Miton a Credo Ventures investují do home decor startupu Displate

Start-up miomove se v listopadu zúčastní mezinárodního finále Creative Business Cup
3.10.2018
Startup Incomaker chce naučit neziskovky dělat marketing
4.10.2018

Home decor, marketplace, Direct2Consumer, vlastní výroba s unikátní technologií. Polský Displate ve svém business modelu kombinuje všechny tyto prvky a k tomu přidává globální působnost. Na letošních plánových 20 mil. dolarů tržeb budou mít největší podíl zákazníci z USA. To všechno jsou důvody, proč se společnost Miton do Displate rozhodla investovat.

V druhém investičním kole o celkové velikosti 3 mil. dolarů společnost Miton do firmy vložila 2 miliony dolarů. Kola se spolu se společností Miton účastnilo ještě české VC Credo Ventures, které do Displate investovalo už v prvním dvoumilionovém kole minulý rok.

Displate je výrobce kovových “plakátů”, tzv. displatů. Ty jsou unikátní v několika ohledech. Zaprvé si je Displate sám vyrábí s použitím několika vlastních patentů. Na zeď se upevňují díky speciálním magnetům.

Zadruhé jde o originální designy, které na marketplace umisťují jednotliví nezávislí umělci z celého světa. Zákazník si vybere design a Displate se postará o výrobu dekorace a doručení, umělci pak vyplatí provizi. Dalším zdrojem designů jsou licence od takových jmen jako Marvel nebo Star Wars.

Investice tak jde do už zavedené firmy s tržbami v řádech stovek miliónů korun, s globální působností a vedené seniorním týmem ze zahraničí, konkrétně z Varšavy. Jde současně o další investici do “nakupování očima”. Společnost Miton věří, že Displate může pomoci nejen finančně, ale také díky know-how a synergiím v rámci svého portfolia.

Displate plánuje letos utržit 20 mil. dolarů. Svoje práce zde nabízí 7200 nezávislých umělců z 86 zemí, celkově si zákazníci mohou vybírat z 135 000 designů. Největší podíl na tržbách mají zákazníci z USA. Za každý prodaný displate je díky spolupráci s nadací Trees for the Future zasazeno 10 stromů – aktuální stav je 5 804 090 vysazených stromů.