JIC PLATINN pomáhá technologických společnostem z Jihomoravského kraje inovovat

Poslední šance přihlásit se na zářijový TechCrunch Disrupt do San Franciska!
28.2.2017
Rozhovor s profesionály z VSHostingu, který je největším poskytovatelem managed serverových služeb v ČR a Slovensku
6.3.2017

office workers at meeting table

Jihomoravské Inovační centrum (JIC) má řadu programů, které pomáhají mnohým společnostem v různých stádiích rozvoje, od startupů až po větší technologické společnosti. Ve většině případů vám přínášíme zprávy o úspěších startupových projektů, které se podařílo inkubovat či akcelerovat. Dnes se však dozvíte něco o „těch“ dalších, vetších společnostech.

Jihomoravský podnik z Kyjova, Project Controls, je jedním z největších zaměstavatelů v okrese Kyjov. Je to rodiná firma, která začínala jako prodejce komponentů pro jízdní kola. Za dvacet let se však mnohé změnilo. Společnost se v dnešní době specializuje na lankové systémy v motorových dopravních prostředcích.

Změna zaměření firmy s sebou přinesla i řadu problémů, např. dynamický růst na který nebyl managment společnosti připraven. I proto se Project Controls rozhodl spolupracovat s JIC v rámci jejich programu JIC PLATINN.

V rámci programu si zúčastněné společnosti projdou analýzou inovačních příležitostí. Na základě získaních informací pak JIC propojuje firmy s experty v dané oblasti, kteří se zaměří na řešení nejpalčivějších problémů společnosti. JIC PLATINN již funguje několik let a za tu dobu si již stihl vytvořit síť více než stovky odborníků. Na optimalizace procesů ve společnosti Project Controls se podílel Kamil Košťál, jenž má více než dvacetileté zkušenosti s řízením podniků.

S jeho pomocí pak kyjovská společnosti zlepšila řadu věcí. Především pak velkou fluktuaci zaměstnanců, která byla způsobena rychlým růstem. Druhým krokem bylo nastavení nové struktury společnosti a reorganizace některých jejich oddělení.

„Dostali jsme se s firmou do bodu, kdy bylo třeba opustit rodinné řízení firmy a přejít na řízení manažerské. S  Kamilem Košťálem jsme provedli komplexní personální audit podniku. Personální problémy nám bránily v růstu, ale pan Košťál nám pomohl realizovat nezbytné kroky jak se s těmito problémy vypořádat“, řekl o spolupráci s expertem zakladatel  výkonný ředitel Project Controls Jaroslav Mrnka.

S těmito změnami by se Project Controls chtěl stát jedním z největších světových hráčů v automobilovém byznysu. Nakročeno k tomu má velmi dobře. Minulý rok totiž společnost zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 35 % na čtvrtmiliardy Kč. Mezi jejími současnými odběrateli pak najdeme řadu světoznámých značek jako jsou Škoda Auto, Seat, Audi, Bentley, Porsche, Lamborghini či Aston Martin.

Doufáme, že podobné příklady vám ukáží,  jak důležitá může být při rozvoji vašeho podnikání pomoc odborníků, kteří již pomohly řadě tápajících firem. Jestli by jste také stály o radu pro vaše podnikání, tak neváhejte a obraťte se na oficiální stránky www.jic.cz, kde naleznete informace o všech jejich programech, včetně JIC PLATINN.