Letošní ročník projektu CzechDemo pomůže startupům na TechCrunch Disrupt v New Yorku a San Francisku

České Radiokomunikace otevírají nový CRA IoT HUB, který pomůže s rozvojem Internet of Things
16.1.2017
Soutěž MastersGate pomáhá rozvíjet e-commerce subjekty v České Republice a na Slovensku
19.1.2017

Rádi oznamujeme, že druhý ročník projektu CzechDemo byl oficiálně odstartován. Včerejším dnem totiž byla vyhlášena výzva, v jejímž rámci mohou malé a střední podniky, startupy i podnikatelé získat podporu až ve výši 110 000 Kč, na účast na mezinárodní veletrhy.

A na jaké akce se mohou uchazeči těšit? V současné době se jedná o dvě akce, TechCrunch Disrupt v New Yorku a v San Francisku, které se budou konat v květnu a září letošního roku.

Projekt CzechDemo vyslal už celkem šest firem na TechCrunch Disrupt konaný loni v prosinci v Londýně a nedávný CES 2017 v Las Vegas. Na obou akcích slavily české společnosti úspěch. Například brněnská firma Oscar Tech byla vybrána do desítky startupů, které dostaly šanci prezentovat svůj produkt na hlavním pódiu lasvegaského CES 2017,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

Do kdy se mají posílat přihlášky?

Startupy, které chtějí propagovat své výrobky a služby na TechCrunch Disrupt v New Yorku a San Francisku, mohou posílat vyplněnou přihlášku spolu s byznys plánem od 16. února 2017. Na každou akci je potřeba podat samostatnou přihlášku. Uzávěrky pro příjem přihlášek se liší v závislosti na akci, o kterou má žadatel zájem. Dokumenty pro účast na TechCrunch Disrupt New York 2017 je nutno zaslat nejpozději do 23. února 2017, pro TechCrunch Disrupt San Francisko 2017 pak do 2. března 2017.

V projektu CzechDemo dáváme začínajícím firmám příležitost, účastnit se vyhlášených startupových akcí, které jsou finančně náročné. Mají tak jedinečnou možnost prezentovat svůj produkt před startupy, médii, potenciálními zákazníky a také šanci nalézt investora,“ řekla o významu projektu CzechDemo jeho manažerka Markéta Škáchová.

TechCrunch Disrupt patří do série jedné z největších startupových akcí, které se konají v USA, Evropě i v Asii. Součástí dvoudenní konference jsou krom přednášek i Startup Battelfield ─ prezentace startupů před investory s možností získání investice ve výši 50 tisíc dolarů, dále Hackathon ─ dvoudenní workshop zaměřený na tvorbu nových produktů a Start-up Alley ─ prostor pro prezentaci firem, start-upů a jejich podporovatelů.

Konkrétní podmínky účasti v projektu naleznete na webových stránkách CzechInvestu ZDE.

Web
19