Nová kampaň „Bringing tech&science closer to people“ právě odstartovala!

Jihomoravské inovační centrum přijímá přihlášky do projektu KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO!
1.12.2016
Ohlédnutí za účastí CzechInvestu na Regional Digital Summit 2016 v Budapešti
5.12.2016

Inovátoři ze všech oblastí digitální a technologické sféry mají možnost zúčastnit se svými technologickými a vědeckými projekty první edice akce „Bringing tech&science closer to people“.

Všichni zúčastnění mohou profitovat z mezinárodní podpory projekty ze stran technologických specialistů, médií, či zástupců byznysu z celého světa. A to celé zdarma!

V této chvíli se jedná o digitální kampaň pod záštitou organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu UNESCO, jejímž hlavním cílem je oslavit úspěchy nejlepších inovátorů. Inovátoři, vynálezci i technici se mohou se svými inovativními projekty přihlásit na oficiálních stránkách projektu do konce prosince 2016.

 

closer-to-people

Všichni se mohou přihlásit
Obsah kampaně je tvořen vlastními zástupci technologických projektků, startupy, společnostmi pracujícími na inovativních projektech z oblastí Transport & Mobility, New Materials & Manufacturing, IoT/IoE, VIrtual Reality, Communication Technologies, Electronics, FinTech, Life Sciences & Healthcare, Energy & Fuels a Security. V lednu 2017 odborná porota vybere 250 nejlepších projektů, které budou zveřejněny. Následně začne druhá část, tříměsíční kampaň, která bude soustředit na popularizaci projektů mezi médii a profesionály ve svých oborech formou několika digitálních akcí.

Důležité je vytváření příležitostí pro technologické projekty
Hlavním cílem této iniciativy je podpořit snadnější výměnu znalostí a vybudovat sít kontaktů, díky kterým si ty nejlepší inovativní projekty budou moci pomáhat mezi sebou skrz sdílení zkušeností. „Vytváříme globální hnutí, síť lidí se stejným smýšlením, kteří se zajímají o rozšiřování svých horizontů a expanzi na nové trhy,“ řekli o projektu jeho koordinátoři Katarzina Janocha a Marek Kotelnicki.

closer-to-people-2

Představení technologických a vědeckých projektů
Obchodní stránka projektu je stejně důležitá jako stránka osvětová. Všechny projekty ve všech deseti kategoriích budou představeny průmyslovým organizacím, obchodním komorám, investorům, akcelerátorům a dalších významům představitelům současného digitálního a technologického světa. Pro technologické projekty projekt představuje nejen způsob, jak obdržet mezinárodní uznání, ale především příležitost posunout své projekty ke komercionalizaci.

Od lidí pro lidi
Kampaň je společnou iniciativou Centre for Innovation and Technology Commercialization Foundation (CIKT) a Internest, jenž se stará o webovou platformu kampaně. V současné době projekt podpořilo již více než 50 lokálních, národních i mezinárodních organizací, včetně UNESCO, EuroScience, TechFounders a IAESTE. Více informací o projektu na vás čeká na oficiálních stránkách ZDE.

closer-to-people-3