenceschopnost české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních podnikatelů, podnikatelské infrastruktury, inovací a získáváním zahraničních investic z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center.

Cílem CzechInvestu v rámci projektu CzechStartups.org je podpora české startupové komunity jako mladého a rychle se rozvíjejícího sektoru, zvláště v oblasti inovací a technologií. V CzechInvestu věříme, že inovace a technologie jsou obory budoucnosti.

Hlavní partneři

IBM Česká Republika

IBM je největším světovým poskytovatelem technologických služeb a řešení s dlouhou tradicí inovací. První pobočka IBM v České Republice byla zřízena již roku 1932 jako první pobočka ve střední a východní Evropě a jako šestá pobočka v Evropě. Hlavní aktivitou IBM Česká Republika je prodej širokého spektra IT technologií od serverů a datových úložišť až po IT služby a konzultace.

Rockaway Capital

Rockaway Capital je společností, která věří v inovace a kreativitu. Její hlavní misí je rozvíjet internetovou ekonomiku rostoucích trhů prostřednictvím budování investic a akvizic internetových společností.

Czech ICT Alliance

Czech ICT Alliance je oficiální exportní aliancí agentury CzechTrade, vládní agentury na podporu obchodu. Formálně vznikla v září roku 2005 a od té doby zrealizovala několik klíčových zahraničních aktivit na podporu českého ICT exportu. Czech ICT Alliance je členem  Svazu průmyslu a dopravy, Hospodářské komory ČR a Unie malých a středních podniků. Počet členů Czech ICT Alliance přesáhl hranici 100.

dalsi-logo-amsp

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.