mBank se chystá spustit nový fond na podporu FinTech startupů

Program CzechDemo prodlužuje výzvu na zářijový TechCrunch Disrupt San Francisco 2017
16.3.2017
Rozhovor s Andreou Tkačukovou, výkonnou ředitelkou agentury Foreigners.cz, která pomáhá zahraničním studentům a pracovníkům se zabydlením v České Republice
21.3.2017

Polská banka mBank hodlá v dubnu otevřít nový investiční fond, který se bude specializovat na podporu FinTech startupů ze střední a východní Evropy.

Fond má připravených 50 mil. EUR

Banka oznámila, že má ambice ovlivňovat trh s digitálními technologiemi, které se týkají bankovního sektoru. Nový investiční fond má jméno mAccelerator a má k dispozici 50 mil. EUR pro inovativní startupy v sektoru FinTech. O nově zřízený fond se bude starat Jaroslaw Mastalerz, který byl v mBank jedním z viceprezidentů a COO.

FinTech na vzestupu

mBank tak hodlá posílit svojí pozici mezi ostatními bankami v regionu. Sektor bankovní bezpečnosti, se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Bankovní instituce se snaží vycházet vstříc svým klientům, kteří čím dál tím více využívají mobilní technologie. S tím, jak zákazníci používají svá mobilní zařízení častěji, stoupají i nároky na zajištění bezpečnosti komunikace mezi bankou a klientem. To utváří velkou příležitost pro mladé a inovativní společnosti.

I my v České republice máme řadu úspěšných FinTech startupů, za některé můžeme jmenovat například TeskaLabs, Twisto.cz či Cleevio. FinTech je navíc jedním z nejrychleji rostoucích odvětví, jen v roce 2014 bylo dle společnosti Accenture investováno do FinTech společností více než 12 miliard USD.

Doufáme, že nově zřízený fond pomůže i řadě českých společností. O jejich případných úspěších vás budeme informovat.

mbank_logo_osobni_bankovnictvi