Nový ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone

Týden českých start-upů v New Yorku!
4.6.2017
Český fintech startup Spendee oznámil zahraniční investici ve výši 450 000 EUR
6.6.2017

Před několika málo dny nám začal červen a s ním i další ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone. Na konci května proběhlo v pražském NODE5 slavnostní zahájení programu, na kterém se představili jak účastníci minulých ročníků, tak i řada zájemců o letošní běh.

Akcelerační program otevřen od června

Startupy a nadějné projekty, které věří, že dokážou prostřednictvím inovativních technologií pozitivně ovlivnit společnost a životní prostředí se mohou do programu hlásit již od 1. června 2017. Uzávěrka poddávání přihlášek je 30. září 2017.

Hledáme týmy s nápadem, s podnikavým duchem, týmy s osobním přesvědčením, že digitální budoucnost je také o řešeních, které mají pozitivní společenský dopad a jsou veřejnosti prospěšné. A hledáme také mentory, experty a partnery, kteří obohatí ekosystém, jenž kolem Laboratoře Nadace Vodafone už 5 let budujeme,“ řekl o smyslu programu jeho koordinátor Jan Bízik.

Skrz program prošla řada úspěšných projektů

V letošním roce poběží devítiměsíční akcelerační program již popáté. Za tu dobu program podpořil řadu prospěšných projektů, z některých lze jmenovat např. projekt Záchranka – tlačítko pomoci, což je unikátní systém chytrého volání záchranné služby bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon či bikesharingovému projektu Rekola se kterým se v současné době můžeme každý den setkávat nejenom v Praze, ale i dalších 4 českých městech. A nesmíme zapomenout na vítěze minulého ročníku, projekt CF Hero. Jedná se o aplikaci, která pomáhá pacientům s Cystickou fibrózou se zvládáním každodenního režimu.

Laboratoř Nadace Vodafone přináší během celého programu nejenom finanční podporu, ale především intenzivní mentoring a odborné konzultace, jenž pomáhají projektům růst. Stejně jako v minulých letech i letos je program zaměřen a inovativní nápady z oblasti zdravotní a sociální péče i řadu dalších témat od chytrých měst a domácností až po zvýšení efektivity vzdělávání. Více informací o novém ročníku akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone Naleznete na oficiálních webových stránkách ZDE.

LNV
Alice - projekt