K oslavám dvouletého výročí působení na českém trhu si estonský přepravní startup Taxify nadělil partnerství s čínským gigantem Didi Chuxing

Inteligentní infrastruktura: ČNOPK a šest globálních hráčů vyhlašují startupovou soutěž
4.8.2017
Zkušenosti začínajících podnikatelů v rámci programu Erasmus pro mladé podnikatele
13.8.2017

Estonská služba Taxify propojující řidiče a taxikáře se zákazníky slaví tento měsíc dvouleté výročí působení v ČR. V rámci tohoto výročí se konkurent mezinárodního gigantu Uberu a české služby Liftago rozhodl vydat minulý týden infografiku se statistikami, které celé období shrnují. Zároveň společnost oznámila i nové strategické partnerství s čínskou přepravní platformou Didi Chuxing.

Půl milionu jízd na dva roky

Služba je momentálně dostupná pouze v hlavním městě Praze, přesto se dle statistik podařilo za dva roky uskutečnit přes 500 000 jízd. Zajímavé je i číslo zaregistrovaných řidičů, kterých se za sledované období přihlásilo více než 2 500.

Taxify uveřejnilo i další zajímavé statistiky jako je například nejčastější hodnocení či nejdelší uskutečněná jízda. 92 % všech jízd tak bylo ohodnoceno maximálním hodnocením pěti hvězdiček, pouze 5 % čtyřmi hvězdičkami. Nejdelší jízdou z celkovou délkou pak byl odvoz z Prahy na mnichovský Octoberfest.

Partnerství s čínským velikánem

Důležitou novinkou je i partnerství s jedním z největších mobilních přepravních providerů, čínskou společností Didi Chuxing. Ta pod sebou zahrnuje řadu služeb působících na čínském trhu (Taxi, Premier, Express, Hitch, Luxe, Bus, Minibus), kde poskytuje řešení mobility pro více než 400 milionů uživatelů. V současné době je hodnota společnosti Didi Chuxing odhadována na více než 5 miliard USD, což jí řadí mezi nejhodnotnější technologické společnosti světa.

“Taxify využije partnerství k posílení naší pozice na klíčových trzích v Evropě a Africe. Jsme přesvědčeni, že Didi je nejlepším partnerem, který nám pomůže stát se nejoblíbenějším a nejefektivnějším přepravním řešením v Evropě a Africe,” řekl o novém partnerství zakladatel a CEO Taxify, Markus Villig.

Taxify bylo založeno v roce 2013 a od té doby se stalo nejrychleji rostoucí aplikací na propojování řidičů a cestujících jak na evropském, tak i africkém kontinentu. V současné době působí na 18 trzích, například v České republice, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, pobaltských státech, Mexiku, Jihoafrické republice, Nigérii či v Keně.

1. Taxify app
6. Taxify app