Ness Technologies bude jako partner Evropského institutu pro inovace v oblasti zdravotnictví pomáhat českých startupům orientovaným na oblast zdravotnictví

Od dnešního dne můžete posílat přihlášky do programu CzechDemo a díky němu vyjet na TechCrunch do San Francisca
18.4.2017
Po dvou měsících provozu hrozí Uberu zákaz provozu v Brně
20.4.2017

Globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, Ness Technologies, oznámil, že jeho česká pobočka se stane externím partnerem Evropského institutu pro inovace v oblasti zdravotnictví (EIT Health).

Nově navázaná spolupráce přinese řadu příležitostí českým startupům. EIT Health je totiž jedna z největších světových iniciativ podpory zdravotní péče. Její hlavní snahou je podporovat inovace ve zdravotnictví a tím pomáhat vytvářet zdravější životní styl. Institut hospodaří s rozpočtem ve výši dvou miliard EUR a hodlá cíleně investovat do nejlepších evropských inovačních projektů.

Soutěž pro české startupy

Ness Technologies se spolupráci s EIT Health si přichystali pro české startupy, které se specializují na oblast zdraví, soutěž o finanční a profesionální podporu svých projektů. V rámci soutěže bude oceněno až 20 společností a vítěz si odnese cenu ve výši 50 000 EUR. Uzávěrka soutěže je již 30. dubna 2017.

Ness se dlouhodobě angažuje v oblasti inovačního prostředí Evropské Komise a jako jedna z mála IT společností v ČR a SR se snažíme aktivně formovat budoucí technologické trendy. Právě inovace v oblasti zdraví a SMART řešení patří mezi naše priority. Aktivně se angažujeme v oblasti Horizon 2020, kde při našich inovačních aktivitách spolupracujeme s významnými evropskými organizacemi. Naší snahou je zvýšit zapojení českých a slovenských společností do tohoto ekosystému,“ říká o podpoře inovativního prostředí ředitel výzkumného inovačního centra Ness Technologie v České republice Peter Breyl.

Pro letošní rok si Ness Technologies nachystali i řadu workshopů a mentoringových akcí. Během nich se budou moci startupisté setkat s hlavními architekty eHealth řešení ve Slovenské republice či diskutovat přímo s lékaři o jejich pohledu z praxe.

shutterstock_148248248
shutterstock_578932408