Keiretsu Forum přestavuje novou vzdělávací platformu pro andělské investory – Angel Academy

Ostravský akcelerační program Green Light se chystá na finále 4. ročníku
7.2.2017
Konference CEE Innovation & Startups Forum se blíží! Na co se můžete těšit?
10.2.2017

Včera, v pondělí 6. února 2017 oznámila pražská pobočka mezinárodní sítě andělských investorů Keiretsu Forum, že spustí novou vzdělávací platformu pro andělské investory, Angel Academy.

Nová vzdělávací platforma

Na projektu spolupracují právník Tomáš Ditrych a smíchovské co-workingové centrum Node5. Nová vzdělávací platforma by měla přinést ucelený pohled na problematiku andělských investorů. Díky tomu bude akademie vhodná jak pro pokročilé nvestory, tak pro úplné investiční začátečníky.

„Angel Academy nechce být další klasickou vzdělávací institucí. Posluchači si sami vyberou, které součásti mají zájem absolvovat. Na konci nevydáváme žádné certifikáty a diplomy, jde nám o to, aby se absolventi dozvěděli maximum informací co nejefektivnější cestou a odnesli si zážitek a podněty k dalšímu přemýšlení nad svými plánovaními investicemi,“ řekla o projektu jeho manažerka Petra Ďoubalová.

Angel Academy začíná již v únoru

První kurzy začnou již v půlce února v prostorách Keiretsu Forum Prague. V rámci prvního kurzu na téma „Proč se stát andělem“ vystoupí Simona Kijonková, která pomáhala se zakládáním několika startupů, například Zásilkovna.cz. Mimo tyto aktivity je také mentorkou a andělskou investorkou. Další kurzy se budou zabývat tématy, „Proč se stát andělem“, „Matematika“, „Aktuální trendy v investicích“, „Jak poznat příležitost“, „Jak správně ohodnotit investici“, „Uzavřené dealu (Term Sheet)“.

Projekt vzešel z dlouhodobé diskuze napříč českou startupovou a investorskou scénou, kdy jsme často naráželi na jeden a ten samý problém: vzdělávání a podpora startupů je zde na poměrně vysoké úrovni, ale co se týče takzvaných andělských investorů (business angelů), tak zde tento prvek úplně chybí,“ doplnila Ďoubalová.

Spolupráce napříč českou startupovou scénou

Projekt Angel Academy má v České republice podporu řady důležitých hráčů startupové scény, jako jsou již dříve zmíněný co-working Node5 či akcelerátor StartupYard. „Investování do startupů je vysoce rizikovým typem investování, ale návratnost může překonat jakákoliv očekávání. Bohužel ne každý ví, jak správně vybrat projekt a jak do něj poté vstoupit, aby mu zajistil co nejlepší budoucnost. Angel Academy je skvělou příležitostí, jak rozšířit řady kvalitních investorů v ČR a posouvat startupy zase o něco dále,“ komentoval partnerství StartupYardu a Angel Academy Cedric Maloux, CEO StartupYardu.

Podrobnější informace o Angel Academy, včetně programu a cen naleznete na jejích oficiálních webových stránkách ZDE.

Jelikož jsme jako CzechSartups.org partnerem Keiretsu Forum Prague, přichystali jsme si pro vás slevu na kurzy v rámci Angel Academy ve formě promo kódu. Jestliže máte o slevu zájem, napište nám na info@czechstartups.org. Těšíme se na vaše zprávy.

logo výstřižek
Node5_logo
StartupYard_logo
shutterstock_174539264