Ment2Grow, nový mentoringový program pro startupy

Zapomeňte na své ex: Největší hackathon v ČR vyhrála aplikace, která z fotek odstraňuje bývalé partnery
27.6.2018
JIC učí studenty podnikat
1.7.2018

Britská obchodní komora otevírá bezplatný mentoringový program Ment2Grow, který přináší zcela nové příležitosti pro startupy působící na českém trhu.

V září 2018 Britská obchodní komora v České republice otevře pilotní ročník mentoringového programu pro startupy působící v českém podnikatelském prostředí. Od pondělí 25. června se do programu mohou hlásit ambiciózní podnikatelské subjekty, které jsou zaměřené na B2B vztahy a mají za sebou alespoň jeden rok úspěšného fungování se zaznamenatelným progresem.

Programu Ment2Grow se v prvním roce může zúčastnit 5-10 startupů, z nichž každý bude mít k dispozici svého mentora. Mentoři budou pečlivě vybrání z řad managementu členských firem Britské obchodní komory a při jejich výběru bude brán zřetel zejména na jejich výsledky v oboru, kterým se vybraný startup zabírá. Každý startup bude dostávat zkušenosti od profesionálů a celoroční program bude vytvořený na míru právě jejich potřebám.

První ročník Ment2Grow bude zakončený v červnu 2019 velkým setkáním zúčastněných startupů s představiteli managementu korporátních společností, na kterém budou moci obě strany navázat nové obchodní vztahy. V průběhu roku se zapojené startupy a jejich mentoři setkají na dalších dvou společných setkání a zejména na dvoustranných schůzkách, které si budou dvojice domlouvat individuálně.

„Korporátní společnosti jsou lačné po nových nápadech a mladých a úspěšných tvářích. Na druhé straně, začínající podnikatelé hledají partnery, kteří by podpořili jejich projekty nejen finančně, ale i předáním zkušeností v řízení jejich rychle rostoucí firmy,“ říká Marcela Černochová, ředitelka Britské obchodní komory. „Cítíme obrovský zájem pro spolupráci mezi startupy a korporáty a naším záměrem je vytvořit platformu pro jejich setkávání a vzájemné obohacování,“ dodává Černochová.

V čele programu Ment2Grow stojí výkonná rada složená z nejlepších odborníku sdružených v Britské obchodní komoře, např. Michael Fehn, bývalý šéf českého E.ON, Pavel Přikryl, zakladatel vlivného co-workingového centra Opero, nebo Tereza Salte, jedna z předních českých blogerek. Ment2Grow je inspirovaný velmi úspěšným programem Britské obchodní komory Equilibrium, který je zaměřený na kariérní rozvoj žen v byznysu.

Program Ment2Grow bude probíhat v angličtině. Majitelé startupů mohou svoji společnost přihlásit zdarma na www.britishchamber.cz.

Britská obchodní komora v České republice

Britská obchodní komora je nezisková organizace sdružující téměř 200 firem, které reprezentují široké spektrum britských zájmů v České republice, od velkých investorů až po malé a střední podnikatele. Jejím cílem je podporovat obchodní aktivitu mezi Českou republikou a Velkou Británií, zvýšit konkurenceschopnost členských firem a vytvořit platformu pro vznik nových obchodních příležitostí.